Naujas kinų prekinis ženklas – ZUK iš Lenovo

Gandus apie ZUK buvau girdėjęs kiek anksčiau, bet neseniai įmonė padarė savo pristatymą, kurį gerai apšvietė gizchina.com, o aš, savo ruožtu dalinuosi su jumis.

Kodėl tai turėtų būti įdomu – ZUK iš esmės yra Lenovo padalinys, kuris gamins mobiliuosius telefonus besitaikančius į mūsų taip mėgstamą super budget range – kas reiškia, kad šie telefonai bus gerokai galingesni, nei bet kas ką galėtumėte įsigyti iš operatorių Lietuvoje už tokią kainą. Nors apie „Lenovo“, kaip apie gamintoją neturiu susiformavęs išskirtinai geros ar blogos nuomonės, faktas, kad jie turi patirties, turi išteklių, darbuotojų ir galimybių, yra pakankamai žinomi pasaulyje ir Europoje, kas leidžia gauti priėjimą tiek prie populiariausių procesorių tiek prie gamybinių procesų. Dar vienas labai stiprus koziris – ZUK bendradarbiaus tiesiogiai su „Cyanogen“ komanda, kuri rašys jiems programinę įrangą. „OnePlus One“ (OPO), darė tą patį ir jiems pavyko.

ZUI_Z1

Pirmasis ZUK telefonas žadamas maždaug toks – Snapdragon 801, 3GB RAM, 64GB atminties, 13MP „Sony“ fotoaparatas, dvi SIM kortelės, USB TYPE-C krovimo jungtis, pirštų atspaudų skaitytuvas, 4100mAh baterija, „Cyanogen“ 12.1 ir visa tai žadama už 300 USD. Vėlgi, su OPO palyginimų neišvengsime, nes techniniai duomenys beveik identiški prieš porą metų pasirodžiusiam ONE rageliui, su keliais patobulinimais,  o dar sklando kalbos, kad pasirodžius TWO telefonui, ONE kaina nukrito iki 250 USD, tačiau tokių kainų Europos pirkėjams niekas nesiūlo ir tikriausiai nesiūlys. Taip, procesorius kiek senesnis, bet kaip suprantu gamintojas pasirinko tiesiog gerai žinomą procesoriaus variantą, kuris problemų turi ne tiek jau daug, o kiek jų ir turi, jos visos jau pakankamai lengvai išsprendžiamos. Jei pažiūrėsime į rinką, panašių telefonų už panašią kainą yra ir daugiau, kad ir „Xiaomi“ Mi4, tačiau pripažinsiu, kad ir kaip mėgstu MIUI „Android“ sistemą, „Cyanogen“ žada dar daugiau laisvės ir galimybių.

Dar vienas rimtas koziris – kadangi „Lenovo“ jau turi atstovybes daugumoje šalių, ZUK galės naudotis tais pačiais centrais ir taškais. Taigi, prekybos tinklas iš karto yra, gamintojo palaikymas taip pat, ko trūksta visiems kitiems pradedantiems gamintojams, ypač Europoje. Vienintelis klausimas ar ZUK pavyks itin konkurencingoje rinkoje sudominti vartotojus ir atrasti savo nišą?

2 thoughts on “Naujas kinų prekinis ženklas – ZUK iš Lenovo

    • 15 rugsėjo, 2015 at 08:23
      Permalink

      Turbūt pirma rusų apžvalga, kurią pažiūrėjau beveik neprasukdamas. Truputį gylio trūksta, bet patys paskutiniai keturi žodžiai viską apsako teisingai ir aiškiai. Akivaizdžiai per brangus telefonas. Bet kita vertus, man panašu kad čia vietinės kinų rinkos versiją, tarptautinė su multilanguage CM ir 5,1 androidu turėjo pasirodyti tik dabar.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.