Planšetės su 8 branduoliais – jau prekyboje

Šiais metais labai sparčiai išpopuliarėjo keturių branduolių (quad core) planšetės ir telefonai, na, o apie aštuonis branduolius (octa core) kalbos sklandė jau senokai.

Iš tiesų, tikriausiai gerai iš reklamų žinomas Samsung IV naudojasi Exynos 5 platforma su aštuoniais branduoliais, tačiau vienu metu dirba tik keturi iš jų. Tiesa, Samsung žada šį reikalą tobulinti ir padaryti visus branduolius aktyvius vienu metu, tačiau planšetės su Exynos 5 jau egzistuoja ir nors 8 branduoliai yra tik teoriniai, bet kinų marketingas yra kinų marketingas, ir tokia planšetė yra pristatoma kaip pilnai visus aštuonis procesorius išnaudojantis įrenginys.

O ir pigių platformų gamintojas Mediatek, kurio procesoriai sutinkami beveik visuose kiniškuose telefonuose, savo patvirtintuose planuose turi bent du tokius modelius, iš kurių MediaTek True Octa-Core yra pristatoma kaip su visais branduoliais iš karto dirbanti platforma.

mediatekoctacore

O ką mums, paprastiems mirtingiesiems, pasiūlys tas stiprusis aštuonetas? Visu pirma, gerokai pasijaus testų rezultatuose. Dabar galėsite girtis, kad Antutu išspaudžia ne 20 tūkstančių o bent kokius 35! Deja, didžiąja dalimi tai ir bus esminis skirtumas. Dar daug priklauso nuo to, kokias instrukcijas palaikys pats procesorius ir tai įtakos filmų peržiūrą ir atkuriamų filmų formatus. Kalbant apie žaidimus – labai daug priklausys nuo naudojamo vaizdo procesoriaus – pvz., RK3188 nors ir yra labai šauni platforma, tačiau jos galimybes smarkiai apriboja vaizdo plokštė.

Iš esmės – pirmosios planšetės su aštuoniais branduoliais bus ne ką stabilesnės už quadus pirmomis jų dienomis, o ir programų siurbiančių tokią galią ilgai nebus. Aišku, bus kas juos perka, dėl branduolių skaičiaus, o realus panaudojimas tikriausiai ateis po metų – dviejų.

Žvelgiant į krištolo rutulį, matau ateityje kažką mirgant.. raidės ir skaičiai dėliojasi į “16 core”…

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.