Kokių pigių Android planšečių nepirkti

Kadangi šie metai žada daugybę įvairiausių komplektacijų ir variantų naujų planšečių, panašu, kad darosi lengviau nuspręsti kokių planšečių nepirkti, nei kurias pirkti. Šį straipsnį pastoviai atnaujinsiu, kad būtų galima sekti naujausią informaciją ir per daug neatsilikti nuo pažangos.
[Paskutinį kartą atnaujinta 2014 09 24, todėl dalis informacijos bus pasenusi – vis dar ruošiama nauja, 2016 m. straipsnio versija]

Ir šis straipsnis bus skirtas tiems kurie planšetėmis (beje, planšetė rašoma su š, taip, ne su č ir net be „ia”) domisi mažiau arba nesidomi visai ir tiems kurių ieško savo vaikui dovanos – ne kartą teko kalbėti su žmogumi kuris sako „ai, mano vaikas užsimanė, aš nieko nežinau, man jos visos vienodos, kurį pigų ipadą išsirinkti?”. Jei kuris iš šių teiginių tinka jums – skaitykite toliau ir gali būti, kad tai padės jums apsispręsti arba bent jau nenusipirkti visiško šlamšto. Jei apie planšetes žinote viską, vis tiek galite skaityti – galbūt turėsite pataisymų arba rekomendacijų ir nepatingėkite perskaityti iki galo.

Planšetė kaip mašina
Pagalvojau, kad toks palyginimas tikriausiai bus suprantamas daugeliui žmonių, kurie nesidomi kompiuterine technika arba domisi ja visai mažai. Kaip ir už 1500 litų jūs nenusipirksite geros mašinos, taip už 350 Lt jūs ir nenusipirksite geros planšetės Lietuvoje.  Kaip ir mašinų, taip ir planšečių modelių yra labai daug ir jie skiriasi ne vien spalva, bet ir varikliais, pavarų dėžėms, papildoma komplektacija, odiniais salonais ir kondicionieriais bei kitokiais blizgučiais, be kurių gyventi galima, tačiau patogiau kai jie yra.

Nors visumoje pigios kiniškos planšetės kartais būna ir per daug nuvertinamos, tačiau jų komponentai dažnai būna tie patys, kuriuos naudoja ir didieji gamintojai, pvz., kokybiški LG ekranai, Samsung mikroschemos, procesoriai, tačiau yra keli pagrindiniai dalykai, į kuriuos reiktų atkreipti dėmesį:

1. Ekranas –  nuo jo matricos tipo ir rezoliucijos labai priklauso vaizdo kokybė. Prieš perkant pirmas dalykas, dėl kurio reikia apsispręsti – ekrano dydis. Geriausiai nukeliaukite į parduotuvę ir skirtingus dydžius palyginkite gyvai.
2. Procesorius (CPU) ir grafinis procesorius (GPU). Jei planšetę perkate vaikui, jis, kaip ir dauguma suaugusių, norės ką nors pažaisti. Gražūs trimačiai žaidimai reikalauja gero CPU ir gero GPU.
3. Operacinė atmintis RAM. Tam, kad programos nestrigtų ir sistema veiktų stabiliai.
4. Programinė įranga. Nors 99% populiarių kiniškų kompiuterių yra su Android, jų gamintojų programinė įranga skiriasi.

stop-sign

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pigi planšetė, kurios jūs nenorite pirkti atrodo taip:

• Ekranaspaprastas TN tipo (ne IPS), rezoliucija 800×480 ar dar mažiau.
Jei dar rašo kad ekranas „resistive”, tokia planšetė nusipelno tik gėdos lentos arba laužo. Jei ją šiuo metu laikote rankose, kuo greičiau meskite šalint ir aprėkite pardavėją – tokias planšetes po 2012 m. draudžia tarptautinė Ženevos konvencija. Juokauju. Jos tiesiog yra praeities reliktas, kuris yra toks nepatogus kad jo nė nenorėtumėte gauti už dyką. Kadangi ekranas yra vienas svarbiausių komponentų – būtina, kad jis būtų kokybiškas. Gražiausiai atrodo vadinamieji aukštos rezoliucijos retina IPS ekranai (tik jų panaudojimas kol kas labai ribotas), rekomenduojami paprasti IPS,  prasčiau – MVA, bet didelė dalis pigių kiniškų planšečių naudoja paprastus TN ekranus – spalvos bus prastesnės, apžvalgos kampas mažesnis – tai reiškia, kad normalų vaizdą planšetėje matysite tik žiūrėdami tiesiai į ją, ne iš šono, viršaus ar apačios. Rezoliucija – taip pat svarbu, kuo žemesnė rezoliucija (pvz. 800×480 – NIEKADA nepirkite planšetės su tokia rezoliucija!), tuo prastesnės kokybės vaizdas ekrane. Dar kartą pastebiu kad šie skaičiukai labai svarbūs!

• Single core (vieno branduolio) procesoriai jau apdulkėjusi praeitis.
Dabar dairykitės tik dual core (dviejų branduolių), jeigu tai Intel, arba – quad core (keturių branduolių).  Ir, aišku, daugiau Mhz geriau. Pamatę užrašą, kad planšetė su kokiu nors boxchip, žegnokitės ir tris kart spjaukite per kairį petį. Ir nereikėtų visada kliautis tik pardavėjų teiginiais, mat kinai kartais nurodo maksimalų techniškai galimą procesoriaus dažnį, o ne realų. 2014 m. kainos ir našumo atžvilgiu optimaliausios planšetės yra su keturiais branduoliais, arba naujos kartos dviejų branduolių Intel planšetės.

• RAM atmintis – 512 MB.
Net nežiūrėkite į planšetes su mažiau nei 1 GB (1024 MB) atminties, nebent mėgstate pastoviai stringančias programas. Papildoma sąlyga – skaitykite žemiau apie Android 4.4.

• Android versija  2 ar 3 
Ieškokite planšetės su ne žemiau kaip 4.2 Android versija. Beje, 4.1 ir 4.2 versijos skiriasi, tas 0.1 reiškia daug – ši Android versija veikia žymiai gražiau. O šiuo metu pati naujausia – Android 4.4, su kuria įrenginiai, net ir turintys mažiau RAM veikia puikiai. Deja, labai didelis klausimas, ar pačios pigiausios planšetės tokią versiją kada nors turės..

• Jei domitės daugiau, arba norite turėti kažkokias ateities perspektyvas atnaujinti planšetę į naujesnę programinę versiją – o gamintojo puslapyje (o gal tokio puslapio iš viso nėra) nėra jokios programinės įrangos atsisiuntimui – ir nėra nei užuominos apie tai, nesitikėkite to ir vėliau. Jūsų naujoji planšetė neturės visiškai jokio programinio palaikymo ir pamirškite apie naujienas, kurios galbūt jūsų kompiuterį padarytų patogesniu/greitesniu/geresniu naudoti. O jei kas nors jai atsitiktų, jūs neturėsite jokių šansų pigiai prikelti jos iš numirusių, kaip tą padarytumėte su planšete, kuriai programinę įrangą galima rasti.

Niekada nepirkite naujausios, ką tik pasirodžiusios planšetės tiesiai iš Kinijos!
Jei įsigysite ką tik išleistą modelį, jam dažniausiai nebus jokio arba beveik jokio gamintojo (ar juo labiau vartotojų) palaikymo ir tikimybė, kad bus techninių bėdų yra didelė. Paprastai po pirmo mėnesio – kito gamintojas išleidžia programinius atnaujinimus, o kartais ir pakeičia blogus techninius komponentus, remdamasis vartotojų atsiliepimais. Jei perkate, ar užsisakote iš anksto naujausią modelį –  jūs tampate bandomuoju triušiu gamintojui.

• Nepirkite rebrand’ų.
Rebrand’as – kiniška planšetė pervadinta kitu vardu ir importuojama vienos ar kitos įmonės. Padarykite sau paslaugą ir nepirkite Acme, eStar, Lark,  ir panašių kempiniukų gaminių.

Žinoma, yra gerokai daugiau smulkmenų, bet technines detales galite rasti kituose straipsniuose.

Jei jums kyla klausimų, kaip naudotis planšetiniame kompiuteryje internetu (arba kas yra WIFI, 3G ir kiti burtažodžiai) atsakymus rasite šiame straipsnyje.

Jei norite gilintis rimčiau reiktų pradėti nuo esmės – kokiu SOC pagrindu pagaminta planšetė – daugiau informacijos rasite čia. O kol kas – jei naudositės šiomis bendromis charakteristikomis, bent jau nenusipirksite visiško šlamšto.

Kaip apžvalgos kampas įtakoja vaizdą

 

 Rekomendacijos
Aišku, tikėtina kad perkant vadinamą „noname” planšetę (iš vis be jokio prekinio ženklo, arba kokia nors Sugan Yong Som MEGA STAR TAB POWER 3000) tikimybė įsigyti prastą produktą didesnė. Ir nebe pirmą kartą pastebiu, kad žmonės puola prie pigių, bevardžių  produktų – nepamirškite, planšetė yra ne pirmo būtinumo, o prabangos prekė. Jūs taupote perkant prabangos prekę – ką tada gaunate? Pasufleruosiu – įprastais atvejais tas daiktas nuleidžiamas į tualetą, aišku visokių išimčių ir iškrypimų yra…  Bet nesukime nuo temos – egzistuoja ne viena kiniška kompanija, kuri gamina geros kokybės produktus. Galite pasidomėti Onda, Ainol, Cube, Ramos, Pipo, Fnf, Yuandao planšetėmis.  Kelios rekomendacijos iš planšečių tarpo, kurias galėjau patikrinti pats:

300 Lt  ar mažiau jei pavyktų rasti biudžetinė  7″ planšetė – Aurora II/ Fire – surinkimo kokybė ir visos kitos techninės charakteristikos buvo geros už tokią kainą. Bėda, kad šios planšetės jau turi jas pakeitusių modelių ir šiuo metu jas rasti sunkiau už prieinamą kainą. Neblogas interneto ryšys, geras suderinamumas su žaidimais, pakankamai greitos.

300-400 Lt Biudžetinė  7″ planšetė  – Yuandao N70s su RK3066 (apžvalga), kitaip žinoma kaip Vido. Nors ekranas ne IPS, bet rezoliucija pakankama 1024×600 – o dirba nepriekaištinga ir kas svarbu – baterija taip pat laiko ilgiau nei panašaus tipo planšečių. Kol kas pačiam mažiausiam biudžetui rekomenduočiau šį modelį. Ainol Aurora II/Crystal/Fire (šie modeliai yra senesni, todėl juos rasti gali būti sunkiau). Brangiausias, bet ir geriausias iš šių modelių – Fire (apžvalga), Aurora II – labai neblogas biudžetinis sprendimas, tik silpnas bevielis interneto ryšys. Crystal – pigiausias iš visų, tačiau naujoje versijoje gali būti prastesnis ekranas, todėl, iš esmės, jei negalite įsitikinti ekrano kokybe,  gali būti geriau šiek tiek pridėti ir įsigyti Aurora II. Pipo S1Pro – konkrečiai šitas modelis su visom raidelėm, nes jų yra keli – kompiuteris itin galingas, nors ir prastesniu ekranu ir nenuostabiu korpuso dizainu, tačiau kainos/galios santykis yra beveik stebuklingas. Jei daugiau – atkreipkite dėmesį į planšetes su RK3066 platforma.

Nerekomenduojamos šiame kainų lygyje visos Ainol, eStar, Prestigio planšetės. Pipo – S1 (buvo prie rekomenduojamų, tačiau ją nurungė gerokai rimtesnė Yuandao n70s).

400-600 Lt – biudžetinė – vidutinė 7″-10″ planšetė – Ieškokite planšečių su  RK3188 platforma. Visai įdomus variantas Fnf iFive X3 Mini – 8 coliai grožio. Jei pavyktų rasti kažką iš didesnių (8-10″) Pipo modelių už šią kainą – visai vykęs pirkinys.

Nerekomenduojamos – Ainol Crystal II/ Dream/ Ainol Venus (Myth), Rainbow, Discovery  – apie tai kodėl ATM7029 platforma yra nieko gero daugiau rasite čia. Ir didžiąja dalį tokio kainų lygio sutiksite didesnėse parduotuvėse –  rekomenduočiau vengti pirkti nepasidomėjus daugiau apie parametrus, nes jų kaina ir veikimas paprastai gerokai prasilenkia realybe – 70% tokių atvejų būna biudžetinė planšetė su prastais parametrais.

60o Lt ir daugiau – jau nebebiudžetinė planšetė – Ainol produkcijos nerekomenduočiau, bet siūlyčiau pasidomėti planšetėmis su Intel Z2580 platforma (Pvz., Ramos i9, i8), arba pigia, bet populiaresne, Rk3188. Tai būtų Pipo (Max) M9, Pipo M8pro ir dauguma kitų Pipo modelių.  Kokybiškas ir pakankamai greitas pasirodė ir  FNF iFive X2 9″ modelis, kuris atkeliauja su 4.4 Android sistema, aukšta rezoliucija ir visais 2 gb ram! O jei pinigų negaila, eikite tiesiai prie Asus Nexus 7/10 lentynos, arba Dell (Venue). Nerekomenduojami modeliai perkant daugiau nei už 600 Lt – visos šiame lygyje esančios Ainol planšetės, nes jų parametrai nėra to verti.  Ir vėlgi, prieš perkant parduotuvėse pasidomėkite tiksliomis specifikacijomis, kad nenusipirktumėte brangaus šlamšto, pavadinto Prestigio.

Kitų firmų populiarios planšetės Lietuvoje:  visu pirma, reikėtų išsklaidyti iliuzijas, kad stambių pardavėjų Lietuvoje parduodamos planšetės yra „ne kažkoks kiniškas produktas”. Planšečių viduriai gaminami Azijoje. Jau daug metų įmonės naudojasi galimybe sukurti savo vadinamą brand’ą pas Kinijos gamintojus imdamos jų produktą urmu ir užklijuodamos savo lipduką, ar uždėdamos logotipą. Viena sėkmingiausių tokių įmonių Lietuvoje gerai žinoma Acme, kuri turi pigias įvairiausių produktų linijas. Deja, „kažkoks kiniškas produktas” yra ir Lietuvoje gan populiarūs Lark, GoClever, kurie įvežami iš Lenkijos, kur importuojami iš Kinijos.  Kaip ir Prestigio (oficialiai kilmės šalis – Kipras, neoficialiai – ten pat, iš kur visi kiti kiniški klonai), kurie bent turi gražų pavadinimą, su aliuzijomis į prestižą ir minimalų programinės įrangos palaikymą.  Taip pat ir visi kiti daugiau mažiau žinomi – Estar („gaminami” Mikrovisatos užsakymu), Archos (berods, čia prancūzai klijuoja savo lipduką), Apollo ir daugybė kitų keistų pavadinimų.

Vienintelis pliusas – gaunate garantiją, bet ar garantija verta gerokai prastesnės planšetės taip pat spręsti jums, o taip galiu jus užtikrinti, kad tokios planšetės jūsų vaikai tikrai nenaudos žaidimams 2 metus, kažin ar ir naudos bent metus, nes planšetės šiuo metu evoliucionuoja itin greitai, nauji, gerokai geresni modeliai pasirodo maždaug kas trys mėnesiai. Greičiausiai planšetė bus parduota ar padovanota jaunesniems giminaičiams arba draugams.

Kaip ir minėjau pradžioje, galima pirkti ir pigias planšetes, tik jų panaudojimo galimybės bus gerokai mažesnis. Jei naudosite savo kompiuterį tik internetiniams puslapiams skaityti ar galbūt muzikos paklausymui, plius didelių techninių resursų nereikalaujantys žaidimai – tuomet techniniai parametrai nėra tokie svarbūs. Bet kam taupyti 50-100 Lt, jei tiek pradėjus galite įsigyti bent du kartus geresnį įrenginį?

Aptarti temą forume

393 thoughts on “Kokių pigių Android planšečių nepirkti

      • 1 gegužės, 2016 at 21:57
        Permalink

        Sveiki,gal patartumėt kokia plančete nusipirkti?Naudosiu kaip gps ir filmu žiūrėjimui.Norėtusi 8 inčių ir kad butu galima idėti sim kortele.

        Ačiū už atsakyma

      • Avatar photo
        4 gegužės, 2016 at 14:12
        Permalink

        Tikrai nepasakysiu, nebeseku mados jau kuris laikas. Reiktų pradėti nuo teisingos rašybos, tada ieškoti kuris modelis turi GPS. Šiaip su brangesniais Samsungais neprašausite.

    • Avatar photo
      15 gruodžio, 2014 at 08:13
      Permalink

      Taip taip.. keisčiausiais dalykai žmonės džiaugiasi. Todėl ir sakoma – visokių yra, visokių ir reikia.

  • 1 sausio, 2015 at 13:56
    Permalink

    Norėčiau sužinoti jusų nuomone apie colorovo citytabvision 7i
    Operating system (installed) – Android 4.4
    Screen diagonal – 7 inches
    Screen resolution – 1024 x 600 pixels
    LCD panel type – TFT IPS
    Backlight technology – LED
    Installed RAM memory – 2048 MB
    Processor code -Intel Atom Z2520
    Installed processor’s clock speed – 1.2 GHz
    Number of processor cores – 2
    Graphics processing unit – PowerVR SGX544 MP2
    Battery capacity – 2800 mAh

  • 3 sausio, 2015 at 06:06
    Permalink

    Sveiki. Noriu paklausti apie planšetę Prestigio Multipad 4 Pro Quad 8.0 3G. Ar verta ją pirkti ? Specifikacijos atrodo visai neblogos . „Sunkių” programų nežadu pirkti.

  • 8 sausio, 2015 at 18:11
    Permalink

    Sveiki,
    Kadangi nenusimanau planšešių ”pasaulyje”, tai norėčiau paklaust kokią pasiūlytumėte. Teks dirbti nemažai su word’u, excel’, daug naršyti. Planšetė nežaidimams, o darbui. Biudžetas +- 300 EUR.

    • Avatar photo
      12 sausio, 2015 at 20:16
      Permalink

      Kažką manau su Intel procesoriumi. Pagalvoti reiktų apie klaviatūrą komplekte, ar atskirą, nes kažką daugiau ekrane rašyti niekaip nėra patogu. Arba galbūt žiūrėti netgi ir su Windows 8.

  • 9 sausio, 2015 at 15:13
    Permalink

    Sveiki, geras straipsnis patiko.

    Renkuosi pirkti planšetę iki 700lt kaina.

    Žiūrėjau šiuos variantus:
    1. eSTAR CRYSTAL CLEARVIEW Intel Quad Core 9.7″
    2. eSTAR CRYSTAL CLEARVIEW Quad Core 9.7″
    (intel versija turi 2,0ghz ir 2GB ram, kai tuo tarpu antroji 1.0GHZ ir 1GB RAM, o kainos skirtumas 150lt).

    Tikslas žaisti žaidimus (PVZ hearthstone),
    Naršyti internetą, žiūrėti filmus.

    Ar išvis verta kreipti dėmesį į eSTAR planšetes?
    O gal galėtumėte patarti ką nors panašaus pagal parametrus už 700lt?

    • Avatar photo
      12 sausio, 2015 at 20:13
      Permalink

      Na, ką eSTAR siūlo už 700, turėtų būti galima rasti už panašią kainą, tik su normaliu palaikymu. Intelio svarbu modelis, labiausiai biudžetiniai iš jų ir yra labai.. biudžetiniai.

      • 15 sausio, 2015 at 08:53
        Permalink

        O bišk detaliau? Su mano supratimu tie visi skaičiai labai geri, raiškos užtektų (plane knygos ir žurnalai), baterija irgi atrodo nieko. Ar čia tiesiog prieš brando nebuvimą nusistatęs?

      • Avatar photo
        15 sausio, 2015 at 09:07
        Permalink

        Tokio tipo planšetės yra kaip lietuviški „jumoro” serialai. Kažkam gal juokinga ir žiūrėtina, bet jei iš tikrųjų, tai labai liūdna..

  • 20 sausio, 2015 at 14:37
    Permalink

    Sveiki,
    kas patikimiau ir greičiau ASUS_Transformer_Pad_TF103CG/ 800 lt ar Samsung Galaxy Tab 4 LTE / 10.1″ 1000 lt ?
    Reikia 3G, 10 colių.
    Asus vilioja labiau dėl kainos, klaviatūros, IPS ekranas.
    Ačiū.

    • Avatar photo
      27 sausio, 2015 at 15:33
      Permalink

      Samsungo neimčiau vien dėl TFT ekrano. Na tikrai, nebe 2012, kad planšetė su TFT ekranu kainuotu 1k Lt..

  • 20 sausio, 2015 at 23:19
    Permalink

    Sveiki,
    Aciu uz straipsniuka, nors ir ne trumpas, bet naudingas ir juokingas (autoriaus komentarai, tikrai priverte nusijuokti ne karta) ;)
    Noreciau paklausti, gal yra straipsnis, kokia plancete pirkti? Reikia pagalbos, ir labai greitai :D

  • 22 sausio, 2015 at 15:17
    Permalink

    Pasakykit ko man reikia :) paklausiu labai moteriškai, bet tikiuosi patarimo.
    Planšetė-kompiuteris. Jokių žaidimų aš nežaisiu, reikia kad kelionėse nemaišytų jokie išoriniai įrenginiai reikalingi internetui. Reikia, kad būtų MS Office, laisvai būtų galima koreaguoti dokumentus, juos kurti. Todėl klaviatūra reikalinga. USB, taip pat, kad skaitytų atminties korteles, kad būtų greitas ir patogus daiktas. Žinoma dar ir gražus :)) plonytis, malonus rankose, bet kampuotas :)) Iš principo nemėgstu Samsung. Dairiausi Asus, Lenovo. Ką pasiųlysit? Tiesiog atsisakyčiau asmeninio nešiojamojo kompiuterio, kuris keliaujant jau per sunkus, per didelis ir nepatogus. Dėl talpos – yra išorinis diskas.

    • Avatar photo
      27 sausio, 2015 at 15:31
      Permalink

      Na tai kelionėse tada maišysis išorinis diskas :) Galbūt reiktų žiūrėti į kažką iš planšečių su windows8, aplinka būtų tikriausiai geriau žinoma ir paprastesnė. Klaviatūra būna kartu su dėklais, bet tada ate grožiui. Bet be dėklo į keliones – ate planšetei. Ir grožiui, nes susitrins. Dar yra ir Dell.

  • 23 sausio, 2015 at 10:56
    Permalink

    sveiki, noriu paklausti jusu kaip nusimanancio, ir visada molonu isgirsti protinga nuomone ir neapsipirkti, nes kiek domiuosi, tai kaip sakoma kuo giliau i miska tuo daugiau medziu.Domintu is jusu minimu geresniu modeliu kaip onda ,ainol ir pipo.Domintu su 3G rysiu, nes nevisur pagausi rysi su wifi,ekranas apie 9colius ir aisku geras, 2gb Ram, kad nestrigtu ,nes gal ir zaidimas bus koks pazaidziamas ir bent vidine atmintis 8 ir sd card,suma butu iki 600lt, baterija bent kad 6000mhha butu.Kazkaip akys uzkliuvo uz pipo p4 3g, ir kiti variantai neatmetami.Aciu uz atsakyma.

    • Avatar photo
      27 sausio, 2015 at 15:39
      Permalink

      Ainol atmesčiau, šitas pipo gal ir neblogas, jei 200 USD +21% PVM kaina negąsdina. Platformą bandžiau, patiko.

  • 30 sausio, 2015 at 20:57
    Permalink

    Sveiki, turiu acer b1 a71, per pora metu „sudroziau” ekranas tai nereguoja i paspaudimus, tai pats spaudosi,permetineja programas. plansetas naudojamas pagrinde navigacijai. Dabar kazkaip uzkliuvo Varlej lenovo uz 100euru „Lenovo IdeaTab A3300, 7″, GPS, 3G”.Buciau labai dekingas uz Jusu nuomone. Plansete pastoviai masinoi vibracija klimato kait ir t.t. O gal ka kita rekomenduotumet? Perdaug investuot nenoriu.

  • 11 vasario, 2015 at 15:26
    Permalink

    Turiu GoClever r973 jau 2,5 metu rochip1,6 proc 1gb ram 16gb hdd baterija 8000mhh.Ekranas 9,7 1080phd.Baterija laikydavo 8-10h dirbant nepilnu pajegumu o pilnai tai 6-7.Dabar baterija laiko tik 1,5h.Naudojama yra kiekviena diena filmus gerai ziuret zaidimus veza bet ne pacius geriausius vidutinius labiau.Buna dirbu su ofisinem programom pasijungiau normalaus kompo pele, klaviatura tai atstoja laptopa ar stalini kompa.Zodziu esu patenkintas pirkau tada nauja uz 680lt.Geras daiktas :D

    • 19 vasario, 2015 at 01:53
      Permalink

      Sveiki,

      nusižiūrėjau planšetę Samsung Galaxy Tab S 10.5 LTE SM-T805, radau už 480eur., ar ji verta tos kainos ar gal ką geresnio galėtum pasiūlyti už tokią kainą?

      • Avatar photo
        19 vasario, 2015 at 08:26
        Permalink

        Kiek teko naudotis, brangesniems Samsung priekaištų neturiu. Na, nebent kad jie brangūs :)

  • 19 vasario, 2015 at 16:08
    Permalink

    Sveiki,

    Ką manote apie Ainol Novo 7 Venus planšetinį kompiuterį ?
    Parametrai atrodo pakankamai geri kaip už tokią kainą, o ar jie tikrai tokie? Gal esate išbandęs? :))

  • 23 vasario, 2015 at 23:44
    Permalink

    Ar galėtumėt pakomentuoti ,,Sponge 8 tab ” ? Duomenys atrodo pakankamai geri : Android 4.4, 1280×800 HD, ekranas ryškus, 3G, GPS, 1 GB RAM ir dar kaina gana prieinama. Gal teko susidurti realybėje, ar patikimas daiktas? ačiū labai

  • 19 kovo, 2015 at 15:04
    Permalink

    O apie Prestigio Color 7 su 3G? Dabar kur Omnitelis siūlo. Max suma mano 150-160 EUR. Žaidimai neaktualu, svarbiau pdf, kad gerai vartytų spalvotus, epub failus, esant bevieliui, kad pakeistų laptopą interneto panaršymui.
    Parametrai 7.0” IPS,1280×800,16GB,Android 4.2,QC1.3GHz, RAM 1GB, 3500mAh, 2MP, BT, NFC, GPS,FM

    • Avatar photo
      23 kovo, 2015 at 14:16
      Permalink

      kad septintukas pats iš savęs kažkaip pdf peržiūrai.. na gal..? Apie Prestigio vis dar nesu geros nuomonės.

  • 5 balandžio, 2015 at 21:03
    Permalink

    Su kokia programa isarchyvuoti zif failus poto juos ikelti i usb atmintine usb 3.0 man niekaip nepavyksta programa android 4.2.2

    • Avatar photo
      29 gegužės, 2015 at 08:52
      Permalink

      Intelių pagrindu kompiuteriai nėra blogi, bet kur palaikymas? Normalus gamintojas leidžia savo produktams atnaujinimus kas mėnesį. Todėl kad jiems rūpi ką jie parduoda.

  • 10 birželio, 2015 at 12:42
    Permalink

    Sveiki, šiuo metu galvoju kokią pigesnę planšetę nusipirkti ir radau ”Sponge Tab 7 Dual 7” , tai galvoju gal ją nusipirkti, bet ją tik naudočiau ”Facebook” , ”Skype” ir žaidimams. Ar būtų verta ją pirkti? Ačiū iš anksto :)

  • 13 birželio, 2015 at 17:14
    Permalink

    laba diena,

    reikia plansetes pagrinde navigacijai su geru GPS moduliu,7coliu,3Gnebutinas iki 150eur.

    matau iseina samsung galaxy tab4 7 coliu su GLONASS(jei jis cia pagerina ka nors),tik nezinau ar verta imt,ar yra pigesniu alternatyvu?

  • 16 rugpjūčio, 2015 at 23:43
    Permalink

    laba, noriu pirkti plansete iki 300 e, ieskau geriausios alternatyvos kainos bei parametru atzvilgiu, naudojama viskam, pvz., zaidimam, interneto naudojimui, darbui, filmams. iskart aciu :)

    • Avatar photo
      18 rugpjūčio, 2015 at 08:06
      Permalink

      Čia buvo tik pavyzdys. Pirmiausia reiktu nuspręsti dėl dydžio ir kam bus naudojama, kokie reikalavimai – vaizdo raiška, 3G, garsas ir pan. Tada galima pagal tai ir ieškoti.

  • 21 rugpjūčio, 2015 at 15:13
    Permalink

    sveiki ar galima naudoti sim kortele sioje planceteje Lenovo IdeaTab S8-50 8″, GPS, 3G/4G rasyti sms, ar verta sita plasete savo kainos

    • Avatar photo
      21 rugpjūčio, 2015 at 16:24
      Permalink

      Na tai jei yra parašyta kad 3G/4G tai per satelitinį ryšį jo gi nesiurbsite, reiks SIM kortele įdėti. Planšetės kuriomis galima skambinti ar rašyti sms sudaro gal kokius 3% rinkos, tai abejoju ar čia bus tokia išskirtinė.

  • 12 lapkričio, 2015 at 14:45
    Permalink

    Sveiki,
    Gavau pasiūlymą iš ”Bitės” įsigyti nemokamai planšetę, neribotą internetą už 19 eur per 1 mėn. Sutartis 24 mėn. Planšetė rodos Asus. Norėčiau sužinoti jūsų nuomonę, ar verta?
    Ačiū

    • Avatar photo
      13 lapkričio, 2015 at 11:54
      Permalink

      Pakaičiuokite – per du metus sumokėsite 456 Eur. Jau išeina visai rimta planšetė. Priklauso nuo to, koks jūsų poreikis internetui, aš su telefonu netaupydamas ir neribodamas kol kas sugebėjau maksimaliai išleisti 2 GB duomenų, visa kita – per wifi. Įvairiose pildymo kortelėse 1 GB duomenų yra apie 2 eur/mėn. Taigi, mano atveju, per 24 mėn išlaidaudamas išleisčiau 96 eur, ir planšetei liktų dar 360 eur. Jei Asus būtų vertas tokios sumos – kodėl gi ne. Jei ten už 150 Eur – jau nebeverta. Taigi, viskas priklauso nuo jūsų naudojamo duomenų kiekio. Jei čia apie Zenpad 8 – jo naujo kaina yra apie 140-190 eur su 2 metų garantija per skelbimus.

  • 19 lapkričio, 2015 at 20:02
    Permalink

    Sveiki planuoja įsigyti plansete kuri bus naudojama kaip navigacijos priemonė sunkvežimį gal ką patartumete aciu

  • 11 gruodžio, 2015 at 00:25
    Permalink

    Norejau paklausti kokie atsiliepimai apie Asus Zenpad 8 ar apsimoketu pirkti ar ne? Na kiek skaiciau tai duomenis lyg visai neblogi. Pvz butu naudojama internetui navigacijsi filmams kai kuriems zaidimams

  • 17 gruodžio, 2015 at 20:32
    Permalink

    Sveiki.
    Gal turite susidariusią nuomuonę apie Lenovo Tab2 A8-50F 8?
    Nes Kalėdoms ieškau planšetinio kompiuterio.
    Buvau svarsčius apie Prestigio planšetes, tačiau išgirdau įvairių nusiskundimų dėl atminties ir patvarumo ar matricos.
    Tai kokia nuo muone apie Lenovo Tab2 A8-50F 8?
    Nes ieškočiau GEROS planšetes iki 150 eurų…
    Norisi, kad būtų android sistema.
    Žinoma, jog būtų įmanoma daug ką veikti ant to planšetinio kompiutero, t.y. žaisti, fotografuoti, kurti ir t.t.

    • Avatar photo
      18 gruodžio, 2015 at 09:02
      Permalink

      Asmeniškai man atrodo kad tiek Lenovai, tiek prestižijai į tą pačią dūdą pučią. Vienintelis variantas pirkti pigią planšetę ir naudotis ja maksimaliai be kažkokių kompromisų – pirkti populiarų modelį iš Kinijos ir tada nemažai pažaisti su programine įranga. Lietuvoje parduodamos biudžetinės planšetės turi 1/3 vertės antkainį, kuris jos geresnės nuo to nepadaro, o kainą tik iškreipia. O žemose kainų kategorijose dabar yra taip vadinamas prekybininkų „dumblas” – prekės kurių neišpirko ir kurios nepopuliarios.

  • 19 gruodžio, 2015 at 12:40
    Permalink

    Laba,
    Gal ka zinote apie Colorovo firma? Nusiziurejau Colorovo CityTab Lite 7″ 3G plansete. Kaip pirmam pabandymui pigi 50eur, tik idomu pasidare ar nesuges po menesio :D

  • 28 gruodžio, 2015 at 18:18
    Permalink

    Sveiki,
    Renkuosi tarp Lenovo Tab A10 ir Samsung Galaxy Tab4 10.1 LTE. Kaina vienoda, kuri patartumete modeli ne zaidimams zaisti?

    • Avatar photo
      6 sausio, 2016 at 13:12
      Permalink

      O kaina kokia ir kiek tam jūsų „viakui“ metų? Nes už koki 100-120 USD gal ir verta pinigų. Kuo mažesnis viakas, tuo pigesnė planšetė jam sueis :)

    • Avatar photo
      23 kovo, 2016 at 14:14
      Permalink

      Sunku pasakyt, aš kelis Lenovo tabus išbandžiau paskutiniu metu, tai produktas kiniškas, kaina lietuviška. Tada jau geriau rinkčiausi kinišką už kinišką kainą. Arba geriau jau korėjietišką, jei jau už lietuvišką kainą.

  • 13 balandžio, 2016 at 14:50
    Permalink

    Laba diena,reiktu plansetes zaidimam,filmam zeti ir narsimui. Kaina butu iki 200€ 3g butinas. Ka galetumet pasiulyti? Galvoju apie samsung tap3.

    • Avatar photo
      19 liepos, 2016 at 10:12
      Permalink

      Manau kad žais. Aš, jei imčiau tikslingai žaidimams, tai imčiau seną gerą Xiaomi Mi Pad 1, tik ten 8″ dydžio. Ne taip senai buvo galima naują ar praktiškai naują per skelbimus rasti už ~150-180 eur. Už tokią kainą tikrai nieko geriau nėra. Tik, kaip sakau, nebent dėl dydžio kitokie poreikiai.

  • 30 liepos, 2016 at 13:56
    Permalink

    Sveiki, turiu Xiaomi YI veiksmo kamera ir esu labiau nei labai patenkintas, dabar atejo senatve mano plansetei ir labai sudomino Xiaomi redmi note 3pro prime 3gb ram 32gb rom, 2 sim, 4g, ekranas 5,5 1920×1080 FHD,IPS, snapdragon 650 (antutu rodo 77k). Noriu tik patarimo is zinancio ar jis vertas 190€, kokie jo minusai? Aciu ;)

    • Avatar photo
      1 rugpjūčio, 2016 at 08:16
      Permalink

      Būtų nedingęs pašte – papasakočiau daugiau. Šiaip neblogas variantas, kiek domėjausi, du pagrindiniai minusai, vienas ant akumuliatoriaus, antras fotoaparatas.

  • 3 spalio, 2016 at 11:52
    Permalink

    Sveiki,

    noriu įsigyti planšetę apie 200 eur., filmams, naršymui, 10″, wifi. Kokie parametrai svarbiausi šiems poreikiams? Gal pasiūlysite pora variantų?

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.