Naujasis Nokia x6 – ar tik šlovingos praeities užtenka?

„Nokia“ kaip telefonų firma turbūt daugmaž pažįstama visiems – kompanija buvo mėtyta, aukština, paauksuota ir su žemėmis maišyta. Nuo rinkos lyderio ir iki visiško rinkos autsaiderio. Pradėjusi labai sėkmingai ir krūvą inovacijų pasiūliusi įmonė tebuvo gigantas molio kojomis ir symbian smegenimis. 2008 gigantas subyrėjo, prarasdamas daugiau nei 40% rinkos kur ją visiškai nušlavė Apple. Vėliau nuopolis tesėsi labiausiai dėl nesveikai liguisto Nokia noro išlaikyti symbianą. Aš suprantu, kiekvienam savas vaikas, kad ir kokią negalią jis turėtų ir kad ir koks negražus būtų. Tuo metu buvę OEM Samsung ir Sony-Ericcson nusprendė gamintis viską androido pagrindu ir tai buvo paskutinis vinis į Nokią karstą. Kiek vėliau, lavonas karštligiškai bandė prisikelti su Microsoft pagalba priimdamas Lumia formą, tačiau ypatingos sėkmės nesulaukė, net Microsoft perpirkus visą telefonų padalinį.

Na, o pabaiga istorijos – 2016 m. Microsoft iškišo Nokia Taivano Foxconn koncernui – vienai didžiausiai pasaulio telefonų gamybos įmonei. Oficialiai Suomijoje vėl buvo atidaryta Nokia atšaka, kurios visos teisės priklausė Foxconn, ir Nokia tapo tai, ko labiausiai nekentė – iš esmės, Azijoje rinktu, Android varomu įrenginiu.

Vienas tokių rimtesnių Nokia įrenginių buvo Nr 6 telefonas, kurį pakeitė naujoji 2018 m. laida – Nokia x6, arba Nokia 6.1 Plus apie kurią šiandien ir pasidomėkime, mat kiniečiai jas jau stumdo kaip karštas bulves.

• 5.8 colio, 2K raiškos ekranas
• Snapdragon 636 Octa Core (na, mediatekas čia būtų keistas siurprizas)
• Android 8.1  – neblogai, bet jau ir 9 kojas kitur šildosi, bet čia Android One projektas, tai atnaujinimai garantuoti
• 4/6 RAM + 32/64 GB vietos telefone
• 16 MP fotoaparatas
• Micro SD palaikymas
• stilingas „notch” dizainas, stiklinis korpusas
• 3060 mAh akumuliatorius

Visa kita standartas – dual SIM, bluetooth, tai nesigilinsim. Ok, viską matom kad tai labai standartiniais pasirinkimais, biudžetinis telefonas, kurio tikriausiai vienas pagrindinių konkurentų – Xiaomi Redmi Note 5 / A2 už labai panašią kainą ~200 USD. Aišku, jei esate MIUI gerbėjas, tai Nokia jo neturi, bet vadinamasis Vanilla Android 8.1 be šiukšlių, kitiems (o man irgi) gali pasirodyti ir kaip visai rimtas argumentas. Reziumuojant – Nokia X6 yra visai neblogas biudžetinis variantas tiems kas vis dar prisibijo Xiaomi ragelių, be didelių išskirtinumų kurie jam leistų tapti pirmuoju tarp lygių.

Telefono kaina šiuo metu – konkurencinga ~200 USD ir nemokamas pristatymas.

 

 

 

 

 

 

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.