„Samsung Galaxy S7“ apžvalga – ar galios gali būti per daug?
Šiandieną svečiuose – 2016 m. flagmanų flagmanas, lyderių lyderis ir vienvaldis „Android“ madų diktatorius „Samsung Galaxy S7“.
Su diktatoriais taip jau būna – tik nelaikai griežtos rankos, tai tik žiū – valstiečiai galvas ima kelti, spauda jau leidžia sau mažiau cenzūros, tuoj kapitalistai Kiaulių įlankoje išsilaipins… Vienu žodžiu, jeigu jau nori būti vienvaldis, turi gerokai pasispausti ir neapsileisti, bei tą daryti kiekvienais metais per „demokratiškus rinkimus“.
Taigi, kuo gi „Galaxy S7“ nustebins šį kartą ir kur turės pasitempti visi konkurentai? Ar jis taip ir išliks vienvaldžiu „android“ lyderiu, kaip ir kiekvienais metais nauju modeliu nugesindamas besivejančius, HTC, LG, „Huawei“ ir kitų gamintojų flagmanus, kaip jis atsilaikys pigiajai Azijai – invazijai, ar pavyko išlaikyti aukštai iškeltą kartelę?
„Samsung S7“ yra labiau panašus į „Samsung S6“ versiją su pliusu – dizainas liko iš esmės identiškas ir jokia seksualumo bomba čia nebuvo susprogdinta. Už tai čia yra šiemet itin madingas nėriniuotas 2.5D stiklas, metalinis rėmelis aplink korpusą ir stiklas, stiklas, stiklas. Prie viso to mes jau pripratome, prie dažno telefono valymo taip pat, bet reiktų pažymėti, kad modelis tikrai patogiai guli rankoje ir yra optimalaus 5.1 colio dydžio. Tačiau, kaip ir kasmet – naujesnė techninė įranga slypi po kapotu, arba, šiuo atveju, po stikliniu dangteliu.
Jei staliniai kompiuteriai ir skreitinukai vis turi pasitempti, mat pastoviai išleidžiami „GTA“, „Elder Scrolls“ ar „Witcher“ tipo revoliuciniai žaidimai, kurie tempia kompiuterių pardavimus į viršų (tik nepasakokite apie legalius fotošopus namų ūkyje ir visus skiriamus kompiuterio resursus jiems, taip nėra, galingi namų kompiuteriai yra skirti žaidimams), tai „android“ pasaulyje tokio maištingo revoliucionieriaus atitikmens dar nėra, visi pasirodantys nauji žaidimai sėkmingai groja praktiškai visose galingesnėse platformose ir 2016 m išleistas trimatis shooteris puikiausiai gali veikti tiek naujausiame „Samsung“ flagmane, tiek ir rimtesniame 2013 m. telefone ar planšetėje.
„Galaxy S7“ siūlo kol kas neregėtą negirdėtą galią, ir, jei tikėsime bandymų rezultatais, gerą spjūvį į mikroschemas „Mediatek“ procesoriams, kurie šiais metais berods jau ir išpyškino pirmą DEŠIMTIES branduolių telefoną su „Mediatek Helio x20“, kai tuo metu amerikoniškoje S7 versijoje montuojama „Snapdragon 820“ sistema naudoja nemadingus, vos keturis varganus branduolėlius, kurie, jei tikėtume internetų forumų išmintimi, sunkiai gali naršyklę vartyti, o europinė versija, kuria naudojamės mes visi – „Exynos 8890 Octa“ aštuonių branduolių procesorių ir, žinokite, galios skirtumas tarp dviejų šių modelių nėra toks ir didelis, „Snapdragon 820“ vaizdo procesorius netgi kiek geresnis.. Ir abi šios platformos laimi benchmarkų karą solidžiu skirtumu prieš savo konkurentus.
Eilinį kartą kyla klausimas, kam tos galios tiek reikia? Žinoma, drąsu sakyti, bet žiūrint į bendra progresą, jei nenutiks kažko išskirtinio, kas atsitiktinai taps mada, panašu, kad anksčiau minėtasis 2013 m. telefonas dar sėkmingai bent trejus metus sugebės susitvarkyti su 95% visų užduočių, kurios reikalaus 3D vaizdo apdorojimo ar galingo procesoriaus. Kam vis gi mums tas galios perteklius? Skamba panašiai, kaip ir BBD numeriais ženklinti merų ferariai važinėjantys gatvėmis po 100 metrų nuo šviesoforo iki šviesoforo. Todėl visiškai normalu, kad pirmas mano požiūris buvo skeptiškas.
BET! Jei jau imame tai kas naujausia ir geriausia, kodėl gi ne? Telefonas dirba kuo puikiausiai, perkaistančiu jo nepavadinčiau, nors šiluma padirbėjus ir jaučiasi, visos užduotys atliekamos puikiai, sistema pakankamai stabili ir, kas svarbiausia, patikima.
Telefone veikia „Android 6.0 Marshmallow“. Vienas dalykas kurį „Android“ programuotojai tikrai mėgsta – įvairūs projektai („Butter“, „Svelte“, etc.) kurie skirti optimizuoti procesus. „Marshmallow“ tęsia dar „Lollipop“ pristatytą projektą „Volta“, kuris pailgina telefono darbo laiką, tiesa, tuo metu, kai juo nesinaudojate. Papildomos funkcijos – miego režimas, programėlių užmarinimas, kai ekranas neaktyvus. Srsly? „Google“, aš jums atsiųsiu ekrano nuotrauka iš telefono su „Android Jellybean 4.2“, kuriuo aš nesinaudoju aktyviai ir jis tiesiog didžiąją laiko dalį praleidžia budėjimo režime – šiandien 12 diena, 38% baterijos dar likę. Mums nereikia ilgiau laikančių telefonų, kai jais nesinaudojame. Mums reikia magiško galios optimizavimo tuo metu, kai jį naudojame…
Jei „Samsung A5 2015“ modelis mane maloniai nustebino pasiūlydamas „Touchwiz“ sistemą neprikimštą šlamšto, tai čia „Samsung“ jau pagalvojo už jus – telefoną savo namais laiko ir nesileidžia ištrinamos šios papildomos programėlės: „Google“ programų paketas („Chrome“, „Youtube“, „Play Music“ ir t.t..), „Microsoft“ paketas („Word“, „Excel“, „Skype“ t.t.)., „Instagram“, „Whatsapp“, „Facebook“, „Samsung Gear“, „S Planner“ ir kelios smulkesnės. Nemažai ar ne? Jas galima išjungti, tačiau visiškai atsikratyti nepavyks. Dar įkrautas ir „Game Launcher“ skirtas optimizuoti žaidimus, apsaugoti jus nuo netikėtų skambučių žaidimų metu, bei įrašyti savo pasiekimus į filmukus. Manau atsiras auditorija, kam tai patiks,bet iš esmės, man tiek pačios funkcijos tiek ir atliekamų pagalbinių darbų sąrašas pasirodė kreivokas ir nelabai gudriai įgyvendintas.
Pardavimai tikriausiai kiek nukris vaizdo taškų mėgėjų (pixelwhores!) tarpe, mat „Samsung“ priėmė sprendimą pamažinti fotoaparato vaizdo taškų skaičių nuo 16MP iki 12MP. Čia iš karto man iškyla prieš akis pusbrolis Marius arba tas draugas Kęstas, kurį kiekvienas kažkodėl turi – išeinam iš pirties, jis neaišku iš kokios glaudžių kišenės išsitraukia naujausią ir brangiausią „Galaxy“ serijos telefoną, pamaigo ir kažkur vėl paslepia. Pastebėjęs žvilgsnį, sako: „ai nu čia galaksis es septyni, mokėjau 800 eur, bet eiktusau, šūdas, net selfių normaliai nepasidarysi, juokingas fotikas 12 megapikselių, čia kai noškės dar būdavo, geriau fotkindavo.“ Tada atsigaivina iš 1l bambaliuko alaus ir eina pasakoti nebūtų istorijų toliau, kol galų gale pradeda ieškoti, kas pavežtų pas tėvus namo, nes mašinos ir savo būsto neturi – per brangu. Bet nostalgiškai VGA laikus menantis Mariukas nesigilina į tai, kad jutiklio diafragma pagerėjo iki f1.7, kas yra vienas geriausių rezultatų visoje mobiliųjų telefonų fotoaparatų istorijoje – tai leidžia fotografuoti esant gerokai mažiau šviesos, todėl pagaliau buitinėms nuotraukoms nebereiks įsijungti dienos šviesos lempų ir atsistoti po jomis. Nuotraukų detalumas – daugiau nei pakankamas, fiksavimas greitas, spalvos kiek paryškintos, bet tai greičiau AMOLED ekrano nuopelnas.
Ir dar truputį apie pirtį – telefonas pagaliau nebijo vandens, su suteiktu sertifikatu IP68, kuris reiškia, kad telefonas visiškai atsparus dulkėms ir atsparus vandeniui 30 minučių pilnai panardintas, bei slėgiui iki 1.5 m. po vandeniu. Beliko išspręsti dažniausią stiklinių ekranų problemą – dužimą – ir pagaliau turėtume kuo puikiausią patikimą telefoną.
Yra ir tamsioji galios, kainos ir naudojimo santykio pusė.
Tiesą sakant, šis telefonas pirmą kartą privertė mane susimąstyti bendra „Android“ ateitimi. Šią sistemą mes mėgstame dėl jos ypatingo lankstumo, universalumo ir galimybės pritaikyti įvairiausioms užduotims bei įrenginiams. Deja, tuo pačiu tai yra ir labai lanksti rykštė. Atsidarykite „Google Play Store“ ir paskaitykite bet kurios programėlės atsiliepimus – garantuotai bus ne vienas ir ne du, populiaresnėse – tūkstančiai atsiliepimų kad viename ar kitame telefone neveikia, kad kažkas stringa, kažko nerodo.
Taip ir čia – telefone, kainuojančiame vieną vidutinį tūlo lietuvio mėnesio atlyginimą, dar yra vietų optimizacijai – retkarčiais fotoaparatas, iškviestas du kartus paspaudus pagrindinį mygtuką užlūžta, pirštų atspaudų skaitytuvo kiekvieną dieną irgi nenaudočiau – itin nepatogu. Nors bandymo metu jam buvo galima rašyti 10 balų, mat iš dešimt kartų kiekvienas atrakinimas pavyko, tačiau po savaitgalio sode, panašu, kad pirštai staiga deformavosi ir tai buvo puiki pamoka, kad pridėti reikia ne vieną atspaudą – telefonas mano nykštį atpažinti visiškai atsisakė ir saugiai užsirakino pusvalandžiui. Laimė, telefoną galima atrakinti PIN užraktu ar slaptažodžiu, bet tokiu atveju, atspaudo funkcija telefonui atrakinti lieka absoliučiai beprasmė ir skaitytuvo vieta, bent man, nėra labai patogi.
Išeikime iš tamsiosios pusės į šviesiąją ir apžvelkime papildomas funkcijas:
• Telefonas, kaip jau tapo įprasta aukštesnės klasės „Samsung“ telefonams turi pulso jutiklį, gebantį magišku būdu išmatuoti streso kiekį jūsų piršte ar Spo2, kuris, kad ir kas tai būtų, šio straipsnio rašymo metu yra 100%.
• Džiugu, kad pagaliau suteikta galimybė naudotis micro sd kortelėmis – jūsų nuotraukos ir vaizdo įrašai, pagaliau gali būti praktiškai neriboti!
• Akumuliatorius neišimamas, tačiau 3000 mAh man atlaikydavo pilną darbo dieną su pakankamai aktyviu naudojimu, bei greito įkrovimo funkcija, galinti telefoną pakrauti apie 70% vos per valandą, tiesa, tik su specialiu „Samsung“ įkrovikliu.
Bandymų rezultatai:
- Antutu taškai: 128388
- Velamo Browser (Chrome): 6335
- Velamo Multicore: 3391
- Velamo Metal: 3527
- Androbench (Random write speed): 15.1 MB/s
- GXF Bench 3.1 (Manhattan): 942.48
Telefoną mydroid.lt vertina 9/10 balų. Su juo viskas gerai. Tai aukščiausios klasės gaminys, kuris veikia puikiai ir galia veržiasi bei ilgai veršis per kraštus. Turite „Galaxy S6“? Tuomet atsinaujinti kaip ir nėra reikalo, nebent norite būti madingesnis. „iPhone 6s“ kol kas paliekame nuošalėje, nes tai – kitos klasės telefonas su kita operacine sistema. Didžiausias konkurentas „LG G5“, turi panašias technines galimybes, tačiau jo išbandyti neteko. Pigesni „Motorola“ telefonai Lietuvoje ignoruojami, kaip ir „Nexus 6P“, gal todėl, kad jį pagal „Google“ užsakymą pagamino „Huawei“. Kitas dalykas, „Galaxy S7“ tai telefonas, kurio visų funkcijų ir iš esmės, to, už ką jūs mokate 700+ eurų, jūs nepanaudosite, arba panaudosite vos 5%, jei pirksite jį, kaip dabar sakoma „tik skambinti“.
Bet jei renkatės iš aukščiausios klasės flagmanų, su tikslu pilnai išnaudoti visas galimybes, tai su visa pagarba kitiems gamintojams bei pigios elektronikos gerbėjams – analogo kol kas nėra.
Labai norėčiau šito telefono nes naudojimosi dabar Samsung 3
Tai norėčiau labai šito telefono
Bucia laimingas.
Modestai, nebūtum laimingas, nes tuoj S8 išeis.
Nors Samsung Galaxy S7 dar yra rinkoję bet jau pasidarė bevertis už labai didele kainą pirmieji požymiai pasirodė kada pradėjo sproginėti rankuose ir kišenėsia iš po pirmo išleidimo kaip ir Samsung Galaxy Note 7 Apple Iphone 7.
Samsung Galaxy S6 tapo 2016-2017 m. užėmė karaliaus vieta ta pripažino android vartotojai bei expertai.
..ką?