Ieškome galingų kiniškų telefonų Kalėdoms

Nors Kalėdos dar tolokai, tačiau turint patirties su pašto darbu tuo metu, logiška užsisakyti dovanas dabar ir tikėtis geriausio. Beje, nesenai pamušiau visus savo laukimo rekordus – siuntinys iš Kinijos atkeliavo po pusės metų, kai jo jau nebe taip ir reikėjo.

Į mane kreipėsi pora draugų su prašymu rasti naujus rimtus „Kalėdinius” telefonus, kurių pageidavimai iš esmės buvo riboti kaina – tai, ką galima įsigyti iš Kinijos už sumą iki 200 USD  ir  ~300 USD, su PVM ir išmuitinimu Lietuvoje tai tampa maždaug 700 ir 990 Lt.  Sumos nemažos ir reikalavimai aukšti.

Visu pirma ieškant telefono reiktų išsirinkti kryptį – šiuo atveju pageidaujama android sistema, ne mažesniu kaip 4″ ekranu, idealu būtų 4.4 versija, root’inamas. 4 branduoliai, geras vaizdo procesorius žaidimams (GPU), gera baterija, ryškus ekranas.. na ir viso kas geriausia.. ir dar aišku, kad kainuotų 400 Lt būtų dar geriau, ragelis tobulas ir niekada negestų. Taip gerai gal ir nebūna, bet pradėkime paieškas.

Visu pirma atmečiau kraštutinumus – standartiniai gamintojai, kurių telefonai populiariausi Lietuvoje – Samsung, LG, HTC ar Sony – siūlo ne kažką, o iš UK visada galiu nebrangiai nusipirkti Motorola Moto 8G (mydroid apžvalga), kuris gal ir senokas, tačiau vis dar neblogas variantas, kurio didžiausias minusas yra SD kortelės trūkumas, gerokai stabdantis visą reikalą. Beje, jau yra nauja Moto G 8 + 4G versija, išleista šiais metais – jau su SD kortelės lizdu, tačiau ji ir kainuoja atitinkamai brangiau – 125 gerokai pabrangę svarai („Tesco” versija) arba 554 Lt + atsiuntimas į Lietuvą ir atrišimas.

Samsung-Galaxy-S3
Senas senas ir neblogas Samsung S3

Įdomumo dėlei pažiūrėkime ką tokios kainos ribose siūlo Omnitel – be sutarties. O pasirinkimo su android ne tiek jau ir daug, jei imsime žemesnes – vidutines kainas nuo 500 iki 1000 Lt.  Viso labo 8 modeliai! Nesu tikras kodėl šis kainų segmentas yra taip ignoruojamas, bent jau man, tai atrodo vienas logiškiausių kainų intervalų, kiek galima mokėti už telefoną.

Atidžiau pažiūrime į tuos 8 modelius. 7 iš jų atmetu dėl labai paprastos priežasties – jų rezoliucija lygi ar dar mažesnė nei 540 x 960 pikselių… Na rimtai.. juk ne 2012… Išmanusis telefonas viską rodo ekrane, todėl kokybiškas ekranas yra viena svarbiausių telefono dalių – žema rezoliucija yra peilis. Aš tikiu, kad nemažai žmonių tebesinaudoja žemos rezoliucijos ekranais, tačiau aš po 720p nenorėčiau ir niekam nesiūlyčiau grįžti atgal. Tokiu atveju šiame kainų segmente lieka vienas vienintelis įrenginys – 2012 m. Samsung SIII už 800 Lt, kuris lietuvių buvo labai mėgiamas, gerbiamas ir tikriausiai jau liaudies dainose apdainuotas.

Vadinasi, paieškose mums reikia bent jau pranokti S3 arba gauti tą patį už žemesnę kainą.

Ieškome toliau – žinau, kad beveik analogišką jau minėtą variantą Moto G geležimi mums siūlo Xiaomi  – Hongmi/Redmi 1S, už ~150$ akcijų metu. Tai jau 520 Lt su centais. Netgi geresnė alternatyva, nes yra SD kortelė ir pigiau. Tęsiam paieškas.

Dabar sunkioji dalis – sugaudyti naujienas ir lyginti, lyginti, lyginti.. Vienas iš įdomiausių portalų apie kiniškus telefonus ir jų naujienas – gizchina.com. Tiesa, jie šališki, nes už savo darbą gauna pinigus, bet naujienas tiekia itin dažnai ir jų apžvalgos dar pusė bėdos.

Xiaomi-Redmi-1STaigi, studijuojam gizchina. Primenu, kad taikom į kainos segmentą iki 200/300 USD. Jiayu kaip gamintoją atmetu, nes brangesni jų modeliai manęs nei kiek nesužavėjo. Telefonai su 8 branduolių MTK procesoriumi irgi. Meizu, Oppo – per brangu. Krūvos modelių, bet panašu, kad nieko ypatingo naujo nėra – padariau išvadą, kad 2014 m. nors ir pranešimų apie naujienas buvo kalnai, itin gerų modelių kainos/kokybės kaip ir nepasirodė, arba jie dar per brangūs. Kiek padėti išsirinkti gali ir  statistika, kurią radau antutu. Išimtis čia yra OnePlus One, tačiau kol kas jį atmetu dėl sudėtingo parsisiuntimo.

Aišku, antutu testu aklai tikėti neverta, ten pilna klaidų, neteisingų rezultatų ir netgi dirbtinai užkeltų taškų. Tačiau tai man suteikė šiokią tokią kryptį – Qualcomm Snapdragon 800/801/400 platforma.

Kaip neblogas dar variantas užkliuvo Zte Nubia Z7 mini – su galingu 801 Snapdragon procesoriumi.

Visgi nusprendžiau apsistoti ties vienu gamintoju, t.y. Xiaomi, su kuriuo esu susidūręs ir anksčiau. Xiaomi telefonai man patinka todėl, kad jie surinkti kokybiškai, dizainas jų man priimtinas, ir viskas veikia dažniausiai geriau nei analogišką geležį turinčiuose konkurentuose. Tiesa, prie jų MIUI sistemos reikia priprasti.

Palyginkime paieškos rezultatus. Xiaomi Redmi/Hongmi S1 už 150 USD (520Lt)  VS Samsung SIII (800 LT)

o jei trumpai pagrindiniai taškai: Didžiausias Xiaomi minusas yra  1 GB ram atminties, kuriuo jis pralaimi Samsung’ui. Tačiau čia yra dvi sim kortelės, didesniu dažniu dirbantis rimtesnis Qualcomm Snapdragon 400 procesorius su Adreno 305 GPU analogu.

Dar vienas, ekstravagantiškesnis variantas – Xiaomi  Redmi Note, su Snapdragon 400 procesoriumi ir 5.5 ekranu. Sau tokio visai norėčiau. Kaina šiuo metu irgi apie 200 USD ~705 Lt, tik pastebėsiu, kad ekrano rezoliucija tokio dydžio ekranui  jau mažoka.

xiaomi-mi3-8

Dar vienas variantas – Xiaomi Mi3, kaina 285 USD ~990 Lt. 190 daugiau už vietinį Samsą. Ką už tai gauname galime pamatyti palyginime.

Taigi, šį kartą pasirinkti, kaip geriausi kainos ir kokybės santykiu – Xiaomi 1s Redmi, ir Xiaomi Mi3.

Beje, iš visų mano testuotų telefonų, būtent Mi3 paliko geriausią įspūdį. Ar jau sakiau kad iš VISŲ, kuriuos teko turėti letenose?

Savininkai pažadėjo paskolinti juos rimtesnėms apžvalgoms, taigi, plačiau juos aprašysiu netrukus.

Xiaomi_Redmi_Note mi3 mi1s
Visi trys draugai. Iš kairės į dešinę: Xiaomi Note, Mi3, Redmi 1s

24 thoughts on “Ieškome galingų kiniškų telefonų Kalėdoms

 • 14 lapkričio, 2014 at 16:21
  Permalink

  Na del Jiayu buciau linkes diskutuoti. Zmonai pries pusmeti nupirkau Jiayu G5 balta :) ir ji labai patenkinta (cia is serijos 200/300 USD). As asmeniskai laukiu ju naujojo Jiayu S3, o dukrai Jiayu F2. Beje, panasu, kad jau ir i LT juos pradeda vesti.

  • Avatar photo
   14 lapkričio, 2014 at 16:31
   Permalink

   Tai padiskutuokime.

   Pigiais Jiayu telefonais nusivyles kaip ir nesu, nes ten pakankamas kainos ir kokybės santykis.

   O štai brangesniais – nuo keturių branduolių mediatekų – arba man pastoviai papuldavo citrinos arba kokybės kontrolė labai prasta. Nuo to laiko 4 branduolių MTK siūlau tik priešams.

   • 14 lapkričio, 2014 at 16:41
    Permalink

    Kaip ir sakiau, tikrai minusu nuo birzelio neislindo, gal jei pats naudociau, noreciau 3000 mAh baterijos, bet zmona skundziasi tik kai vaikai telefona zaizdami iskrauna. Kokybe tikrai sauni, greitaveika ir veikimas taip pat. Jos telefonu zaidziu Asphalt’a, nes maniskis senukas BB sio malonumo patirti neleidzia.

   • 14 lapkričio, 2014 at 17:11
    Permalink

    Beje, apie citrinas :) Tame paciame gizchaina rase, kad jau ir Jiayu G4 ir G5 padirbineja, tad gal toks/tokie ir Jums patekdavo.

   • Avatar photo
    14 lapkričio, 2014 at 20:41
    Permalink

    G4 turėjo lygiai tokią pačią bėdą kaip ir g3 – MTK procesorius nepalaiko arba atsitiktiniu būdu atmeta Lietuvos 900 Mhz dažnį. Neturiu jokio supratimo kodėl taip yra, nes kartais ryšys veikia, kartais ne. Vienuose to paties modelio telefonuose veikia, kituose – ne. Ir iš vis pastebėsiu, kad 400 snapdragon visada rinkčiausi mieliau nei 8 branduolių MTK (kad ir tas pats Xiaomi Note). Kinai turėjo progą gerai uždirbti iš Exynoss bet savo laiku ją praleido. Dabar visi normalesni gamintojai deda snapdragon ir tai daro ne be reikalo, nes Mediatek yra biudžetinis-vidutinio lygio procesorius, savo dažniais pritaikytas Azijos rinkai. Jei Jiayu kada nors naudos rimtesnę platformą, duosiu jam dar vieną šansą.

   • 15 lapkričio, 2014 at 00:28
    Permalink

    Na mano zinios ne tokios gilios kaip Jusu tad siek tiek paieskojau palyginimu ir panasu, kad vis delto mano zmonos Jiayu G5 su MTK6592 nei kiek nenusileidzia Jusu minimam Snapdragon, kuris naudojamas Xiaomi Mi3, o kai kur ir lenkia :) Siame palyginime ne mazai benchmarku praleista, o galutinis verdiktas sako, kad MTK6592 vertas demesio.

   • Avatar photo
    17 lapkričio, 2014 at 09:16
    Permalink

    Linkas į testus panašus į reklaminį, nes remtasi labai jau šališki rezultatai ir ištisos citatos iš brošiūros.

    Aš niekur nesakiau kad MTK6592 yra pvz, per lėtas ar stabdantis. Netgi savo 4 branduolių 1.2 Ghz mediatekui aš priekaištų iš tos pusės neturiu, viskas veikia puikiai, žaidžiu viską ką noriu, ir kartais pamąstau kad galėčiau šitą telefoną naudoti vien žaidimams, nes kaip telefonas jis niekam tikęs, o žaisti su juo patogu.

    Snapdragon 600/800, kuris yra Mi3 (o ne 801, kaip minima nuorodoje) turi gerokai galingesni GPU nei miediatekas veikiantį aukštesniu dažniu. Todėl Snapdragon 2D/3D rezultatai visada bus geresni. Kad ir kaip žiūrėti – 800-tukas didžiąją dalimi savo frontų nuneša MTK.

    MTK6592 tikėtina yra geresnis variantas kaip kuriais aspektais nei Snapdragon 400, apylygis su 600, bet nusileidžiantis jam, o iki 800 jam dar toli. Mano antutu rezultatai buvo tokie: Xiaomi Note Snapdragon 400/Redmi S1 – 21000, Xiaomi Note MTK6592 – 28000, Xiaomi Mi3 Snapdragon 800 – 41000.

    Ir šiaip, mes lyginame skirtingus dalykus. Kaip minėjau MTK nėra Hi-end gamintojas. Jį rinkčiausi tik tuomet jei tai būtų dar geresnis kainos kompromisas.

 • 14 lapkričio, 2014 at 19:34
  Permalink

  As ir gi nusipirkau pas Vilniecius, Jiayu S2, tai visai nieko kaip kitaiskas. Dar nuolaida pavyko susideret. Vienintelis trukumas, kad nera apatiniu mygtuku pasvietimo, bet tai maza problema. Radau apps’a, kuris dubliuja tuos mygtukus ekrano apacioje.

 • 25 lapkričio, 2014 at 20:14
  Permalink

  O as jau keleta menesiu naudoju xiaomi note, nei vieno priekaisto neturiu, antutu surinkes 31148, jokiu stabdziu, jokiu lagu. Dvi kortos, atminties kortele, didelis ekranas, buvo mano pagrndiniai reikalavimai. Plius jokiu muitu, Xiaomi turi sandeli italijos, iki namu kainavo apie 800 litu, atveze prie duru DHL per 4 dienas.

 • 26 lapkričio, 2014 at 20:50
  Permalink

  kodel sakote kad oneplus one atsiuntimas keblus? panarses radau kur be jokiu apribojimu gali pirkti ir siustis ar cia kazkokie kitokie oneplus one???

  • Avatar photo
   27 lapkričio, 2014 at 08:37
   Permalink

   Na kaip, iš esmės esant neribotam biudžetui jokių problemu ir nėra. Originali OnePlus One 16 GB versija iš atstovo, ne perpardavėjo kainuoja 300 USD.

   • 27 lapkričio, 2014 at 12:25
    Permalink

    300… be atsiuntimo. uz 321 su atsiuntimu ne is atstovo…

 • 28 lapkričio, 2014 at 14:10
  Permalink

  Pats turiu Jiayu G3N virs 1,2 metu ir jam priekaistu neturiu, procas nera baisiai galingas ,bet man labiau aktualu 2sim. Zaidimu nezaidziu. Teko pradzioje pavargti kol atradau daugmaz tinkanti softa, na o siaip veikia viskas kaip ir priklauso- GPS, 3G ir skambinimas.

  • Avatar photo
   15 gruodžio, 2014 at 08:56
   Permalink

   Paprastai nuorodų čia skelbti neleidžiu dėl reklaminio šiukšlinimo tačiau šiuo atveju tegul. Kol neįrodyta kitaip, pasižiūrėkite ko vengti. Nemomakamas puslapis (weebly? rimtai? Pardavinėjate prekes už 1000 Lt ir gaila 30 lt domenui? ar tiesiog norite paslėpti whois informaciją kur matytųsi puslapio savininkas?), paslaptingi kontaktiniai telefonai, jokių rekvizitų, jokių oficialių ar bent pusiau oficialių duomenų. Kaip su mokesčių inspekcija sekasi, ar bent IV pažymą turite taip drąsiai pardavinėdami „tiesiai iš gamintojo”?

   1000 Lt tikiu, kad galbūt už tokią sumą telefoną įsigysite pačioje Kinijoje, su papildomom sąlygom. Betkuriame kinų e-šope toks modelis kainuoja nuo 400 USD (pvz. alibaba, didmeninėmis kainomis), kas yra 1120 Lt. Nekalbant apie Lietuvoje atsirandantį 235 LT PVM. Ir aišku, nekalbant apie jokį uždarbį perpardavėjui.

   Visos Mi4 nuotraukos iš alibaba. Visos kur darytos su mi4, iš tikro darytos su mi4, bet iš androidheadlines.com.

   Išvados: a) parduodami klonai už ~200-300 Lt, b) telefonas (-ai) vogti. Nemokamo sūrio, kaip žinote, nebūna.

   Taigi, jei nenorite skaudžiai nudegti gavę vogtą telefoną arba kloną už 100 USD, venkite: xiaomi-pigiau.weebly.com, prekes.mi@gmail.com (IP 195.12.169.138), 864810061, 864715078.

 • 26 gruodžio, 2014 at 11:20
  Permalink

  Xiaomi turi europos sandelius, kuriuose prekiauja jau ismuitintais telefonais. Taciau ir ten su atsiuntimu iki duru MI4 kainuoja 428$… Matyt persasi isvada, kad visgi klonais prekiauja tikrai…

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.