Zopo ZP980+ ar 8 branduolių procesoriai jau ne prabanga?

2012 m. pradėjus žaibiškai populiarėti dviejų branduolių planšetėms, jos visa cunamio banga šlavė senąsias vieno branduolio  – 2013 m. pasirodžiusi keturių branduolių banga jau nebebuvo tokia galinga, o štai 2014 m. dar kartą padvigubėjus galiai, ar aštuonių branduolių planšetės sukels tik ratilus vandens paviršiuje?

zopo-zp980-ekranaszopo-zp980-nugara

Galiu iš karto atsakyti į klausimą iškeltą antraštėje – ne, 8 branduoliai jau ne prabanga, nors šie telefonai brangesni už dviejų branduolių (dual core), tačiau jų kainos artimos, o kartais ir mažesnės nei keturių branduolių (quad core) telefonų.

Jau ne kartą minėjau, kad šie metai atneš nemažai technologijų naujovių – tai ir aštuonių branduolių (octa core) telefonai ir naujos kartos (tačiau vis dar keturių branduolių) planšetės, kurios, bent jau teoriškai turėtų būti 30-40% našesnės už dabartinės kartos įrenginius.

Deja, kaip dažnai ir nutinka, kiniškų daiktų kokybė yra ne be priekaištų. Nors telefonai su 8 branduolių procesoriais Kinijoje kainuoja vos nuo ~500 Lt, iš jo tikėtis kažko stebuklingo nereikėtų. Kol kas naudojamos vieno vienintelio gamintojo Mediatek platformos  – o ar jis yra geriausias geriausias 8 android branduolių įrenginių gamintojas, tai dar didelis klausimas.

Šiandien testuoju Zopo ZP980+ telefoną, kuris nėra toks jau blogas kaip gali pasirodyti iš jo pavadinimo :) Zopo gamintojas pakankamai gerai žinomas ir vakaruose, kur užima galbūt mažiau kokybiško, tačiau pigesnio įrenginio nišą.

Pirmas įspūdis paėmus telefoną yra visai geras – korpusas tvirtas, kokybiškas, plastikas neturi bereikalingo laisvumo, kuris pasitaiko pigesniuose modeliuose, mygtukai tvirtai įleisti.

Tačiau iš karto pasimato minusas, kuris yra tradicinis kinų produkcijos prakeikimas – neapgalvotas ir neįvertintas skubėjimas išleisti įrenginius su pusiau veikiančia, ar kartais minimaliai veikiančia programine įranga. Zopo ZP980+ taip pat ne išimtis. Nors pats android telefone “vartosi” puikiai, tačiau laikas nuo laiko išlenda keistų kabliukų – pvz, kartą išsiuntęs laišką per Gmail telefonas užsiožiavo ir pašto atidarinėti nebenorėjo iš vis, nepadėjo nei perkrovimas. Po kiek dienos jis giliai atsikvėpė ir… gmail vėl veikė. Nors išsiųstą laiško adresatas dar negavo.

zopo 980 antutu sopo zp980 antutu zopo zp 890 antutu zopo zp 980 antutu rezultatai

Antutu pateikia ne visai teisingą informaciją, kurią galite pamatyti aukščiau. Iš tikrųjų telefone sudėta MTK6592 platforma, apie kurią gamintojas gyrėsi kaip apie vieną pažangiausių produktų skirtą mobiliesiems telefonams šiuo metu – teisybės čia yra, nors ZP980+ telefone naudojama ne pati galingiausia jos versija, galinti veikti 2 Ghz dažniu, o „tik” 1.6 Ghz. Jei žiūrėtume į geležį ir į bendrą veikimą, telefonas primena litrinės kubatūros motociklą su galios ribotuvais. Atrodo, viskas ko reikia yra, viskas sukasi puikiai, tačiau tik iki tam tikro taško. Akivaizdu, kad pilnai nei procesoriaus nei pačios platformos jėga nėra pilnai išnaudojama.

  Tęsiant tą pačią 8 branduolių temą Qualcomm – Mediatek konkurentas – nesenai išleido gan iššaukiančią reklamą:

Bėda yra ta, kad viskas čia teisinga. Šiuo metu populiariausios ir dažniausiai naudojamos aplikacijos retai kada išnaudoja visus 4 branduolius, nekalbant apie aštuonis. O neoptimizuotas sistemos darbas gali stabdyti lygiai taip pat, nepriklausomai nuo branduolių skaičiaus.

Bet keliaukime toliau ir palikime besidvigubinančius procesorius ramybėje: atkeliavęs su standartine gamintojo įranga ragelis besigėdydamas pradžioje vis slėpdavo savo klaviatūrą, nenorėdamas niekam jos rodyti. Padėjo tik naujos klaviatūros aplikacijos įdiegimas, kadangi standartine naudotis nebuvo įmanoma.

Ekrano jautrumas – kita šio telefono bėda. Su užklijuota apsaugine plėvele, jis kartais į paspaudimus nereaguodavo visiškai. Internetuose kalbama, kad ši problema, kaip ir “ghost touches” aptinkama ne viename Zopo modelyje. Laimė, panašu, kad viskas išsisprendė paprasčiausiai nuėmus apsauginę plėvelę.

GPS – šiek tiek geriau gaudantis signalus nei standartinio MTK gaminio, bet čia jokio stebuklo tikėtis neverta. Lauke ar mašinoje juo naudotis pavyks, nors ir palydovai pagaunami ne iš karto. Tai yra dar vienas labiausiai erzinančių kinietiškos gamybos bruožų – pagailint centus kainuojančios antenos ar folijos, tokius telefonus dažnai tenka ardytis patiems, tvarkyti wifi ar gps antenas.

zopo zp980 gpszopo zp980 internetas

Ryšys ir wifi – po Jiayu G3s į visus kinietiškus telefonus su 3g žiūriu kreivai. Tačiau, panašu kad 3g dažnis čia yra parinktas teisingai, todėl nei ryšio pametimo nėra, nei perjunginėti į 2G telefono neprireiks. Pokalbio metu pašnekovas girdimas gerai, nusiskundimų dėl mikrofono jautrumo taip pat nėra. Wifi – standartinis, silpnesnis ryšio signalas problemų neturėtų kelti ir per kelias sienas.

Fotoaparatas čia turėtų būti pakankamai rimtas, mat jei tikėtume marketingu, ZP980+ modelis gali pasigirti 14.1 Mpx kokybės vaizdu.  Jūsų pačių įvertinimui įkeliu porą nuotraukų. Kadangi fotoaparato jutiklis nėra labai didelis, esant mažam apšvietimui, kaip ir daugumoje kitų telefonų geros kokybės nesitikėkite, panašu, kad pikselių skaičius būdamas net ir dvigubai didesnis ne visada duoda dvigubai geresnį rezultatą, kaip ir procesoriai..

 zopo zp980 kamerazopo zp980 nuotrauka

5″ Ekranas man paliko gerą įspūdį, raiškus, aukštos rezoliucijos (1920×1080) ir pakankamai tiksliai atvaizduojantis spalvas, be per didelių šiltos ar šiltos spalvos priemaišų ir tikriausiai yra geriausia šio telefono dalis.

Zopo Zp980+ kaina šiuo metu Kinijoje yra apie 240 Usd, Lietuvoje pavirstančiais 770 Lt. Tai tikrai daug.

Verdiktas – 7/10. Apibendrinant galima pasakyti taip – tai yra gražus, gerai atrodantis ir gerai rodantis telefonas. Deja, jo kaina niekaip nepateisina rezultato kurį gaunate už krūvą pinigų. Sumokėjus keliais šimtais mažiau jūs gausite taip pat ar netgi geriau veikiantį telefoną, kuriame bus mažiau branduolių, tačiau jis tiesiog.. veiks taip kaip ir turėtų. Žinoma, gali būti kad dar viskas prieš akis ir Zopo nenuleis rankų pagaliau sukurdami normalią programinę įrangą nes čia trūksta tik to. O kol kas – pataupykite ir pasidomėkite kitais modeliais.

zopo zp980 android zopo zp 980 rysio dazniai zopo zp980 random write

7 thoughts on “Zopo ZP980+ ar 8 branduolių procesoriai jau ne prabanga?

  • 24 gegužės, 2014 at 17:29
    Permalink

    Gerb. Administratoriau, o norėjau paklausti kaip man tą anteną pačiam pagerinti? Gal kokių nuorodų ar patarimų galima? Buvau išardęs savąjį zopo c2, čia kaip supratau viena ir ta pati antena naudojama tiek bluetooth tiek wifi ryšiui. O gps vietoje tik pusė antenos išvis.

    • Avatar photo
      26 gegužės, 2014 at 13:39
      Permalink

      Yra internete ne viena instrukcija, šiaip man pačiam yra tekę „gerinti” su paprasta aliuminio folija ir dvipuse lipnia juostele. Gal tai placebo efektas, bet ryšys pagerėjo :)

  • 27 gegužės, 2014 at 09:18
    Permalink

    Cia ir vel as, pasiulysiu tau Xiaomi RedMi 1S isbandyt, noreciau isgirst tavo nuomone – savo labai geras Moto G konkurentas, tik kad pas resellerius kaina uzkelta daug palyginus su vietinemis kainomis ;)

  • 5 birželio, 2014 at 13:34
    Permalink

    Kad Zopo visad nori patys pirmi issleist naujus modelius su naujausiais viduriais todel jauciu ir pridaro chaltureles daug.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.