Jau pasirodė nauja android versija „Lollipop 5.0”

Gandai apie 5.0 „android” sistemos versiją sklando dar nuo 2013 m. vasaros, tačiau šokoladinis „Kitkat” tuomet buvo priskirtas 4.x rūšiai. Su kiekviena versija net ir po taško aukštesnis android tampa vis stabilesnis, greitesnis ir turintis dar daugiau galimybių. Kas bus 5 versijoje (ar tuo metu vadintoje 4.5) žinojome ne itin daug, bet spėjimų buvo visokių.

android lollipop 5

 

Dabar, kai ilgai laukta penktoji versija jau pasirodė „Nexus” įrenginiuose, „Google” atskleidė kas mūsų laukia:

• turite daugiau nei vieną įrenginį su „Android” sistema? 5 versija leis jums sinchronizuoti jūsų žaisliukus – pradėję klausyti dainą telefone, dabar ją galėsite pabaigti planšetėje. Tas pats su nuotraukomis, paieškomis ir programomis.

• Atnaujintas dizainas, patogesnis, greitesnis ir  intuityvesnis programų valdymas.

• Dar daugiau galimybių savo įrenginio valdymui, pvz., pagaliau galėsite nustatyti, kad darbo susirinkimo metu jus pasietų tik skambučiai ir pranešimai pvz., Olifėjos, kažkodėl pranešantys kad pagaliau laimėjote Teleloto.

laiko-nustatymas

• daugiau dėmesio baterijai, jos taupymui ir krovimui. Pagaliau matysite, kiek laiko užtruks jūsų telefono įkrovimas ir po kiek laiko jis išsikraus.

• papildomos saugumo priemonės ir dar daugiau vartotojų profilių. Kaip kokiame Xbox, čia jūs ir jūsų draugai galės susikurti savo paskyras ir jomis naudotis, nebijant, kad svečias „netyčia” peržiūrės jūsų naršyklės paieškos istoriją apie „My Little Pony„.

• gerokai rimtesnis dalykas, vadinamas ART (Android Runtime). Iki 4.4 versijos kur ART jau buvo galima pasirinkti, „android” sistema naudojo „Dalvik” – specialią posistemę, kurioje atliekami visi programiniai procesai. Be Dalvik arba ART sistemos jūsų telefonas būtų lyg mašina be variklio. Taigi, 5 versijoje variklis pakeistas. Žadama keturis kartus tiek arklio jėgų kiek buvo anksčiau, įsibėgėjimas iki 100 programų per sekundę sumažintas dar vienu laiko vienetu, o pats važiavimas taps dar stabilesnis.

• daugiau garso – 5.1 arba  7.1 garso sistema ir USB ausinės veikiančios iš karto skamba neblogai, tiesa?

• rimtesni žaidimai – OpenGL ES 3.1 palaikymas užtikrina, kad nauji žaidimai „android” platformai bus kuriami ir toliau.

.. ir dar daug smulkmenėlių, kurias ne kiekvienas pajus ir ne kiekvienam bus aktualu, tačiau jos yra.

Apibendrinant – manau, kad tos naujienos mus, kiniškų gaminių vartotojus, pasieks šiais metais – labai abejotina, tačiau kitais metais manau turėsime gerokai stabilesnius ir dar greitesnius įrenginius už gerą kainą.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.