Lietuvos telekominukacijų rinkose – naujas dalyvis iš Kinijos

dooge speakerPanašu, kad Kinijos investuotojai įgauna vis didesnį apetitą ir drąsiai veržiasi į vakarų rinkas – vakar Vilniuje įvykusioje spaudos konferencijoje kiniečių įmonė „Doogee“ pranešė apie savo planus Lietuvoje įsteigti naują mobiliojo ryšio paslaugų tiekėją.

„Doogee“, kuri anksčiau buvo žinoma kaip „KVD International Group Limited“, į dabartinį koncerną buvo reorganizuota 2013 m., vedama į priekį patyrusio kinų technologijų eksperto, lyginamo su Steve Jobs, Xin Chao Fabio Settimio, vadovaujančio įmonei ir dabar. Iki šiol didžiausia įmonės veiklos dalis buvo išmaniųjų telefonų gamyba, tačiau po reorganizacijos nuspręsta neapsiriboti vien telefonais.  Įmonė gan ilgai buvo nežinoma vakaruose, tačiau 2014 m. priėmė sprendimą neapsiriboti Kinijos teritorija, kaip vienas iš „Doogee“ vardo populiarinimo būdų buvo pasirinktas netgi ispanų futbolo klubo „Villarreal C.F.“ rėmimas.

doogee-sponsors

Anot atstovo spaudai – rinkoje jie dar tikrai mato nišų, kuriomis dar galima pasinaudoti. Paklaustas apie didžiausius Lietuvos operatorius ir konkurenciją su jais, šypsodamasis papurtė galvą, sakydamas kad žmonės patys pasirinks geriausią kainos ir kokybės santykį, kurį „Doogee“ ir tikisi pasiūlyti, ir pastebėjo kad ilgalaikiai planai numatyti ne vien Lietuvai, tačiau yra vizija sukurti bendrą Pabaltijo bei Lenkijos ryšių tinklą, kuris būtų gerokai konkurencingesnis lyginant su kitais ryšio tiekėjais.

doogee-logoĮmonės atstovas neslėpė, kad nors derybos su Lietuvos atstovais buvo pradėtos dar prieš metus, dabar labai tinkamas laikas užsienio investuotojams dėl itin silpno euro kurso prieš dolerį ir sumažėjusi investicijų kaina paskatino veikti. Kitas dalykas – visą vietoje pagamintą mobiliojo ryšio įrangą kinų koncernas žada atsivežti pats, taip sutaupydamas nemažai pinigų, bei laiko kuris būtų reikalingas darbuotojų apmokymams. Deja, nors ir žadamos 225 naujos darbo vietos, beveik visos jos – klientų aptarnavimo srityje, jų buvo galima sukurti bent antra tiek, tačiau nieko nuostabaus, kad Kinijos koncernas bent pradžioje žada įdarbinti daugiau nei du trečdalius darbuotojų atsiveždamas juos tiesiai iš tėvynės.

„Doogee“ kol kas planuoja atidaryti penkis salonus didžiausiuose Lietuvos miestuose, tačiau tikisi kad didžioji dalis prekybos ir aptarnavimo bus vykdomi internetu. Įmonės parduotuvėse bus galima įsigyti ne vien korėjietiškus „Samsung“ telefonus, bet didelę dalį modelių pasiūlos sudarys pačios „Doogee“ gaminama produkcija, taip pat kitų kinų gamintojų telefonai, kurie čia bus žymiai pigesni. Naujasis telekomunikacijų rinkos dalyvis juokauja, kad kiniškų telefonų aukso amžius Lietuvoje jau prasidėjo.

Pasak atstovo spaudai, jau gauta licencija bei reikalingi dokumentai iš Lietuvos ryšių reguliavimo tarnybos (RRT), pasirašyta patalpų nuomos sutartis, netrukus prasidės aktyvi darbuotojų paieška.

doogee-pristatymas

Spaudos konferencijoje dalyvavęs premjeras Algirdas Butkevičius teigė: „įkvepia ir žavi Kinijos verslo pasiekimai, gebėjimas konkuruoti, taikyti naujausias technologijas ir inovacijas. Todėl mes džiaugiamės sutikdami „Doogee“ Lietuvoje ir tikimės, kad įmonė turės ką pasiūlyti – turime siekti, jog įgyvendinami projektai būtų maksimaliai naudingi savivaldybių ekonomikai, verslui, vietos žmonėms“.

[Dėkui kad skaitėte, stebėjotės ir patikėjote balandžio 1 straipsniu. Deja, pats „Doogee“ vis dar tėra vidutinio-biudžetinio lygio išmaniųjų telefonų gamintojas ir konkurencijos Lietuvos ryšio tiekėjams niekada nesudarys :)]

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.