Android mašinose – jau 2014

Iš karto pastebėsiu kad mažai kas iš mūsų tikriausiai tokias mašinas greitu laiku pirks, bet štai Google vakar pranešė įdomią žinią, kad suformuotas OAA – (Open Automotive Alliance) aljansas į kurį įeina tikriausiai daugumai girdėti vardai: Audi, GM, Google, Honda, Hyundai ir NVIDIA. Šiek tiek daugiau informacijos rasite oficialiame puslapyje http://www.openautoalliance.net/. Tai pakankamai logiškas sprendimas, nes žiūrint  į tai kad šiuo metu pasaulyje yra per bilijoną mašinų, joms tikrai yra kur tobulėti ir kartu tai yra puiki niša. Aišku, išmaniosios mašinų sistemos jau senokai nebe naujiena, bet įdomu ir tai kad android yra open source projektas, todėl panašu, kad Cyanogen Mod 11+ galime kažkada sulaukti ir savo mašinai. Tereikės tik gauti root teises ir nulaužti bootloaderį :)121002_cc_1

Nors OAA neatleidžia konkrečių detalių apie tai, koks bus tai projektas, natūralu, kad daug kalbama ir pabrėžiama apie papildomą saugumą. Tikriausiai tai nereiškia, kad tik laisvų rankų įranga bus pagerinta, o žada didesnes inovacijas – dar įdomu ir tai, kad vienas iš užsibrėžtų tikslų yra tai, kad mašina būtų atpažįstama tarsi dar vienas android įrenginys. (New car found! Enter pair code!)

Išmanusis automobilis tikriausiai iš karto atkeliaus su GPS siųstuvu/imtuvu, atrakinimu/užrakinimu per telefoną (galbūt ir užvedimu), bendra diagnostika, kamera, kuri rodys kas vyksta aplink, žemėlapiais, patarimais, įspėjimais ir t. t. Galimybių daug, fantazijoms vietos irgi lieka daug, klausimas tik toks, kada gi android savo automobiliuose turės ir paprasti mirtingieji. Ir jei atnaujinsime mašiną į android 6.2 ar dėl to ji pradės važiuoti greičiau?

 

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.