Trys svarbūs dalykai, apie kuriuos android įrenginių savininkai pagalvoja per vėlai

Ir ne, nei vienas iš jų nėra mintis “O galėjau juk imti Apple..” arba “šitas ekranas man gerokai per didelis”. Pakalbėsime apie praktiškus dalykus, kuriuos turėtų žinoti kiekvienas Android įrenginio savininkas, kad paskui netektų graužtis nagų iki pat alkūnių tada, kai pamesite savo telefoną klube, autobuse ar paliksite jį lydekoms kokiame nors Nemuno vingyje.

ekrano apsaugaPirmas – pats paprasčiausias saugus nustatymas – elementarus telefono užrakinimo ekranas, kad telefonas atsidūręs svetimuose naguose jūsų iš karto neišduotu. Nuo 4.2 android versijos nieko papildomai įdiegti nebereikia, viskas jau, jūsų telefone ar planšetėje. Tam, kad pasikeistumėte standartinį užrakinimo ekraną į saugesnį, keliaujame į security > choose screen lock > ir renkamės vieną iš rimtesnių saugumo nustatymų, kurie išdėstyti saugumo tvarka – nuo jokios apsaugos, iki jūsų sugalvoto itin sudėtingo slaptažodžio kuriame yra didžiosios, mažosios raidės, penki pirminiai skaičiai, raidės iš gruziniškos abėcėlės, bei devyni simboliai, kurių nerasite kompiuterio klaviatūroje.

Rekomenduojama rinktis bent jau “pattern” nustatymą kuris yra patogus ir nereikalauja daug pastangų, pakanka pirštu keletą kartų perbraukti ekraną – ir jūsų įrenginys jau atrakintas. Aišku, nereikėtų pamiršti kad tai tėra pats paprasčiausias saugumo lygis – jei ilgai naudosite tą pačią atrakinimo kombinaciją, ekrane (ypač, jei naudojate apsauginę stiklo plėvelę) bus galima įžiūrėti jūsų paslaptingąją kombinaciją, kuri ten tiesiog matysis iš pirštų atspaudų..

google apsaugaandroid device managerAntras – tai saugūs google nustatymai. Pirmas dalykas, kurį turėtumėte atlikti gavę naują telefoną: keliaukite į aplikacijas, susiraskite “google settings” pilkąją ikoną su krumpliaračiais, eilutę “android device manager” ir ten užsidėkite dvi varneles – viena prie “remotely locate this device” ir kita prie “allow remote lock and erase”.  Dabar savo telefoną galite kontroliuoti su pačių Google sukurta įranga iš bet kurios vietos žemėje ar internete. Jei jau taip nutiktų kad ragelį pamesite, užėję adresu https://www.google.com/android/devicemanager galėsite priversti jį skambėti 5 minutes pilnu garsu (veiksminga ir tada, jei tiesiog nežinote kur jį pasidėjote) užrakinti, kad niekas, net ir Fedia taksistas, negalėtų juo naudotis, kai nupirks iš vietinių “pardavėjų” arba, jei jau viskas jūsų manymu prarasta – ištrinti visą asmeninį turinį. Juk Gmail tikriausiai nelaikote užrakinę, ar ne?telefono-paieska

Jei telefoną visgi ne pametėte, o paskandinote, sudeginote, netyčia sukapojote, susmulkinote, apipylėte rūgštimi ar kitaip negražiai atsitiktinai pasielgėte, tikėtina kad pasigesite turinio, kurį pavyko sukaupti jame. Ne, tai nėra nuotraukos, kurias tikriausiai automatiškai sukeliate į savo google photos, bet jūsų programų duomenis, na, kad ir kokio nors žaidimo, pavadinkime jį “Happy birds” pasiekimai. O jie išnyksta visam laikui – nors dalis žaidimų dabar jau naudoja universalų “save to cloud” metodą, kai jūsų pasiekimai išsaugomi internete ir juos galite pasiimti besinaudodami kitu įrenginiu, tačiau taip daro ne visi. Tam mums į pagalbą ateina rezervinių kopijų programos.

titanium rezervines kopijos titanium rezervines kopijos sarasas

Viena populiariausių ir geriausiai žinomų pasaulyje yra Titanium Backup – labai galinga nemokama programa, leidžianti susikurti kopijas, ištrinti ar sustabdyti sistemines programas, ar galų gale, apvalyti naująjį jūsų telefoną nuo programinių šiukšlių, taip vadinamo “bloatware” kurio paprastai prideda kiekvienas save gerbiantis gamintojas. Vienintelis minusas – norint naudotis šia programa jums reikės sistemos administratoriaus teisių, taip vadinamų “root”, kurias, deja ne kiekvienas gamintojas duoda noriai. Jei administratoriaus teisių neturite yra ir kitų sprendimų. Vieną iš jų siūlo ir tas pats Google, kai tik prisijungiate savo paskyrą naujajame telefone. android apsaugaJi vadinama “backup and reset” ir paprastai ją galite rasti savo telefono pagrindiniame nustatymų puslapyje. Ten uždedame varneles prie “back up my data”. Google sistema automatiškai išsaugos jūsų nustatymus, informaciją ir visus kitus smulkius ir nelabai reikaliukus, deja ši funkcija kartais gali veikti klaidingai skirtinguose telefonų telefonuose, todėl rekomenduotina naudotina Titanium rezervines kopijas, kurios suteikia gerokai daugiau laisvės, ir leidžia taip sukurtas kopijas naudoti bet kuriame android telefone. Be abejo, rezervines kopijas iš savo mobiliojo atminties kortelės reiktų persikelti į kompiuterį, ar vėlgi, pasinaudoti Titanium “save to cloud” funkcija, kad pametus telefoną kartu nepamestumėte ir savo rezervinių kopijų.

Ir nepamirškite, kad jei apie savo telefono apsaugą pagalvosite dabar, tiesiog mažiau skaudės galvą jį pametus, tuo metu kai telefono atradėjas džiaugsmingai naršys po jūsų asmeninį turinį.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.