Lietuvos paštas ir jo išdykavimai

dez1Šiaip nesu iš tų kurie sako, kad nėra niekur taip blogai kaip Lietuvoje (nes yra kur ne kartą blogiau) ir netgi ne iš tų kurie sako, kad kažkodėl gyvename bananų valstybėje, nors pagal klimato juostą mums labiau priklausytų agrastai ar obuoliai.

Bet po paskutinio akibrokšto su Lietuvos paštu ir jo siekiais, kažkaip norisi viešai pasvarstyti apie tai, kuo remiantis kartais daromi yra vieni ar kiti sprendimai, ypač kuo aplamai mąsto ir kuo remiasi valstybinės įmonės. Tokios kaip Regitra ir Lietuvos paštas (LP).

Paštu tenka naudotis dažnai, tad jo naujienas taip pat seku – štai prieš gerą mėnesį LP draugiškai paskelbė “Pasitikrinkite ką siunčiate, ar laišką ar siuntinį” naujieną, kur tekste jau nebe taip draugiškai buvo parašyta, kad viskas, kas viršys 2 cm storio, bus laikoma siuntiniu. Primenu, kad už siuntinį taikomi tarifai prasideda berods nuo 8.30 Lt, kai tuo metu pašto korespondencijos tarifai iš esmės remiasi svoriu. Pagal naują tvarką, jei siųstumėte bet kokį daiktą, kuris aukštesnis nei 2 cm, bet tarkim sveria kokius 99 g., (kad tilptų į korespondenciją iki 100g.) kaina pakyla beveik 5 kartus – nuo 1.80 Lt iki 8,80 Lt (nes dar 50 ct pridedami už kiekvieną pilną ar ne kg).

Nenuostabu, kad prasidėjo nemažai šurmulio kurio neigiamos emocijos buvo nukreiptos į pašto pusę. Todėl kad ką paštas padarė – o gi paprasčiausiai iš viso panaikino smulkiuosius siuntinius, kurie egzistuoja iš esmės egzistuoja visur, kur žmonės mąsto su tuo, kuo turi mastyti o ne su tuo, kuo naudojasi LP.  Dar įdomiau – iš esmės panaikindamas smulkiųjų paketų siuntimo paslaugą, tokiu poelgiu LP iš esmės nusispjovė į pasaulinę pašto konvenciją, kuri iš esmės reglamentuoja to paties LP darbą!

Kaip jau minėjau, kilus šurmuliui, įsikišo Ryšiu reguliavimo tarnyba (RRT), kuri uždraudė LP savivaliauti ir 11 05 d, pasirodė naujas pranešimas apie tai, kad apribojimai “laikinai” nebus taikomi. Laikinai, mat LP sako kad jaučiasi teisus, o štai anot jo RRT yra blogas auklėtojas, kuris privertė pareiti iš žaidimų aikštelės namo ir suvalgyti brokolių.

Pašto atstovė spaudai teisinosi, kad žmonės visko prikiša į tuos korespondencijos siuntinius ir siunčia, o tada mat LP savo lėšomis turi mokėti kitų šalių paštams! Bet tai palaukite, juk jūs jau senai aiškiai nurodėte galimus matmenis – jei viskas supakuota į atitinkamus – kodėl LP piktinasi kad žmonės siunčia dešras? Jokių specialių nurodymų, kad pvz, pašto korespondencijos siuntinius gali sudaryti tik popierius nebuvo. Paslaptis kodėl nebuvo yra tame, kad tarp eilučių pašto korespondencija ir smulkieji siuntiniai Lietuvoje teikiami kaip viena paslauga. Ir kokie dar gali būti papildomi mokesčiai už viršsvorį, kai pašto korespondencijos nurodo maksimalų svorį kaip 2 kg? Ar pavyzdžiui, kodėl jūs galvojate, kad žmonės dešrų nebesiųs – aš gi tikrai žinau kad pvz medžiotojų dešrelės laisvai sutilps į tokį voką, kuris ne platesnis nei 2 cm. Vadinasi, problema ne tame.

LP you are doing it wrong! Aš sutinku, kad pašto korespondencija galėtų būti skirstoma į laiškus ir į smulkiuosius siuntinius, o ne suplakta į vieną krūvą kaip yra dabar. Bet tai nėra pagrindas smulkiuosius siuntinius panaikinti iš viso. Manau RRT ir LP turėtų prieiti prie to , kad būtų sukurta atskira paslauga (aišku, paremta LOGIŠKAIS matmenimis ir kainomis), kuri taip ir vadintus – smulkiųjų siuntinių siuntimas.

O kaip bus iš tikrųjų – manau vienaip ar kitaip sužinosime.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.