Retina ekranai naujose planšetėse

retinaVadinamieji retina ekranai – aliuzija į akies regimą vaizdo kokybę ir kurių pikselių skaičius toks tankus, kad gamintojų teigimu, atskirų pikselių ar vadinamosios “pikselizacijos” (kai vaizdas suskyla į kvadratukus) pastebėti neturėtume. Kaip kurie gamintojai teigia, kad pikselių tankumas turėtų būti ~300 PPI (pikseliai skaičius viename colyje), kiti sako, kad daugiau ~200 dėti neverta.

Nors Apple savo Ipadus su retina ekranais gamina senokai, tačiau Kinijos gamintojai tuo suskubo užsiimti tik šiemet, tiksliau „pasiskolinti“ retina terminą. Ką tai reiškia – kiniškoje planšetėje retina terminas apibūdina IPS ekraną su gigantiška 2048 x 1536 rezoliucija ir 264 PPI – pačiu viduriu. Nors vaizdas turėtų būti itin kokybiškas, šie ekranai turi ne tik gerų savybių bet ir blogų – pradėkime nuo to, kad retina ekranų rezoliucija yra itin aukšta, dėl to į tokį ekraną žiūrėti žymiai maloniau nei į žemos rezoliucijos. Kita vertus, kuo aukštesnė rezoliucija, tuo galingesnių vidurių reikia planšetei. Netgi bandant įvairius testus galima pamatyti, kaip augant rezoliucijai mažėja planšetės galingumas, naudojant tą patį procesorių – ji gauna gerokai daugiau krūvio.

Iki šiol didžioji dalis kiniškų planšečių išeidavo su  dviejų branduolių – 1.2-1.6 Ghz procesoriais, kurie retina ekranus kaip ir pavilkdavo, tačiau galimybės būdavo ne itin didelės – stringantis priartinimas (zoom), bendras stabdymas, ir silpnos naujesnių 3d žaidimų galimybės kišo koją šiems aparatams. Metų pradžioje pasirodė gerokai rimtesni planšetiniai kompiuteriai su A31 platforma, kuri turėjo galingesnį keturių branduolių procesorių, 2 GB ram – tikėtasi buvo daug, tačiau žingsnis į priekį nebuvo toks ryškus kaip galvota – vėlgi viena iš priežasčių, kodėl šios planšetės nebuvo tokios galingos – itin aukšta rezoliucija, su kuria net ir quad core planšetės tvarkėsi nepakankamai gerai. Situacija šiek tiek pasikeitė išėjus Samsung Exynos platformai ir žadama, kad retina ekranus jau pilnai galės išnaudoti naujesni rockchip RK3188 kompiuteriai, su keturių branduolių procesoriais veikiančiais 1.6-1.8 Ghz dažniu.

Apibendrinimui – jei šiuo metu gundotės planšete su retina ekranu, palaukite, nes investicija didelė (palyginus su paprastesnėmis planšetėmis) o naujoji karta bus visai netrukus – gali būti, kad naujieji kompiuteriai pasiūlys žymiai geresnes sąlygas už panašią kainą.

4 thoughts on “Retina ekranai naujose planšetėse

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.