Karšta 2015 žiemos naujiena – Mediatek MT6752

Praėjusiame straipsnyje trumpai užsiminiau apie naują Mediatek platformą MTK (arba MT) 67xx, kuri turėtų atlikti nei daugiau nei mažiau – perversmą vidutinio kainų lygio telefonų rinkoje.

Apie tai šiek tiek daugiau: kaip tikriausiai visi puikiai žino, šiuo metu rageliai naudojasi tik keliomis platformomis, kurias apkaišo savo įrenginiais ir įvelka į plastikinį ar aliuminį rėmelį. Čia tėra kelios firmos, jei žiūrėsime į android telefonus ir per daug nesileisime į smulkmenas – Taivano gamintojas Mediatek (MTK), kuri siūlo biudžetinius – vidutinius sprendimus ir oficialiai JAV gamintojas Qualcomm – kurie reiškiasi praktiškai visuose kainų segmentuose ir dar Samsung Exynos platforma kuri yra sutinkama rečiau ir žaidžia kitoje lygoje. Taigi, vidutiniame kainų segmente konkurencija iš esmės vyksta tarp Mediatek ir Quallcom.

ZOPO-ZP920-4G-Phone1-600x600

Mediatek yra mane pamokęs, kad jis visgi yra labiau Kinijos rinkai subalansuotas produktas, o Qualcomm ypatingų priekaištų iki šiol neturiu ir jei tik yra galimybė rekomenduoju rinktis būtent amerikiečių platformą. Nay-sayers ir MTK gynėjaiaš jus suprantu, bet MTK iki pat savo naujausio 8 branduolių modelio niekaip nesugeba išspręsti GPS problemų ir niekaip nesugeba normaliai įsivaikinti 3G 900 MHZ dažnio, kuris Lietuvoje naudojamas užmiestyje.

O bet tačiau netgi vagi argi nagi – 2015 m. pradžioje MTK gali atkąsti gerą gabalą rinkos viduriuko iš Qualcomm, jei triukas su MT67xx serijos platformomis išdegs.

Štai tokie deklaruojami MTK platformos techniniai reikalai:

  • ARM Cortex-A53 64-bit aštuonių branduolių procesorius (1.7GHz) (tiesa, informacijos apie jo veikimo principą trūksta, todėl tikėtina kad tai ne big.LITTLE tipo technologija ir toks procesorius net ir būdamas pagamintas 28nm technologijos pagrindu energijos surys daugiau.)
  • ARM Mali-T760 GPU – šis grafinis procesorius turėtų būti neblogas, dirbantis aukštu dažniu ir maždaug apylygis priešininkas Qualcomm Adreno 420 kuris naudojamas Snapdragon 805 platformoje, esančioje gerokai aukštesniame kainų lygyje – Samsung Galaxy Note 4 / Nexusanyone?
  • integruotas modemas Rel. 9, Cat. 4 LTE (FDD & TDD), DC-HSPA+ –  visi rageliai su šia platforma galės naudotis 4G ryšiu.
  • 16MP nuotraukų vaizdo procesorius
  • H.265 Ultra HD video palaikymas. – 4k video čia nėra, bet gal kaip nors..

mtk new2 mtk new

64 bitai  mums dar niekuo negroja, tačiau žiūrint į ateitį, akivaizdu, kad nauja android versija tokiuose įrenginiuose bus pritaikyta veikti dar geriau.

Naujus ragelius, anot gizchina.com, mums žada:

Jiayu: S3  staiga kažkodėl Lietuvoje išpopuliarėjęs gamintojas.

Zopo: 920 Magic – mane suintrigavo aprašymas.

Klonų gamintojai –  Iocean: Rock, Elephone: p3000S

Lietuvoje labiau žinomas kaip nešiojamųjų kompiuterių gamintojas Acer: Liquid Jade S

bei Lenovo, Meizu, Oppo, Vivo, viso bent 18 naujų telefonų modelių.

Prekyboje pirmieji modeliai turėtų pasirodyti jau  kitą savaitę.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.