Parduodu plančetinis kompiuteris

parduoduKai pamatau žmones rašančius “perku/parduodu plančetinį kompiuterį” arba dar gražiau, taip kaip antraštėje, taip ir norisi raudonu tušinuku smeigti į jų lietuvių kalbos žinias.

Nesu tikras, kodėl išpopuliarėjo rašyba “plančetinis” net ir ne tarp pradinukų, bet ir tarp, atrodo, suaugusių žmonių. Tokių pavyzdžių toli ieškoti nereikia – pvz., Kilobaito puslapyje tam visai nesenai buvo atskira kategorija “plancetiniai”. Tiesa, dabar klaida jau ištaisyta. Bet praeitą mėnesį dar buvo – ir kiek laiko ji ten kabėjo – greičiausiai dar nuo tada, kai Kilobaitas pradėjo jais prekiauti.

Norintiems tikslumo tikslumo – planšetė – pranc. planchette – lenta naudojama braižyboje, ant kurios tvirtinamas popierius. Galbūt lietuviai širdyje linkę į prancūzų romantiką, todėl ir palieka tą “ch”.

Beje, visai nesenai terminas “planšetė” (be ”kompiuteris”) paprastai buvo naudojamas, kalbant apie kompiuterinę lentą (liaudyje dar žinoma bendriniu firmos pavadinimu Wacom), kuri naudojama norint supaprastinti piešimą su kompiuteriu.

Taigi dar kartą: kaip mes nerašome kučetė, torčeras, tai mes nei rašome, nei vartojame plančetė ar plančetinis. Aišku, jei jūs rašote ar kalbate tokiais sakiniais “ainu plėmuotu kolidorium greitu rėžimu, tik pokšt kelėnį į plančetę!”, tai nelabai kas bepadės :)

 

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.