Išmanių 2015-ųjų!

Pagaliau šiaip ne taip pasibaigus šventėms ir  atostogoms Mydroid.lt sveikina visus skaitytojus su naujais metas ir linki jų dar prašmatnesnių ir išmanesnių nei buvo šie!

Kaip visada sausio pirmoje pusėje sudarysiu apžvalgas verčiausių 2014 metų produktų. Tikriausiai pastebėjote, kad šiemet mydroid.lt labiau linko į telefonų testavimą, nei planšečių ir tą puikiai pateisina toks Google Trends grafikas: planseciu populiarumas

Tiesa yra ta, kad rinka planšetėmis persisotino dar 2013 m pabaigoje. Tie spygliai, kuriuos matote grafike – Kalėdos, kuomet visi sukrunta domėtis, kaip ir tikriausiai 70% lankytojų aplankančių šį puslapį, nes tiesiog nori patarimo Kalėdų seneliui.

Nuo 2014 sausio planšečių populiarumas tik krito ir dar kris, jei neįvyks kažkas grandiozinio. O kodėl neturėtų? Šiais metais jokių technologinių perversmų nebuvo, pigios planšetės – vis dar prastos planšetės (kalbant apie gaminius žemiau 400 LT ribos).

Visai kitaip su išmaniaisiais telefonais. Susidomėjimas jais kyla ir lubų tikrai dar nepasiekė, o galų gale, kam reikalinga 7″ planšetė, kai turi 6″ telefoną? Štai kaip atrodo pasaulio piliečių susidomėjimas išmaniaisiais:

smartphones paklausa

Perspektyvų telefonų rinkoje itin daug. Kinijos produkcijos populiarumas vis dar nepasiekė savo viršūnės, bent Lietuvoje karaliauja „prabrangūs“ Samsung ir Goldsta.. atsiprašau, LG. Reakcijos į kiniškus telefonus paprastai būna tokios – susidomėjimas (mat gražiai atrodo), pasibjaurėjimas (Ksejomi? Pirmą kart girdžiu. Čia gal kaip Abibas?) ir atmetimas (Ne, aš geriau sumokėsiu keliais šimtais daugiau, tegu ir silpnesnis bet užtat Samsungas). Taigi, kai pamažu nustosime bijoti kokybiškų kiniškų daiktų, tada gal pamatysime ir platesnius horizontus.

Mano pranašauti išpopuliarėsiantys Mini PC arba android tv sticks savo auditoriją turi, nors ir panašu kad jų rinkos dalis susitrauks – čia kalti smart-tv gamintojai, kurie tokias platformas tiesiog pradėjo dėti į pačių televizorių vidų. Aišku 90% jos būna prastesnės nei jungtumėtės patys ir labiau specializuotos.

Knygų skaityklės – nykstanti rūšis, ir ką aš visada pabrėžiu – visiškai be reikalo. Skaityti knygą planšetėje arba bet kuriame ne e-ink tipo ekrane yra vargas ir kančia akims. Aišku, tikėtina, kad tie kuriems skaityklės buvo aktualios, jas jau susipirko, o jų keisti taip dažnai nereikia, nes naujausias procesorius knygų skaityti jūsų greičiau neprivers.

Tikėtinas 2015 m. naujas bumas – dėvimi įrenginiai. 2014 m. išmanieji laikrodžiai pradėjo rodytis vis dažniau. Legendinis Google Glass paprastam mirtingajam vis dar neprieinamas. O kur dar apyrankės, virtualios realybės įrenginiai (Oculus Rift, anyone?), kepurės su integruota Android Os ir pirštinės, kurios garsiai skaitys jūsų paštą? Visa tai dar mūsų laukia ir galbūt šiais metais tai taps ir prieinama.

 

Kas toliau?

Aš pats dėl visiškai neaiškių priežasčių labai laukiu naujo aštuonių branduolių kiniško Mediatek gaminio MT6752, kuris, kaip žadama, mid-range telefonų pasiekimų kartelę kilstelės gerokai aukščiau ir dar su 900/2100 WCDMA dažniais, kas leistų tokius ragelius be jokių problemų naudoti Lietuvoje. Dar jis turėtų atkeliauti su mali-T760 grafiniu procesoriumi ir kainuoti apie 200-250 USD. Skamba tikrai viliojančiai.

Kaip vieną iš tikslų iškėliau ir daugiau turinio rašymo šiam puslapiui, tuo labiau kad savo apžvalgos laukia dar ne vienas daiktas. Deja, laikas ne visada mano pusėje. Gal pastebėjote gal ir ne, tačiau naujus mydroid.lt straipsnius nuo šiol galite skaityti ir delfi.lt portale. Na o tai, kad delfis rašo apie, pvz.,  Xiaomi jau yra pakankamai įdomu ir suteikia maisto ne vienam troliui.

Mydroid.lt šiais metais pasiūlys ir siurprizų, kurie, tikėtina, bus naudingi ir jums, o taip pat ir tęsti pradėtą šviečiamąjį darbą.

Taigi, gerų metų ir pasidalinkite savo įžvalgomis apie ateitį komentaruose.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.