Renkamės išmaniąsias Kalėdines dovanas (idėjos)

Kadangi Kalėdos jau ir visai netoli, o mums, kinų produkcijos fanams, jos jau tuoj bus ir per vėlai, nes kiniškas prekes siųstis per Kalėdas iš esmės beprasmiška, mat visi pasaulio paštai perkrauti ir siuntos paprastai vėluoja bent dvi papildomas savaites. Tačiau vis tiek man sunkoka išlaikyti liežuvį už dantų, ir norisi garsiai, arba bent jau raštu pamąstyti apie Kalėdines dovanas šeimai ir pamėtyti įvairių idėjų, kurių manau ieško ne vienas ir ne viena.

Taigi, išmaniosios, smart arba tiesiog geek’u dovanos. Apie tą žodį aš per daug nespekuliuosiu, bet taip jau gaunasi, kad jei domitės technologijomis, štai jau jūs ir gykas. Seniau Lietuvoje gyko apibrėžimas buvo „bachūras iš 6A buto, kur moka perinstaliuoti vindausus. Tas ačkarikas, nu žinai“. Dabar gyko apibrėžimas kiek praplatėjo, nes „Windows 10“ susidėti jau galima ir be BIOS nustatymų ir užkrovimo įrenginio pasirinkimo. O dauguma perka jau aktyvuotus, kuriuose iš viso nieko daryti nereikia. Taigi, gykas dabar – daugiau gadget’ų žmogus naudojantis visokius elektroninius dalykėlius, kur reikia ir nereikia. Jam rasti dovana gal ir nėra taip sunku, tereikia žinoti jo pomėgius ir peržvelgti turimą elektroninį turtą.

Visgi, sunkiausiai tikriausiai yra kraštutinių-radikaliųjų gykų žmonoms, kurios arba pačios gauna technologijas, kurių niekada nenaudos, arba tokias dovanas kurias norėtų gauti patys gykai.  Kaip jums skamba išmanusis lygintuvas dovanų? Arba prailgintuvas su wifi valdymu? Man tai gražiai, bet dėl žmonos abejoju. Todėl šis sąrašas bus labiau skirtas moterims, kurios ieško atsakymų į technologinių dovanų klausimus. Perspėju, kad bus nemažai „Xiaomi“ gaminių, bet tai ne reklama, tiesiog ši kinų įmonė gamina kokybiškus, išvaizdžius gaminius už gerą kainą.

xiaomi-mi-band-originalas

 

Visgi viena geriausių dovanų kurią galite paslėpti po egle šiais metais vadinčiau „Xiaomi Mi Band“ apyrankę. Ji kainuoja 15-25 eur. Lietuvoje, ~12-15 USD Kinijoje, ją rasti nėra labai sunku – o produktas tai puikus. Skaičiuoja žingsniu, pateikdama duomenis ir sudegintų kalorijų forma, rodo ir miego ritmą ir žadintuvas neprastas. Vienas pastebėjimas – jis veikia tik su „Android 4.4“ ir „Bluetooth“ ryšiu, to dėl, moterys, prieš nuperkant tokią dovaną savo MB turėsite išsiaiškinti ar ta apyrankės veiks su jo telefonu. Aš siūlau tokį dialogą: „Na va, Verutė sakė gali beveik už dyką gauti kažkokių pigių kitaiskų bliutiufo ausinių, bet veikia jos anos tik su androidu ar kuom ten keturi keturi, koks pas tave?“ Apie „bluetooth“ ausines prisipažinsiu absoliučiai nieko nežinau ir niekada jų nesu naudojęs, bet vėlgi – gaminys už beveik už dyką, kaip čia neatsisakysi išbandyti, o gal ir gauti dovanų. Taigi, kai turėsite informaciją, žinosite, ar galite užsakinėti apyrankę. Jei vyras visgi prisimintų ir paklaustų kur tos ausinės, kur Verutė žadėjo už dyką parduoti, visada galite atsakyti „Ai žinok, furistas sakė, kad negalėjo dėžės pralupt, ant visos paletės pliomba buvo uždėta“.

Xiaomi-Mi-Smart-Weight-Scale

 

Kita įdomi dovana labiau abiems ar tiesiog jūsų namams, ypač jei apyrankes jau turite – „Xiaomi Scales“ išmaniosios svarstyklės.  Jos ne tik gražios, bet dar ir sugeba per „bluetooth“ ryšį automatiškai įrašyti jūsų svorį į programėlę, kur galite matyti visą savo istoriją, pateiktą grafiko forma. Visa bėda yra jų importavimo į Lietuvą kaina – originaliai kainuojančios tik 15 USD, Lietuvoje jos iš brangsta daugiau nei tris kartus – dėl 3 kg siuntos  svorio, jai netaikomi įprasti kinų pašto tarifai, o kai siuntimas pabrangsta, tokio dydžio kiniški siuntiniai užkliūna muitinėje, todėl PVM garantuotas. Taigi, už tokias svarstykles paruoškite mokėti apie 40-50 eur.

5

 

Powerbank’as – labiau praeitų metų naujiena, nors vis dar labai naudinga dovana, ypač tam, kuris skundžiasi kad telefono baterija nebeištempia nei dienos, o įkroviklio po ranka nėra. Prijungę powerbank’ą prie telefono, gauname galingą įkroviklį, kuris krauna greičiau nei prasti buitiniai. Kinijoje kokybiškų produktų kaina prasideda maždaug nuo 12 USD, Lietuvoje – įvairiausiai. Rekomenduojami parametrai – 10000 mAh talpa ir krovimo galimybė 2A galia.

645737yizhanX61

 

Kvadkopteriai arba tiesiog kvadai, nuo žodžio quadcopter. Kaip ir žaisliniai malūnsparniai, bet kaip dabar jau iš esmės tokie patys žaisliniai kaip ir oriniai šautuvai. Nors kiekvienas save gerbiantis gykas jau turi bent vieną, bet jis arba svajoja apie didesnį, arba svajoja apie naują gimball’ą, arba apie FPV įrangą. Visiškai mažiukai kvadai skirti daugiau pažaidimui ar valdymo treniruotėms, didesni yra tikrai rimti daiktai, kurie kartais jus gali nustebinti savo galimybėmis. Aš nekalbu apie „DJI Phantom 3“ už astronominę kainą, bet apie gerokai pigesnius, biudžetinius malūnsparnius – pvz. „Yizhan Tarantula X6“, kuris sugeba pakelti mažytes veiksmo kameras ir tekainuoja apie 60 USD Kinijoje.

xiaomi-yi-camera

 

Kad jau prakalbome apie veiksmo kameras.. Tai ir tęskime. Populiariausia vienbalsiai vadinama „Go Pro“ kamera. Deja, ji kainuoja irgi nemažai, bet kiniečiai nebūtų kiniečiai, jei tuo nepasinaudotų. Panašią, žinoma, silpnesnių parametrų, bet kokybišką kamerą siūlo „Xiaomi“, pavadinę ją „Yi“. Tokios kameros kaina Kinijoje ~60-70 USD. Yra ir daugiau variantų, pvz, SJCAM, bet perkant kitų rūšių reikia pasigilinti į modelius, ir žinoma, nepirkti pačios pigiausios.

inwatch

 

Išmanusis laikrodis. Čia vėlgi, nekalbame apie „Apple Watch“ ir panašiai. Išmanieji laikrodžiai kol kas yra labai ankstyvoje evoliucijos pakopoje ir nemaloniausia tai, kad juos krauti reikia kaip ir telefonus, kiekvieną dieną. Todėl, kol kas juos pirkti kaip ir neapsimoka, bet gauti dovanų – kodėl gi ne. Dėl modelio, deja, padėti negalėsiu, nes pasirinkimas iš tiesų didelis.

Papildomai:

ArduinoUno_R3_Front_450px

 

„Arduino R3“ ir jo jutikliai bei priedai. Dovanodami šį stebuklą rizikuojate dviem dalykais – vienas, išgąsdinti gykus vulgaris t. y. gyką paprastąjį dovanos sudėtingumu, mat „Arduino“ – yra tiesiog plokštė su prilituotais procesoriais, kondensatoriais, varžomis ir visokiais kitokiais gyviais. Tai gali ir neprilipti. Antras dalykas, kuriuo rizikuojate, kad tai gali LABAI prilipti. Nes turint fantazijos ir šiek tiek laiko, su „Arduino“ galima daryti stebuklus – net ir namų automatika – įskaitant apšvietimo valdymą, grindų temperatūros reguliavimą ir to pateikimą internete, robotų kūrimą ir galų gale net ir ekspreso kavos aparato įrangą. Nors tikiu, kad tai skamba sudėtingai, iš tiesų „Arduino“ – draugiškas ir eiliniam vartotojui gerai paruoštas produktas. Originalus itališkas variantas kainuoja apie 20-25 eur, kiniškas – įkvėpkite – 3 USD, kokybė kol kas manęs nenuvylė, toks „Arduino“ lauko sąlygomis mano kieme darbuojasi jau pusę metų be pertraukos. Tiesa, ateityje reikės daviklių, jutiklių, ir krūvos laidų, bet tai jau ne be jūsų rūpestis.

Turite savo pasiūlymų? Arba ką patys norėtumėte gauti per šventes – brūkštelėkite komentarą.

2 thoughts on “Renkamės išmaniąsias Kalėdines dovanas (idėjos)

  • 27 gruodžio, 2016 at 09:51
    Permalink

    Na gan neblogai būtų tokios svarstyklės, tik vat dėl to papildomo siuntos apmokestinimo neramu. Nelabai norėčiau mokėti papildomai už siuntą.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.