„Remix“ OS arba „android“ sistema tavo kompiuteryje
Galbūt jau esate girdėję apie „Remix“ operacinę sistemą (OS) – ji nėra naujiena, pasirodžiusi dar 2016 metų pradžioje kaip „android“ versija, pritaikyta asmeniniams kompiuteriams, su veikiančiomis programėlėmis ir žaidimais, kurios OS architektūros pagrindas – „linux“ paremtas „android“ 6.0. Juolab, kad „Remix“ yra ir ne pirmoji tokia OS rinkoje. Panašios sistemos kaip „Chrome“, ar „Pheonix“ galbūt jau senokai pasibeldė į jūsų kompiuterį.
Ši OS patraukė mano dėmesį, nes norėjau atgaivinti savo turimą senąjį nešiojamą kompiuterį, kuris sunkiai pavežė „Windows“. Žinant kad android yra „lightweight“ sistema, susigundžiau įsidiegti į savo kompiuterį ir pažiūrėti kaip veikia.
Įdiegimas labai paprastas – iš oficialaus jide.com parsisiunti remix OS pc 64bit (arba 32bit– priklauso nuo sistemos) distribuciją, išskleidi, paleidi installation tool, pasirenki į ką įrašyti (HDD, ar netgi į USB), pasirenki, kiek nori vietos dedikuoti šiai sistemai ir įdiegi. Viskas vyksta apie 20 minučių ir, jeigu atsisiuntėt tinkamą versiją, problemų kilti neturėtų.
Įdomu tai, kad „Remix“ galima įsirašyti į usb raktą, ir naudotis juo kaip nešioajma operacine sistema. Tačiau po ranka turėjau tik seną 16gbUSB raktą, kuris klausimas ar palaiko USB 2.0 greitį, todėl viskas veikė lėtai bei strigo. Rekomenduoju tokiu atveju turėti USB raktą ir kompiuterio jungtį palaikančią 3.0 standartą, kaip ir rekomenduoja programos autoriai.
Jeigu įsirašėte OS į kietąjį diską – turėsite DUAL BOOT kompiuterį. Jį įjungus galėsite pasirinkti kokią sistemą norėsite užkrauti. Pasirinkus „Remix“ pasirodys juodas boot langas, kur pirmą kartą apie 10 minučių bus formatuojamas gabalėlis jūsų kietojo disko ir užkraunama sistema. Sekantį kartą taip ilgai laukti nereikės.
Pirma kartą užsikrovus „Remix“ pasitinka toks pats pažįstamas langas kaip ir telefone – pasirinkti kalbą, prisijungti wifi. Taip pat iš karto pasiūlė populiariausias programėles, bei paklausė ar norėsim naudotis google play parduotuve.
Po šių greitų nustatymų pasitinka švarus darbalaukis, kuris turbūt net jūsų mamų ar močiučių neišgąsdins – yra start meniu, piktogramos ant darbalaukio, laikrodis, baterijos indikatorius, wifi, bei bluetooth nustatymai. Ši sistema yra ypač draugiška vartotojui, jeigu naudojatės „android“ telefonu.
Visus prijungtus usb priedus – klaviatūrą, pelę ir pan. kompiuteris automatiškai surado, nieko papildomai įrašyti nereikėjo. Bylų tvarkyklėje rasite ir visus savo „windows“ duomenis, tikrai galite nebijoti, kad kažkas dings.
Trūkstamas ar norimas programas įsirašome iš google play parduotuvės arba remix central ir galite veikti ką tik norite.
Čia jau rasite įrašytą „Google chrome“ naršyklę, kuri matomai yra pritaikyta „Remix“ . Išbandžiau „Firefox“ ir „Opera“ naršykles, bet man buvo sunkiau jomis naudotis, nes visas valdymas buvo pritaikytas daugiau liečiamam ekranui. Su „Chrome“ tokių problemų neturėjau.
Smagu, kad išliko visi klaviatūros shortcutai. Galėsite naudotis ALT+TAB, Alt+F4 lygiai taip pat kaip ir „windows“. Dar viena funkcija patogioje vietoje – memory cleanup. Tik kitame kompiuteryje vietoje mano turimų 8GB RAM terodo 3.245 GB. Bet tai didelės įtakos veiklai neturėjo.
Taip pat veikia čia visos office tipo programėlės. Nepatiko tik teksto žymėjimas – spausti du kartus ir tempti žymeklius, taip pažymint norimą tekstą, bet čia reikia tik įpratimo.
Visos kitos programos veikia taip kaip ir priklauso. Youtube, facebook, spotify ir t.t. Jeigu nepatinka įdiegta bylų tvarkyklė, ar vaizdo grotuvas, bet kada iš google play galėsite parsisiųsti ir išbandyti kitą. Jeigu trūksta skaičiuotuvo ar žemėlapio – irgi viską rasite google play. Beje, veikė ir visi bandyti „android“ žaidimai, kad ir „Fallout shelter“. Tam tikslui „remix“ su savimi turi gaming toolkit, kur galėsite užprogramuoti norimus klaviatūros mygtukus lietimo funkcijoms. Viskas gana paprasta – pasirenki mygtuką, ir pridedi jį ant ekrano valdymo mygtuko.
Wifi veikia lygiai taip pat kaip ir „windows“ versijoje, skirtumo tarp greičio nepastebėjau. Veikia ir su ethernet kabeliu, papildomai nustatinėti nieko nereikėjo. O jeigu ir reikės – visus IP ir DNS nustatymus rasite prie ethernet nustatymų.
Atlikau Antutu benchmark ant savo pagrindinio nešiojamojo kompiuterio – įdomumo dėlei.
Galimos problemos – touchpado kairys mygtukas veiks kaip dešinys (tokiu atveju reikės taisyti system.img, kas gali užtrukti). Mano senukui sugedusi integruota klaviatūra, todėl buvo naudojama USB tipo. Deja, ten nėra integruotų FN mygtukų, todėl be jų niekaip negalėjau įjungti wifi. Bandžiau įvairiausias komandas per terminal emulator, modifikuojant sisteminius failus ir pan, bet taip ir nepavyko. Taip pat jeigu jūsų kompiuteris turi dvi vaizdo plokštes (vieną integruotą, o kitą prijungtą atskirai) gali būti, kad veiks tik integruotoji. Nors šią problemą ir žadama ištaisyti su sisteminiu atnaujinimu, ji tebėra aktuali. Visus atnaujinimus gausite per OTA (over the air) sistemos naujinimo programėlę.
Taip pat pasigedau „android“ valdyklių (widgets), yra tik keletas specialiai pritaikytų, kurias rasite remix central. Jeigu norėsite įsirašyti kitą launcher’į galite turėti bėdų, nes ne visi jie gerai veikia. Nors yra keletas puikių, perdarytų kaip „android TV“, bet juos parsisiuntimui rasite tik XDA forume.
Apibendrinant – visai smagi, paprasta naudotis, operacinė sistema. Susidomėjusiems siūlau išbandyti. Jausmas panašus, kada draugas duoda pavažiuot su savo mašina – viskas kitaip, gal ir geriau, bet iš esmės tas pats :) Mano senukui MSI cx623 nešiojamajam kompiuteriui „Remix“ patiko labiau nei „Windows“, nedirbo taip garsiai ir nestriginėjo.
Teksto autorius – Lukas M. Dėkui!
nice cool