Android One – pasaulio „išmanizacijos“ programa tiesiai iš Google

android one telefonasAnot „Google“, šiuo metu vos vienas iš keturių žmonių teturi išmanųjį telefoną. Nors 25% žmonių turinčių išmaniuosius yra labai dideli skaičiai, tačiau gigantiškai kompanijai tai panašiau į neišnaudotą galimybę, todėl šių metų išmanizacijos planas pavadintas „Android One“ yra nukreiptas į besivystančias valstybes, kurių gyventojai negali sau leisti nusipirkti naujausių samsungų ir kuriose vis dar parduodami telefonai, valdomi yra ne per lietimui jautrų ekraną, o mūsų jau baigiamais pamiršti mygtukais.

Tai – vis dar neužkariautos rinkos, kur laukia bilijonas potencialių vartotojų. „Motorola Moto G“ serija (kuri taip pat priklauso „Google“) pasiūlė rimtą telefoną biudžetiniam-vidutiniam kainų segmentui, tačiau jo kaina masiniam pardavimui pvz., Indijoje dar per aukšta. Prieš kelis metus vienas žymesnių įvykių ta pačia kryptimi buvo „Nokia“ žingsnis su biudžetiniais „Asha“ linijos telefonais, o šiuo metu „Nokia“ siūlo visą liniją android sistemos varomų telefonų pavadintą „Nokia X“. Na, o jei jūsų kišenėje švilpia vėjai, bet be socialinių tinklų gyventi kažkodėl negalite, yra ir dar pigesnių produktų tokių kaip „Nokia 220“, kuriuose galima naudotis internetu ir įdiegtomis socialinėmis aplikacijomis, tik už 29 eurus (Lietuvoje mačiau „Bitė“ ir „Omnitel“ parduoda už 150 Lt). Ir tai – iš rimtos korporacijos.

Kinų rinkoje labai didelis dėmesys skiriamas vidutiniam segmentui, t.y. telefonams, kainuojantiems iki ~400 Lt. Tiesa, dažnai tokie variantai turi per daug kompromisų kad juos būtų galima siūlyti rimtesnio produkto ieškančiam vakariečiui.

O galbūt girdėjote ir apie „Facebook“ planus kurti tarpgalakt… tpfu, kosmini internetą t.y. – tiekti interneto sklaidą per palydovus arba lėktuvus, skraidančius ~20 km aukštyje, kur ryšys galėtu pasiekti bet kada, bet kurią vietą žemėje? O ką žmonės su tuo internetu veiks jei net išmaniojo neturi. Galimybės!

Pažiūrėkime kokį telefoną siūlo „Android One“ programa – 4.5 colio ekranas, dvi kameros, keturių branduolių procesorius, dvi sim kortelės. Dar „Google“ įsipareigoja teikti programinius atnaujinimus du metus, bei siūlo telefoną iš karto su naujausia Android 4.4 operacine sistema. Daugiau detalių pašykštėta – pvz, ekrano rezoliucija, tipas, baterijos talpa (žadama kad telefonas veiks visą dieną, bet tai neskamba optimistiškai). Įdomu dar ir tai, kad telefonas gaminamas su „Mediatek“ procesoriumi – vienu iš pačių populiariausių naudojamu Kinijoje, tačiau kartais vertinamu dviprasmiškai ir ne itin gerai, lyginant su konkurentais.

Faktas kurį jau galima numatyti dabar – nauju telefonu „Google“ kilstelės pigių išmaniųjų telefonų kartelę į gerokai aukštesnį lygį, kaip tą padarė ir su MOTO G telefonu ir konkurentams teks gerokai pasispausti. Prognozuojama išmaniojo „Android One“ telefono kaina – mažiau nei 100  dolerių, arba ~270 Lt.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.