Tweak’inam LG F60 telefoną

Šeimos teleparką papildė naujas narys, biudžetinis LG ragelis F60. Tai – kaip ir absoliučiai bazinis, be super ypatingų pribumbasų telefonas, kur kaip ir turi viską ko reikia – gali juo skambinti, rašyti žinutes, pasižymi klaikia vaizdo raiška, dideliais onscreen mygtukais, automatinio ryškumo reguliavimo režimo nebuvimu ir pranešimų lemputės neegzistavimu (srsly guys, wtf???).  Bet už tai – su galimybe kada nors atsinaujinti ir į penktą „android“ versiją. Vos už 550 exLt, arba ~160+ Eur. Ir tai – vienas pigiausių ir geriausių android telefonų kuriuos galima įsigyti pas mobiliojo ryšio operatorius už tokią kainą.

lg-f60

Deja, minėtas operatorius neturėjo „HTC Honor 3C“ kurį būčiau priglaudęs daug mieliau, visgi yra sakoma, geriau mediatekas rankoje nei snapdrakonas girioje (arba tiesiog nei durnas snapdrakonas, koks ir yra šitas 410 modelis) bet šiuo atveju rinktis daugiau nebuvo iš ko. Na, panašu kad pasiteisinau.

Kadangi ragelis turėtų ištikimai tarnauti bent porą metus be galimybės jį pakeisti, manau bus įdomu ir jums, kurie dėl neaiškių ir nepaaiškinamų priežasčių jį įsigijote, jį šiek tiek pasiturbinti. Todėl čia aprašysiu modifikacijas ir laikas nuo laiko šį puslapį vis papildysiu. Žinoma, juk ką daugiau galima įsigyti už tokią kaina… Draugai, jei nesate priversti rinktis iš vieno mobiliojo ryšio operatoriaus ir esate laisvi ir nepriklausomi – už tokią sumą galite įsigyti tikrai dvigubai geresnį telefoną iš tokių pat laisvų ir nepriklausomų rytietiškų šaltinių. Bet užteks teisintis, pasiraitokime rankoves ir imkimės darbo.

Maža pastabėlė apie rimtus dalykus – aš neatsakau už tai, ką jūs pridirbsite su savo telefonu ir jei jis neužsikraus, kaltinkite tik save.  Straipsnyje aprašyti pakeitimai gali nutraukti  nutraukia jūsų garantijos galiojimą, ypač root teisės.

Po privalomo pagąsdinimo prisipažįstu, nors ir stengiausi ir dirbau tikrai neatsargiai, telefonas nei karto neįkrito į bootloop’ą ar kitą programinę bedugnę, iš kurios jį prikelti būtų sunku. Visos pakibimo problemos buvo sprendžiamos paprastu baterijos išėmimu ir jokių bėdų su tuo man nebuvo.

Kitas dalykas – telefonas nepradės veikti dvigubai geriau, nes visgi, na ne toks jis jau tobulas. Jei prie dviejų niekų pridėsi nieką, jis vis tiek bus niekas. Bet bent jau kažkokį geresnį kvapą gal turės.

Visu pirma – telefone sudėta „Baltics” regionui skirta programinės įrangos versija. Tai labai gražu ir visaip kaip sveikintina, tačiau labai dažnai Europos rytų valstybės laikomos kažkelintarūšėmis ir programiniai atnaujinimai joms pasirodo retai. Todėl perimkime kontrolę į savo rankas ir sugrūskime telefonui kiek greitesnį ir gražesnį „lolipopą”.

Screenshot_2015-07-10-08-37-46Štai čia surašytos visos LG F60 skirtos programinės sistemos, kurias galime susidėti. Aš aklai pasirinkau, ir kaip paskui pasirodė, teisingai 36 NEU/NEU/NORTHERN EUROPE versiją, kuri neturėjo jokių brukalų, veikė stabiliai. Iš esmės galite rinktis bet kurią programinę įrangą prie kurios pažymėta V20. V10 – senasis „Kit Kat“.

Toliau atsisiunčiame „LG Firmware tool 2014“  ir darome pagal instrukcijas aprašytas čia.

Iš esmės viskas paprasta. Pirma susidedam LG tvarkykles, skirtas šiam telefonui (nuoroda rasite anksčiau minėtame puslapyje), telefoną įjungiam į download mode režimą – laikant garso „+” mygtuką jo neatleidę prijunkite telefoną prie kompiuterio usb.

Aš naudojau CSE flash metodą, kuris man veikė gerai ir iki galo. Telefonas pradės rodyti atnaujinimo progresą, nieko nelieskite kol nepasieks 100% ir nepersikraus.

Štai taip! Lollipop jau mūsų telefone!

Toliau tvarkysimės root teises, kurios yra būtinos, norint patogiai naudotis rageliu.

Taigi, pirmas dalykas kuris man visada aktualus – atsarginės programų, žaidimų ir duomenų kopijos. Man dažnai tenka naudotis tais pačiais duomenimis skirtinguose įrenginiuose, ar greitai perkelti iš vieno į kitą. Tam naudoju „Titanium backup“. Kuris ne tik leidžia kurti rezervines kopijas, bet ir ištrinti nereikalingas sistemines aplikacijas, kurių būna kiekvieno gamintojo programinėje įrangoje. Haters gonna hate, bet viena aplikacijų, kurias pirmiausia visada ištrinu, yra „Google chrome“ naršyklė. Aš pats, ilgą laiką naudojęs „Dolphin“, prieš metus atradau „CM Browser“ naršyklę, ją naudoju iki šiol. Taigi, norint įdiegti „Titanium“ programą su pilnu funkcionalumu, mums reikalingos root teisės. Jei nieko apie tai nežinote, skaityti toliau tikriausiai ir neverta, arba pirma paskaitykite šitą straipsnį.

Root teisės LG F60 390N
Paieškos užtruko, mat po F60 vardu slepiasi bent trys skirtingi ir nesuderinami programiškai telefonai. Įsitikinkite kad jūsų modelis yra būtent F60 390N. Naudojame metodą, aprašytą šioje nuorodoje. Viską darome taip kaip čia ir yra, nuosekliai ir nieko nepraleidžiant. Du dalykai į kuriuos atkreipkite dėmesį:

dėl trečio žingsnio – komandinėse eilutėse eilutėje aš esu absoliutus noob’as, tai jei nesate susidūrę ir tingite gilintis galite padaryti kaip aš – paskauskite windows start mygtuką, langelyje parašykite „cmd”. Atsidaręs langas parodys kuriame kataloge komandinė eilutė veiks (greičiausiai bus jūsų vartotojo vardas) ir ten išpakuokite LG root katalogo turinį. Į komandinę eilutę tekstą įkeliame ne su įprastu ctrl+v o dešiniu pelės paspaudimu ir pasirinkę jau akivaizdų paste.

Kadangi pirmiausia nulaužinėjau 4.4 Kitkat versiją („lollipop“ šio papildomo žingsnio nereikia daryti) – Ilgiausiai truko žaidimas su prievadais (ports) ir instrukcijoj yra vienas netikslumas – kai randame kuriame COM prievade slepiasi telefonas, komandinėje eilutėje suvedame 9 žingsnyje nurodytą tekstą, pasirodžius tekstui su ENTER / LEAVE, būtinai parašome ENTER, kadangi kitaip toliau nieko neįvyks.

Toliau tęsiame pagal instrukciją, ir štai jūsų telefonas atrakintas, super vartotojo teisės suteiktos ir tuo pačiu oficialiai jūsų garantija nebegalioja :)!

Kosmetiniai pakeitimai, palengvinantys kasdieninį vargą
Itin mane erzina LG išmonė naudoti nepasislepiančius mygtukus, taip vadinamus „onscreen“. Ekrano raiška ir taip maža, o čia dar niekšingi mygtukai atriekia juosta apačios, iš visų programų kurios norėtų telefono ekraną naudoti per visą jo dydį!

Juos maskuojame su „Autohide Soft keys“. Sudėjus šią programą iš „Google play“  mygtukai išlys tik braukiant iš apačios, o ekranas visuose žaidimuose ar programose, kurioms reikia pilnos ekrano raiškos rodys teisingai, neprarandant funkcionalumo. Soft keys visada galite lengvai išjungti ar įjungti.

Prisiminti viską
Prieiname prie pačios opiausios telefono vietos – juokingos 1.3 GB atminties, skirtos visoms mūsų programoms. Dar juokingiau, kad tiek „Kit kat“ tiek „Lollipop“ sistema ne visoms programos apskritai leidžia rašyti duomenis į SD kortelę, kas reikštų, kad mes teturime 1,3 GB absoliučiai viskam – nuotraukoms, rezervinėms kopijoms, programoms ir t.t.

Čia padės dvi programos – „NextApp SD Fix“, kuri pakeis sistemines teises ir leis rašyti į atminties kortelę, ir „Link2SD“, kuri leis bent dalį programų ar jų resursų perkelti ten, kur daugiau vietos. Be šių dviejų programų viskas būtų daug liūdniau.

Smulkus kosmetinis telefono tweak’inimas
Čia mokame kainą brangiaisiais telefono vietos megabaitais, o pakeitimai tik kosmetiniai, taigi, visi tikriausiai jus supras jei jų ir neatliksite. Aš suprasiu :).

Po to, kai susidėjote visas reikalingas programas, kurioms reikia root teisių, tęskime telefono darkymą arba tvarkymą. Tam sudėsime „gravityBox“ – galingą įrankį, galinti keisti daugumą sistemos parametru vienu paspaudimu. Tarkim, norite tiksliai, procentais matyti baterijos įkrovimo lygį, bet nenorite, kad siaubo filmo vertame ekrane būtų dvi ikonos? Puiku, su GB tai padaryti užtruks tris sekundes. Taigi viska darome pagal instrukcijas čia: bet iš esmės, viskas, ką reikia padaryti telpa į gerokai mažiau vietos: pirma sudedame „Xposed“ tinklą iš čia – http://dl.xposed.info/latest.apk, perkrauname, atsisiunčiame „GravityBox“ iš čia http://repo.xposed.info/module/com.ceco.kitkat.gravitybox. Tada pasileidžiame „Xposed“, modulių sąraše prie „GravityBox“ pažymime varnelę ir perkrauname telefoną.

Cha – štai jūs jau ne tik pažeidėte garantiją dar kelis kartus, bet ir prabalansavote savo telefonu virš negrįžtamos bedugnės, limbo, į kurį įkrenta visi užstrigę įrenginiai. Tačiau galima jus ir pasveikinti – turite itin galingą įrankį „Gravitybox“, taigi nerkite, ieškokite ir džiaukitės!

Žingsniai, kurių atlikti šiam telefonui kol kas negalima, nors ir norėtųsi – custom recovery (kad būtų galima atlikti visos sistemos kopiją), vartotojų rom’ai, kitokia programinė įranga (pvz, MIUI), nes jų tiesiog nėra.

Tiesa, šiam telefonui taip pat turime ir apsauginę plėvelę kurią galite užsisakyti ir pas mus – jo ekranas ne toks atsparus įbrėžimams kaip norėtųsi ir neužklijavęs plėvelės per pirmą naudojimo savaitę, jau galiu džiaugtis keliais mikro įbrėžimais.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.