Mydroid.lt trejų metų jubiliejus

Praėjo jau trys metai nuo pirmo žingsnio mydroid.lt istorijoje. Kaip ir kiekvienais metais, norisi trumpai peržvelgti praėjusius metus ir nusibrėžti gaires kitiems.

mydroid1

Per 2015 m. iki pat šiandienos šis puslapis sulaukė apie 40 000 unikalių lankytojų, kurie peržiūrėjo bent po du straipsnius. Didelė jų dalis atėjo pasidomėti, „kaip pasikeisti tele 2 interneto APN nustatymus“, kurie neveikia telefone (paskutinį kartą pats su tuo buvau susidūręs praeitą savaitę, taigi, straipsnis vis dar aktualus), tuo tarpu kitiems buvo labai įdomu sužinoti, „kas gi yra tas 3G internetas“. (priminimas sau, turbūt jau reikia parašyti apie tai, kas yra gi yra tas 4G internetas). Tačiau, kaip ir praeitais ir užpraeitais metais pirmąja vietą vis dar laiko straipsnis apie tai, „kokių pigių planšečių nepirkti“. Ir nors informacija straipsnyje senoka (ypač rekomenduojami modeliai), bet panašu, kad žmonėms pigios planšetės vis dar labai aktualu. 4 ir 5 vietą užima tiesiog svetainės meniu „telefonai“  ir straipsnis „ieškome pigių kalėdinių telefonų“.  Viešai pažadu paieškot jų ir šiemet. Šioks toks spoileris (koks lietuviškas žodžio atitikmuo jam, kas žino? Aptakas netinka, ant mašinos jo nededame) – netrukus turėtume susimatyti su „Letv x600“, kas manau turėtų būti įdomus susitikimas.

Mano pagrindinis tikslas mydroid.lt svetainėje – dar kokybiškesnės ir labiau sistematizuotos telefonų apžvalgos. Apžvalgos vis dar iš liks tekstinio formato, nes nesu tikras dėl savo youtubinių įgūdžių, ir taip pat manau, kad tokią informaciją gerokai patogiau ir prasmingiau reikšti raštu. Vienas iš būdų pasiekti kokybiškesnio turinio – visiems telefonams naudojami tie patys testai prie tokių pačių aplinkybių. Taigi, nuo šiol, kiekvienas telefonas bus bandomas šiais būdais:

„Antutu“  – nes, na, antutu. Logikos nedaug, visi jį keikia, tačiau pirmas klausimas apie naują modelį dažniausiai yra „tai koks ten antutu rezultatas“? Dar geriau, skirtingos antutu versijos duoda ir skirtingą taškų kiekį, todėl juo remtis kaip patikimu šaltiniu iš esmės beprasmiška, net jei nekalbame apie tam tikrų gamintojų sukčiavimą rezultatais. Na, bet tai antutu, populiariausias testas visame „Google Play“.

„GFX bench 3.1“ – iš visų vaizdo procesoriaus bandymo programų mane labiausiai įtikinusi. Tiek bandymo procesas, tiek rezultatų pateikimas mane tenkina ir žadu ją ir toliau naudoti ateityje.

„Velamo“ – programa, kuri emuliuoja kasdieninį darbą su telefonu, naršyklę ir tikrina branduolių apkrovą. Dėl jos esu kiek skeptiškas, na, bet juk sąraše jau yra „Antutu“, tai kodėl gi „Velamo“ turėčiau sakyti ne?

„Androbench“ – labai specifinė programa skirta patikrinti techninius telefono atminties parametrus. Ji parodo kokiu greičiu perduodami duomenys – itin lėtas duomenų perdavimas gerokai stabdo visą programų veikimą, ypač kai tuo pačiu metu vyksta keli procesai naudojantys atmintį, tarkim siunčiasi nauja programa ir kažką vartote, persijungiate tarp programų.

Baterijos testas – pakrovus iki 100%, garsumas 40%, ekrano ryškumas  – 50%, HD video leidžiamas tol kol baterija baigiasi. Baterija ir jos naudojimas išlieka vienas aktualiausių klausimų šiuo metu. Ekranas – dažniausiai tai, kas daugiausiai jos sunaudoja. Todėl po tokio testo daugmaž žinosime vadinamąjį onscreen time, kuris rodo, kiek valandų telefonu aktyviai galime naudotis per dieną.

Telefono temperatūros testas – programa parodo kokia procesoriaus ir baterijos temperatūra, po jo aktyvaus naudojimo (pvz, žaidimo), smarkiai kaistantys rageliai iki šiol išlieka problema. Kol kas naudoju „Cpu Temperature“, bekontaktis termometras jau pakeliui, taigi galėsiu pasakyti ir tikslią paviršiaus temperatūra.

Nuotraukos – kadangi telefonai vis dažniau naudojami nuotraukoms vietoje fotoaparatų, dažnai kokybiškos nuotraukos labai aktualu. Taigi nuo šiol: 2 nuotraukos tamsiu paros laiku, 2 nuotraukos kambaryje naudojant „buitinį“ apšvietimą, 2 nuotraukos dienos metu, natūraliame apšvietime, bei makro nuotraukos arba natūraliame arba gerame apšvietime kambaryje. Dėl video, nesu tikras kiek ir kam tai yra aktualu, tuo labiau kad yra krūva filmavimo režimų, jei jums aktualu, brūkštelėkite žinutę.

Turite argumentuotų minčių, kokius dar bandymus norėtumėte išvysti ar kokių programų rezultatus – prašau parašyti tai komentaruose.

Kiti, vienaip ar kitaip su mydroid.lt susiję projektai:

Pirmasis komercinis projektas – myShield.lt  – po trijų mėnesių švęs savo pirmąjį jubiliejų. Per tą laiką kūdikis išmoko vaikščioti, tiesa, dar nekalba. Artimiausiu metu gaus naujus, gerokai dailesnius rūbus, kaip ir gavo mydroid.lt svetainė prieš porą mėnesių ir šiek tiek steroidų, kad paaugintų raumenis ir įgytų daugiau funkcijų ir galimybių. Šiuo metu turime daugiau nei 660 modelių ekranų bazę, kas yra visai neblogai. retro-mobile-standŠių metų antroje pusėje tyliai pradėjome siūlyti ir kitus priedus telefonas, pvz, šiuos nuostabius stendus, kuriuos galite įsigyti draugams dovanų Kalėdoms, bet apie tai dar labai garsiai nešnekėjome. Tai dar pašnekėsime :). Taigi myshield.lt, sveikas, gyvas ir viskas su juo gerai.

Neseniai susisiekė tokia kinų svetainė gearbest, tikriausiai ir taip žinoma tiems, kurie dažnai siunčiasi iš Kinijos smulkmenas, kuri siūlo bendrą projektą, kuriame jie informuotų Lietuvos skaitytojus apie kiniškas naujienas, bet vis dar nesu tikras dėl tokio komercinio projekto prasmės. Galbūt tam bus duotas šansas.

Jei turite pastabų, sveikinimų jubiliatui, minčių, idėjų, kurios puslapį padarytų dar įdomesnį jums, ar tiesiog pasiūlymų bendradarbiauti – prašome kreiptis el. paštu arba tiesiog parašyti komentarą. Iki kitų susitikimų :)

One thought on “Mydroid.lt trejų metų jubiliejus

  • 29 spalio, 2015 at 22:54
    Permalink

    Fanfarai! Sveikinimai su vienu iš (vieninteliu?) geek’iniu svetainių Lietuvoje mažu jubilieju!

    O su geabest gal pavyks ir susidraugauti – kas ten žino: atsiunčia jums vis po telefoną testams, jūs aprašot, duodat per gearbest promo kodą :) Ir jie laimingi dėl didesnių pirkimų, ir jūs vis tobulėjat testuodami :)

    Sėkmės švietimo kelyje!

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.