2014 metų Rockchip naujienos – RK3288

Jeigu sekate “kiniečių madas” ir vaikotės naujausių jų pasiekimų, bei dar galbūt pasvarstote kokie variantai geriausi kainos/parametrų atžvilgiu, tikriausiai priėjote tos pačios išvados kaip ir aš. Jei žiūrėsime tik į Rockchip  – o jis užima daugiausiai rinkos – vis dar (nors jau rečiau) atsirandančios planšetės su RK3066 platforma jau praeitis. Jei dar nepasikeitėte savo tapšnutės į RK3188, geriau paskubėkite, nes dviejų branduolių procesoriai tampa praeitimi ir jų kainos/kokybės santykis jau nebe toks geras.

O tol kol visi vis dar džiaugiasi nors ir ne prastu bet tikrai netobulu RK3188, Rockchip CES 2014 parodoje atskleidė daugiau medžiagos apie savo naują brangesnių procesorių kartą, apie kurią jau pusmetį sklando gandai ir legendos. Jei pažiūrėsime į lentelę, kur palyginimui pateikiamos specifikacijos, pastebėsime esmę – pagaliau yra pakaitalas senam ir atgyvenusiam Mali-400 procesoriui, su SMARKIAI (net +40%!) geresniais rezultatais. Jei RK3188 platforma ir nepasiekė teorinių 1.8 Ghz aukštumų kaip buvo žadėta, dar ir dabar tai vienas geriausių biudžetinių sprendimų – tai tiek ir pakankamai stabilus, tiek ir taupantis energiją produktas. Bet galingiems žaidimams ir aukštai rezoliucijai grafinis procesorius tampa stabdžiu, o štai naujoji RK platforma turėtų veikti puikiai.

AMLogic_M802_RK3288_RK3188_Snapdragon_800_GPU

Tiesa, specialistai kalba, kad tai nebus lentelėje esantis Mali-7xx modelis, o Mali-T624, kuris, bent jau parametrais, geresnis už MALI T-604 esantį Exynos platformoje besisukančioje Asus Nexus 10.

Žadama, kad pirmoji su šia platforma pasirodys Yuandao arba Asus planšetė, galbūt tai įvyks jau artimiausiomis savaitėmis. Žinant, kaip staiga viskas įvyksta Kinijoje, galima tikėtis kad iki vasaros jau egzistuos ne toks ir mažas naujos kartos planšečių pasirinkimas, tačiau tikrai didelis klaustukas kokia situacija bus su nauja programine įranga, mat paprastai kiniečių gamintojai savo išeities kodų modifikacijoms pateikti neskuba. Tačiau jei viskas pasiteisins ir pažadai bus išpildyti, o kainos pakankamai padorios – tikėtina kad iki rudens mes jau turėsime naują perversmą ir nebrangių planšečių technologijos vėl pakils į gerokai aukštesnį lygį.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.