Ketvirtasis mydroid gimtadienis!

..įvyko Pagėgių dvare, kur kviestinę publiką sudarė žymiausi svečiai. Vakaro žvaigždėmis tapo renginio vedėjai –  žaliai nusidažiusi Asta Valentaitė su obuolio kostiumą dėvinčiu Vaidu Baumila, kurie simbolizavo „Apple“ ir „Android“ draugystę, bei Edmundo Jakilaičio taksas, kuris įsikūnijo į savo atitikmenį išmaniajame pasaulyje – „Windows“ telefonus.

ec7d72da580133b770860afebf727d5f

 

Na gerai, iš tiesų ne viskas vyko taip, bet taksas gimtadienio šventėje tikrai buvo. Na, gerai, iš tikro gimtadienio šventės nebuvo. Gerai, gerai, takso irgi nebuvo…

Kur čia pašvęsi kai visiems galvoje rinkimai, Rusija puola, alkoholį žada uždrausti, vietoj to pastatyti valstybines vaistines, o „Android“ pasaulyje – iš tikrųjų nieko naujo.  Naudodamasis proga ir tribūna apžvelgsiu kas gi įvyko įdomesnio per šiuos metus išmaniųjų pasaulyje:

• Ryškiausia 2016 pergale vadinčiau „Mediatek“ nokautą „Qualcomm“. „Helio x10“ ir X20 procesoriai gerokai papildė biudžetinių telefonų kokybės lentynas. Jei metų pradžioje X10 modelis buvo vertinamas apie 200 USD, tai šiuo metu tiek  kainuoja X20 ragelis.

• Karščiausiais rinkos naujokais pavadinčiau „Letv“ (kuris šiaip jau tikrai ne naujokas, o tiesiog naujas, super stiprų finansinį užnugarį turinčios įmonės gaminys) bei „Vernee“, kurie pakilo iš niekur, kaip savo laiku, jau tikriausiai subankrutavę „Jiayu“.

• Per pusantrų metų mūsų visų mylimas kinų gigantas „Xiaomi“ galutinai tapo naujuoju „Apple“, pakartojo istoriją ir per pusantrų metų sugebėjo prarasti 40 milijardų dolerių vertės. 40,000,000,000 USD vertės. Va taip. Tiesa, tai ne tiek kiek prarado „Apple“ 2015 m – 100 milijardų, bet skaičiai įkvepiantys.  Priežastys – nesugebėjimas konkuruoti su kitais gamintojais ir tai, kad produktai jau nebe tokie ir išskirtiniai.

• Populiariausia 2016 mados tendencija – 2.5 D stiklas. Dabar beveik nebėra naujų ir populiarių telefonų, kur stiklas būtų įprastas ir lygus prie kraštų, bent kiek save gerbiantis gamintojas jį nors kiek paplonina.

• Kita mados tendencija – lenkti patys korpusai bei stiklai, panašu kad neįsitvirtino. Tiesiog, kol kas praktinis pritaikymas pernelyg niekinis kad vartotojas gėlėtų tėkštelėti šimtą-kitą eurų už stikliuko linktelėjimą.

• Ir trečioji mados tendencija, kuri, labai gaila, niekaip nerealizuojama – berėmiai ekranai. Tiesa, gražią optinę apgaulę pasiūlė „Sharp“ su Aquas modeliu, bet irgi, tik apgaulę.

aquos-crystal2-100374828-large

 

 

• Visgi „Xiaomi“ drėbtelėjo vieną gerą naujieną šių metų pabaigoje – „Redmi Note 4“ telefonai su 64 GB atminties, parduodami už tikrai kišenės neplėšančią ~200 USD kainą, už ką seniau visi kiti gamintojai plėšdavo astronomines sumas (taigi premium modelis!). Kita vertus, šiuo metu, kada 64 Micro SD kortelės tekainuoja ~17 USD, tai neturėtų labai stebinti. Bet visgi stebina. Kodėl gi laukta taip ilgai?!

Kitiems metams „Android“ sistemoms linkiu susidurti su gerokai daugiau iššūkių. Aš nekalbu apie sproginėjančius „Samsung Note“ akumuliatorius. Čia labiau apie tai, kad šiuo metu tarp gamintojų tevyksta skaičiukų popieriuose karas. Laikas pradėti montuoti rimtesnius fotoaparatus, suteikti telefonams dar daugiau funkcijų ir svarbiausia – kas nors, sukurkite programą kuri tuos resursus pagaliau tikslingai išnaudotų :)

4 thoughts on “Ketvirtasis mydroid gimtadienis!

    • Avatar photo
      27 spalio, 2016 at 22:00
      Permalink

      Šiaip aš visai mėgstu Xiaomi, o dėl Mi Mix, tai dar ankstoka sakyti, bet renderiuose mačiau viena, o realybėj leak’uose jau nebe tokį modelį. Renderiai rodo absoliučiai borderless ekraną, o netgi ir prezentacijoje buvo pristatytas modelis su 91% ekrano ploto :)

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.