„Vernee Apollo Lite“ – pigus ar visgi prabangus telefonas?

Viena paskutinių mano apžvalgų buvo apie kinų startuolį „Vernee“ ir jo patį pirmąjį modelį, vos 99 USD kainuojantį „Thor“. Priminsiu, kad „Vernee“ žvaigždė  ypač ryškiai, iš niekur nieko, sužibo šiais metais – anksčiau kompanija gamino telefonus pagal užsakymą kitiems gamintojams, o dabar, tinkamai pasirinkusi strategiją, labai sėkmingai įsiveržė į rinką atkąsdama jos dalį iš gerokai didesnių gamintojų. Apie ką būtų visai įdomu parašyti atskirame straipsnyje, pvz apie tai, kaip „Xiaomi“ prarado 40 milijardų dolerių vertės vos per pusantrų metų.

apollo-lite-front

 

Bet kol kas straipsnis ir visa šlovė tenka „Vernee“, taigi, grįžkime prie „Apollo Lite“ telefono. Pradžioje gamintojas planavo po biudžetinio „Thor“ pateikti stiprų premium telefono modelį – flagmaną – kuris turėtų 6GB RAM, bent jau „Mediatek Helio X25“ procesorių, ir šiaip.. viską ką gali sugalvoti vien „popierines“ specifikacijas vertinantys pirkėjai.

Tikriausiai brangiam flagmanui pasirodyti dar buvo per anksti, todėl gamintojai ir pavadino modelį „Lite”, suprask, paprastesnė, ne tokia brangi (200 USD)  „Apollo“ versija. O čia viskas nėra taip blogai, pažiūrėkime į deklaruojamas specifikacijas:

Android 6.0;
Procesorius: CPU Helio X20 (MT6797) Deca-core 2.3 GHz;
Vaizdo procesorius” ARM Mali-T880 MP4;
Darbinė atmintis: RAM 4GB LP DDR3;
Vidinė atmintis: 32GB (ir iki 128GB kortelės palaikymas);
Akumuliatorius: 3180mAh (Typ.) su Charger Pump Express Plus 3.0;
Ekranas: 5.5″ FHD 1920 x 1080 vaizdo taškų, 401ppi, SHARP IGZO IPS; 5 lietimo taškai, Corning Gorilla 3 2.5D stiklas.

Pagrindinės savybės atrodo visai neblogai, ar ne? Ir iš tiesų, visko, kas čia yra, kasdieniniam vartotojui, žaidėjui, pradedančiajam fotografui ir visokio kitokio plauko veikėjams čia yra per akis. Ir netgi virš galvos.

Tam tikslui, vėl gi būtų galima rašyti straipsnį apie tai, kokia pertekline galia mes mojuojame ir nešiojamės savo kišenėse, ir apie tai ką naudojame, bet šį kartą tiesiog greitai apžvelkime – štai pačios populiariausios programas pagal atsisiuntimų skaičių:

• Gmail
• Google Maps
• YouTube
• Facebook
• Google Hangouts
• Google Search
• Google+
• WhatsApp Messenger

Nepanašu kad reikėtų ypatingų resursų. Nei fotošopo, nei afterefektų nėra. Galbūt toks Übermensch telefonas reikalingas populiariausiems žaidimams?

• Angry Birds
• Fruit Ninja
• Free Temple Run 2
• My Talking Tom
• Candy Crush Saga
• Despicable Me: Minion Rush
• Pokemon GO
• Clash of Clans

Čia – patys populiariausi „Google Play“ esantys „android“ žaidimai. Dalis jų populiariausiųjų sąraše tupi taip ilgai, kad dar puikiausiai veikė su „senoviškais“ dviejų branduolių 4.2 „android“ rageliais ir planšetėmis.

Paimkime patį populiariausią žaidimą iš populiariausiųjų sąrašo šiuo metu – „Pokemon GO“. Nors šis žaidimas trimatis ir naudoja fotoaparatą tuo pat metu generuodamas poligonus, jo oficialus pagrindinis reikalavimas yra Android 4.4, šis žaidimas gali veikti kad ir su barzdotu „Galaxy Prime“ (varganas 1.2 GHz procesorius, keturi branduoliai, 1 GB RAM).

Taigi, peršasi išvada, kad galingi telefonai skirti tam, kad tiesiog galėtumėte jaustis geriau, o praktinės naudos iš jų ne per daugiausia. Todėl, iš esmės, bet kuris šiuolaikinis telefonas su visomis populiariausiomis užduotimis susitvarko puikiai. Aišku, jei tai ne „Coolpad“.

„Apollo Lite“, jei neįvyks netikėtas technologinis perversmas, teoriškai turėtų tarnauti jums dar bent 5 metus su tokia techninių resursų atsarga. Gan net ir septynis. Nes jei rimtai, ypatingų stebuklų, kuriems reikėtų labai rimtų išteklių (aišku, išskyrus skylėtą kreivarankių programavimą) taip ir neatsirado nuo „android“ sužibėjimo pradžios  – 2012 m.

vernee-apollo-lite-usb-c

 

vernee-apollo-lite-back

 

Taigi, bent jau iš techninės pusės tokiu įrenginiu būsite gerai apsiginklavę. Pažiūrėkime į tai kas sąraše atrodo prasčiausiai – 3180mAh baterija. Nors nesenai tokios baterijos buvo išdidžiai vadinamos monstrais, išsipūtę telefonų ekranai tuos monstrus pavertė prijaukintais kiemsargiais.  Dabar su tokia baterija telefonas ištempia vos parą – pusantros. Čia jokių perversmų irgi kol kas nesimato. Apie bateriją ir jos krovimą tame pačiame „Vernee“ diskusijų forume taip pat sklandė ne pačios geriausios kalbos – daliai vartotojų telefonas krovėsi tik išjungtas, dalis pastebėjo kad baterija seka pernelyg greitai netgi ir telefono budėjimo režimu. Na, o mano turėtas modelis irgi pasiožiavo – po sistemos atnaujinimo nebenorėjo krautis daugiau nei 50%. Laimė, panašu, kad sistemos atnaujinimas tiesiog neišvalė baterijos laikinų duomenų ir savo talpos ji nesuprato tik iki sekančio perkrovimo, nuo to laiko viskas buvo gerai.

vernee-apollo-lite-nugara

 

 

 

Telefono išvaizda man priminė „OnePlus“ gaminius – tai masyvus ir tikrai sunkus ragelis, metaline nugarėle.  Tačiau eikime prie pačios pačiausios ir pačios blogiausios „Vernee Apollo Lite“ dalies, kuri galbūt kažkam taps lemiamu veiksniu pirkti šį ragelį ar ne – tai yra vadinamieji „onscreen“ mygtukai. Taip, gerbiamieji, nežinau kodėl, (na gerai, žinau, – kad būtų pigiau) „Vernee“ sugalvojo, kad fizinių mygtukų nebuvimas telefono apačioje kažką sužavės, o kažkam jie, esantys ekrane pasirodys netgi puikus sprendimas. Tuo pačiu ir dalių, kurios gali sugesti, bus mažiau.

Teisybė yra ta, kad po kroksų atsiradimo, tai yra pats prasčiausias įmanomas dizaino sprendimas ir pati nepatogiausia vartotojo sąsaja pasaulyje. Mygtukai užima dalį ekrano, full-screen programos kraustosi dėl jų iš proto, nepajėgdamos suvokti tikrosios ekrano raiškos, jie nešviečia tamsoje, žodžiu.. vargas. Ir tai gerokai sumenkina šio telefono prestižą, nors visur kitur jis atrodo neblogai. – įkaitant ir stilingą korpusą,  Dar pastebėsiu kad čia yra ir erzinantis gamintojų sprendimas su SIM kortelėmis – telefone gali būti arba dvi SIM arba viena SIM ir atminties kortelė, visų trijų kortelių haremas vienu metu bendrauti nenori ir reiškia priekaištus.

vernee-apollo-lite-fingerprint-reader

 

Apžvelkime fotoaparatą – priekyje standartinė 5 MPX, gale standartinė 16 MPX (Samsung S5K3P3, f/ 2.0, toks pat „Redmi Note 3 Pro“), kur visgi įtarčiau interpoliaciją, t.y. fotografavimą žemesne raiška ir dirbtinį programinį jos užkilimą – fotoaparatas tikrai nėra šio telefono stiprioji pusė, nors ir esant geram apšvietimui pakankamai kokybiškų nuotraukų pasidaryti galėsite. Šalia – pirštų atspaudų skaitytuvas. Deja, dėl laiko stokos išbandyti rimtesnėmis sąlygomis neteko, nors su keliais bandymais susidorojo kuo puikiausiai.

modeliai

atmintis

 

 

Mydroid.lt įvertinimas, – 8 balai iš 10 galimų, ir šią medaus statinę smarkiai gadina programinio deguto mygtukai esantys ekrane. Visa kita atrodo puikiai – ekranas raiškus, visgi – SHARP IGZO, pakankamai gerai žinomas ir populiarus modelis. Tiesa, pigesniame „Thor“ variante apsauginis stiklas panašu kad visgi nebuvo „Gorilla Glass“, nes „Vernee“ forumuose nemažai vartotojų skundėsi jo neatsparumu įbrėžimams. Jei visgi norite jį apsaugoti dar labiau – ir šiam egzotiniam „Vernee Apollo lite“ modeliui esame paruošę apsauginę plėvelę, kurią galite įsigyti mūsų parduotuvėje. Korpusas dailus, galios daugiau negu reikia, už tikrai priimtiną kainą, nepamirškime ir SD kortelės palaikymo bei 4GB RAM. Rekomenduojamos produktas kiniškoms prekėms nealergiškiem ir nestipriai alergiškiems žmonėms, dar ir dėl to, kad atkeliauja pilnai paruoštas naudojimui, ypač švaria „Android 6“ versija be kiniškų kompromisų rinkinio.

3 thoughts on “„Vernee Apollo Lite“ – pigus ar visgi prabangus telefonas?

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.