„Xiaomi Mi Band 3“ ir išsami visų versijų apžvalga

Laukėme, laukėme, ir pagaliau sulaukėme! Nepamirškime,  jau pačios pirmosios apyrankės, kurias dabar galite įsigyti vos už 10-15 eurų, su pristatymu, jau buvo tas dalykas, kurį sau tikrai gali leisti kiekvienas, turintis išmanųjį telefoną,  trečiąją versiją gal įsigis ir tie skeptikai, kurie vis dar kažko laukė.

Bėda gal ta, kad žmonės nesugalvodavo, ką su jomis veikti. „Ai, kad aš nebėgioju, kam man jos reikia”. „Kad aš beveik nevaikštau, ką ji čia parodys”. Na, apyrankė būtent ir priverčia judėti, ypač jei dirbi tokį darbą, kur kiaurą dieną prakiurksai prie kompiuterio, grįžti namo automobiliu ir ten tupi toliau.

Bet apyrankė gali ir rodyti telefono pranešimus, SMS žinutes, panešti apie skambutį – o jei dirbate triukšmingesnėje aplinkoje tai gali būti labai naudinga. Tiesa „Mi Fit“ programėlė pradžioje buvo labai ribota, bet vėliau funkcionalumas gerokai išsiplėtė. Bet vis dar, jei tikrai norite išspausti iš savo programėlės maksimumą, rekomenduoju naudoti „Mi band Tools“ programėlę iš „google play“, kuri leidžia atlikti viską, ką tik įmanoma, nustatyti papildomus žadintuvus, bet kuriai programai priskirti pranešimus, spalvas, ekrane rodomą vaizdą ir t.t.

Apžvelkime visus ankstesniu apyrankių modelius, kad matytume kaip viskas progresavo:

• pačios pirmosios „Mi band 1“ apyrankės neturėjo ekrano – tai leido „Xiaomi“ jas pasiūlyti už itin žemą kainą, tačiau ne  visiems toks apyrankės modelis patiko. Šiuo modeliu kinų gigantas pramušė kelią visiškai naujam produktui – pigiai, tačiau kokybiškai apyrankei, kuri iš esmės atliko tris dalykus: skaičiavo fizinį aktyvumą, miego kokybę ir vibruodavo gavusi pranešimą. Apyrankė išlaikydavo nekrauta apie 30 dienų, ir led lempučių spalvą buvo galima keisti. Šios apyrankės jau tikra retenybė ir pirkti jų nelabai rasite kur. Tačiau kokybė, bent jau mano turimos buvo tokia nepriekaištinga, kad atlaikė kelis metus be jokių problemų, kol jos nepamečiau.

 

• Antroji karta buvo „Xiaomi Mi Band 1s“ apyrankės. Be ekrano, bet šios apyrankės jau turėjo integruotą pulso matuoklį. Pulso matuoklis labiau žaislas, nei naudingą funkciją atliekantis įrenginys – jūs norite sužinoti ar esat gyvas? Pasitikrinkite pulsą. Bėgote? Tai pulsas padažnėjęs. Ko gi jis toks lėtas? Negi jūs ramus? Tačiau žmonėms papildomas žaisliukas imponavo ir 1S vėl buvo hitas. Kiti pakeitimai: didesnės talpos akumuliatorius, tačiau LED lemputės prarado savo spalvą ir liko tik baltos, o dėl pulso matuoklio baterija tarnauja trumpiau, apie 20 d.

Iš tiesų šios kartos rinktis tik dėl to, kad ji buvo naujesnė nelabai buvo prasmės nes, mano galva, gauti spalvotus pranešimus, buvo gerokai naudingiau nei pasitikrinti savo pulsą. Kadangi šių įrenginių prigaminta buvo be skaičiaus, jas galite įsigyti ir iki šiol. Tiesa, rinkitės patikimus pardavėjus, mat šios apyrankės buvo tiek padirbinėjamos, kad vienu metu buvo manyta, kad vos ne trečdalis parduotuvių pvz, aliexpress parduoda kopijas, kurios būdavo gerokai prastesnės tiek patikimumo prasme, tiek ilgaamžiškumo, turėdavo silpnesnius akumuliatorius, ir kas nemaloniausia, neveikdavo su „Mi fit“ programa o naudodavo neišvirtas neiškeptas kinietiškas programas. Pats gavęs tokią apyrankę aprašiau ją čia. Taigi, tikrai originalią apyrankę galite įsigyti iš čia, rašymo metus jos kaina yra apie 13-14 EUR, pristatymas nemokamas.

• „Mi Band 2“ iš tiesų buvo trečiosios kartos apyrankė. Čia jau atsirado ir ekranas, tačiau apyrankės kaina tik jai pasirodžius Kinijoje siekė apie 40 USD – maždaug du su puse karto daugiau nei senoji apyrankė, su kuria buvo orientuojamasi į patį žemiausią kainų segmentą. Praėjus pusmečiui kainos pakrito, na, o dabar normali kaina yra apie 17-20 EUR Kinijoje ir originalią apyrankę (rašymo metu su pristatymu kaina apie 18 eur) vis dar galite įsigyti iš čia.

Apyrankės funkcijos per daug nesiskyrė nuo „Mi band 1s“ – pulso matuoklis, miego režimas, žingsnių skaičiavimas, tačiau „Mi Fit“ programėlė buvo gerokai atnaujinta ir suteikė žymiai daugiau funkcionalumo. Ekranas nedidelis, tačiau jis rodo laiką, nueitą atstumą, žingsnius, gali rodyti pranešimus iš kitų programų, kas labai patogu, ypač, jei naudojatės „Mi Band tools“. Akumuliatoriaus laikymo periodas dar labiau sutrumpėjo – mano apyrankė dažniausiai atlaiko apie dvi savaites, iki 20 dienų jau ištempti nepavyksta.

Prie minusų galima priskirti ir ekrano kokybę – nedidelė raiška, mažas simbolių skaičius ekrane neleisdavo atvaizduoti pilnos žinutės, o ir pats ekranas pagamintas iš lengvai susibraižančio plastiko, taigi, tik laiko klausimas kada jis susiraižys. Mes tai sprendėme su mūsų pagaminta apsaugine plėvele (taip taip, galima jas gaminti ir tokio dydžio), kurias galite užsisakyti iš mūsų  lietuviško plėvelių projekto myShield. Kitas, nelabai malonus dalykas, apyrankės juostelė padaryta iš dviejų sluoksnių, ir kai vidinis sluoksnis išsitampydavo, ją tapdavo labai lengva pamesti. Taip kad nelaukite per ilgai, ir jeigu jūsų kapsulė iš karto išsiima su visa vidine guma, dirželį pasikeiskite kuo skubiau, kad neteiktų gailėtis. Beje, „Mi band 2“ apyrankės dirželių, pačių įvairiausių spalvų turime ir savo parduotuvėje Kaune.

• Pagaliau priėjome ir prie dienos temos: šviežienos „Mi band 3“. Vėlgi, jos skirtumas tarp ankstesnės versijos buvo panašus kaip ir tarp originalaus „Mi band“ ir „Mi band 1s“. Atrodo taip pat, veikia taip pat, tai koks gi tarp jų skirtumas, po galais. Ir tai buvo taip keista, kad net internete apžvalgose stojo nejauki tyla. Pardavėjai pradžioje net nedėjo jokių aprašymų, tiesiog: „štai, „Mi band 3“. Pirkite. Ko dar iš mūsų norite?“ Po poros savaičių nuo naujosios apyrankės pasirodymo, pagaliau ėmėsi rastis ir šiek tiek informacijos apie taip, ką nešiosime šiais ir kitais metais. Apžvelgsiu pagrindinius punktus, kokie gi pagrindiniai skirtumai tarp Mi band 2 ir Mi band 3:

• nors ir atrodo panašiai, didžiausias skirtumas yra ekranas: jo naudingas plotas dvigubai didesnis nei senosios apyrankės: padidėjo nuo 0.42 colio iki 0,78 colio. Gerokai padidėjo ir ekrano raiška: iš 72 x 40px į 128 x 80px. Tai jums labai svarbu tada, jei naudojate apyrankę informacijai atvaizduoti – jos dabar tilps daugiau, ir vaizdas bus geresnės kokybės, lengviau skaitomas, naudojant naujas medžiagas išgautas ir geresnis ryškumas.

• valdymas: senoji versija turėjo vieną mygtuką, dabartinės versijos mygtukas likęs, bei visas ekranas yra jautrus lietimui

• akumuliatoriaus talpa padidėjo iš 70 mAh iki 110 mAh, tačiau dėl ekrano ir kitų funkcijų tarnavimo laikas išlieka toks pat, iki 20 d.

• atsparumo vandens reitingas buvo IP67 dabar – 5 ATM. Tai kita reitingų sistema, bet žinios mums gerokai geresnės – 5 ATM reiškia atsparumą vandeniui iki 50 m, ir iš esmės su šia apyranke negalima daryti tik dviejų dalykų, jei jums rūpi nepralaidumas vandeniui – giluminis nardymas (nors kiek jūsų neria giliau nei 50 m?) bei vandens sportas, kurio metu srovės būna itin stiprios. Taigi, jei naudojate ne profesionaliame sporte ar neturite savo sąraše ekstremalių sporto šakų, kasdieniniam atsparumui tokio reitingo daugiau nei per akis.

• NFC funkcionalumas. Tiesa, mes juo naudotis nelabai galėsime, jis skirtas Kinijos vidaus vartotojams, kurie, nuo šiol galės atsiskaityti apyranke, ją tiesiog pridėję prie NFC skaitytuvo. Jokių piniginių, kortelių ir banknotų. Pridėjai, nuskaitė, nuėjai.

• „Mi fit“ programėlėje atnaujinimų aš nepastebėjau, bet tikėtina kad jie bus. Papildomas funkcionalumas – apyrankėje galima atmesti ar priimti skambutį, naudojantis vien tik ja. Žinoma, mikrofono ar garsiakalbio čia nėra, tikriausiai naudositės nebent atmetimo funkcija.

Apyrankės vis dar naujienos ir kainuoja kiek daugiau nei kainuos po kelių mėnesių – šiuo metu kaina apie 30 eur (vėlgi, nukritusi nuo pradinių 45 eur, kai tik pasirodė rinkoje). Manau galite jas drąsiai traukti į kalėdinių dovanų sąrašą ir originalią „Mi Band 3“ apyrankę galite įsigyti štai čia, pristatymas nemokamas, rašymo metu kaina apie 30 eur.

5 thoughts on “„Xiaomi Mi Band 3“ ir išsami visų versijų apžvalga

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.