„Ulefone Be Touch 2“ – pigių telefonų kokybės įrodymas

„Ulefone“ – dar vienas naujas kinų gamintojas, kurio ragelis „Be Touch 2“ pirmą kartą pateko man į rankas.  Ir dar tas pavadinimas. Mums jie atrodo keistoki ir juokingi – „Elephone“, „Goophone“, „Elefone“, „Oukitel“, „Jiayu“ ir taip toliau.. Bet šiaip, kaip gamintojas, u-lia-lia-fonas, mano lentynoje buvo pastatytas vienoje lentynoje ar netgi žemiau nei kiti dirbtiniai prekių ženklai – molio golemai –  atsiradę  iš reikalo. Ir su pavadinimais atsitiktinai sugeneruotais per random.org.

O kur dar „anglyskos“ reklamos, pilnos klaidų, ir juokingi šūkiai – „Be Touch 2“ reklamoje pagrindinis šūkis, pateikiamas gamintojo svetainėje yra: „I am not iPhone6 Plus , indeed !“, kuriuo, su visomis rašybos klaidomis, kažkodėl mums bando įrodyti, kad čia ne šeštas aifonas plius, nuo kurio dizainą akivaizdžiai nulupo. Manau, visiems aišku, kad šitam telefonui tikrai labai toli iki „Apple“ produkcijos kokybės ir gal to pabrėžti pačiam gamintojui kaip ir nederėtų..

Kinijoje „Ulefone“ telefonus daugiau gamina kitiems prekiniams ženklams, bet kaip ir visi fabrikai laikas nuo laiko sugalvoja išleisti ir kokį nors savo produktą. Ir, žinoma, kaip ir visi fabrikai susiduria su tuo pačiu – techniškai, kaip ir viskas yra ir veikia, bet vat, norint palaikyti išleistą gaminį dedamos minimalios pastangos arba jų iš viso nėra.

betouch-2-telefonas

 

 

Kita vertus, kai ragelis Kinijoje  net ir vakariečiams akcijų metu tekainuoja 140 USD – taip, tiek už jį sumokėjau, su muitais apie ~160 eur –  gamintojo logika turbūt paprasta  – panaudos „Be Touch 2“, per tą laiką mes išleisim „Be Touch 3“ (toks jau irgi yra), vartotojas galės pasikeisti telefoną į naujesnį ir bus patenkintas.

Bet apie viską nuo pradžių  – tikrai prisipažinsiu, kad akį tik kaina ir patraukė. Iki šiol esu įsigijęs vos kelis kinų rimtesnius gaminius kurių kaina žemesnė nei 150 USD. Pora piguolių „Jiayu“ telefonų gyvi iki šiol, kaip ir „Chuwi“ planšetė, kuri tinka nebent vinims kalti, na, bet tokia ji buvo visą laiką. Taigi, visiškai normalu, kad pamačius tokią žemą kainą, pirma reakcija buvo – „O kas su juo blogai?“. Nes, tai natūrali gynybinė reakcija – kai parametrai glosto akį ir verčia instinktyviai atverti piniginę ir šaukti „SHUT UP AND TAKE MY MONEY!“.

„Be Touch 2“ turi 3GB RAM, 16 GB vidinės atminties, 2,5D „Gorilla Glass 3“ ekrano stiklą, pirštų atspaudų skaitytuvą, 5.5″ FHD 1920×1080 IPS ekraną,  4G ryšį, MTK6752 64bit 1.7 GHz aštuonių branduolių procesorių ir… palaukite, na sėskite, kur jūs jau bėgate… Spėsite nusipirkti.. Dar turi ir SD kortelės lizdą, palaiko quick charge technologiją (35% per 20 min. su pridėtu įkrovikliu – nemeluoja, patikrinau) bei „Sony IMX“ 13 MPX kamera, kas gali atrodyti mažokai, bet kiti vidutinės klasės telefonai iš tiesų fotografuoja ir prasčiau.

betouch2-nugara

 

Šiek tiek pavarčius internetus, aiškėja, kad vartotojai skundžiasi baterija, kuri jiems laiko pernelyg trumpai, keli užsiminė apie pakankamai silpnas procesoriaus galimybes, kurias riboja kreivos „Ulefone“ programuotojų rankos, bei nepatikimai veikiantį atspaudų skaitytuvą, kas man nėra aktualu. Taigi, kadangi šis telefonas testuojamas jau visą mėnesį, galiu pasakyti, kad tokios problemos taip ir neišlindo.

Teisybės dėlei, dabartinė telefono savininkė jį naudoja 95% laiko belaidžio interneto zonoje, todėl mobilusis duomenų srautas (3ir 4G) iš viso yra atjungtas, o kadangi jis atjungtas, telefono ryšys pakabintas ant EDGE (2G), kas leidžia sutaupyti kelis papildomus baterijos procentus. Jokio didesnio nei įprastai baterijos sunaudojimo aš nepastebėjau, kol kas ragelis sėkmingai atlaiko porą parų, dažniausiai naudojamas skambinti.

betouch-2-sonas

 

Ekrano raiška, kaip jau minėjau pilnai pakankama tokiam dydžiui, ir ryškumas, kas mane pradeda atbaidyti nuo pigių „Xiaomi“ modelių, čia yra visai neprastas. O jei visgi nuspręsite ekraną apsaugoti dar labiau, ką gi, apsauginę plėvelę Ulefone Be Touch 2 mes taip pat gaminame.

Pakalbėkime dar ir apie mistinį 2.5D stiklo dizainą, kas skamba, lyg kokio kiniečio būtų sugalvota. Iš tiesų, pasirodo tai yra visai vartotinas terminas. Jei yra lygus stačiakampis 2D stiklas, smarkiai išlenktas „Samsung Edge“ 3D stiklas, tai pasirodo, stiklas, kurio kampučiai bent kažkiek yra užapvalinti, turi pilną teisę vadintis 2.5D stiklu. Žinoma, tai smulkmena, tačiau maloni smulkmena – ir dėl to telefono dizainas atrodo visai neprastai, jei kartu paimkime ir vienišą mygtuką ir kitus niuansus, nukniauktus iš „iPhone“. Korpusas, beje, METALINIS. Už tokią kainą šis žodis vertas didžiųjų raidžių, jis atrodo neblogai ir suleistas pakankamai kokybiškai.

betouch-2-nugara

 

Paprastai grynaveislius kinus reikia sutramdyti, kad qchat’ais, weibo ir  bent dešimtimi nereikalingų aplikacijų jie negadintų mums gyvenimo ir veltui neeikvotų baterijos, bet šį kartą galvos sukti nereikėjo. Pačio „Ulefone“ sukurtas paliktas UI neatrodė labai šaunus, todėl tam tikslui įdiegiau „Google Launcher“ ir tiek. Daugiau nagų ir nekišau, išskyrus poros įkyresnių programų atjungimą, neprireikė netgi root teisiu. Taigi, europiečiams „Ulefone“ programinė įranga yra pakankamai draugiška, ne taip, kaip neseniai mėginto „Letv X600“.

Išbandome nuotraukas:

Nors fotoaparatas „tik“ 13 MPX, į ką žiūri dauguma pirkėjų, tačiau visgi  vaizdo taškai (pikseliai) nėra pagrindinis kriterijus geroms nuotraukoms. Vienas svarbiausių jų – kokybiškas jutiklis ir diafragmos dydis, šiuo atveju – f/1.8 (kuo mažiau tuo geriau).  „Be Touch 2“ fotoaparato minusas – kad prie silpno buitinio apšvietimo fokusavimas trunka tikrai ilgai. Tačiau fotoaparatui pagaliau susikaupus rezultatas visai neblogas. Esant geram apšvietimui tokių problemų nekyla.

Kaip gi ragelis veikia? O gi visiškai neprastai, pateikiu bandymų rezultatus:

  • Antutu taškai: 45903
  • Velamo Browser (Chrome): 3403
  • Velamo Multicore: 1949
  • Velamo Metal: 1340
  • Androbench (Random write speed): 16.49 MB/s
  • GXF Bench 3.1 (Manhattan): 177
  • Išbandant telefoną, nugarėlė tieskamera įkaito iki 38 C.

Išvada: telefonas kuo puikiausiai susitvarko su viskuo, ko gali prireikti kasdieniniam vartotojui ar ko pareikalautų bene 80% visų išmaniųjų savininkų. Primokėję šimtą kitą eurų už galingesnį ragelį mes gautume geresnį foto aparatą, tikriausiai kokybiškesnį programinės įrangos palaikymą ir.. ir iš tiesų net nežinau, čia yra ta kartelė, kur prasideda emocijos, dizainas ir vieno ar kito prekinio ženklo protegavimas.

betouch-apacia

 

Aišku, kaip ir kiekvienas grynakraujis kinas, šis neapsieina be trūkumų: rimčiausia mano pastebėta problema buvo wifi sinchronizacijos problemos – parkeliavęs namo, telefonas prie belaidžio namų interneto prisijungdavo tik tada, kai būdavo atrakinamas. Iki tol sėkmingai snausdavo ir prie interneto jungtis net nebandydavo.  Užmečiau akį į wifi nustatymus – taip ir yra, belaidį ryšį gaudo tik tada, kai atrakintas ir įjungtas ekranas. Nustatymą galima atstatyti į normalų darbinį režimą, bet tai sukelia įtarimų. Dažniausiai programuotojai tokius dalykus atjungia tam, kad telefonas pernelyg nesrėbtų energijos, bet yra kažkas panašaus į kompiuterio taisymą plaktuku.

Kadangi pradžioje užsiminiau, kad jau yra „Be Touch 3“, kodėl gi aš neapžvelgiu jo, o ėmiausi kažkokio apkerpėjusio seno modelio? Todėl, kad progreso lėtėjimas 2015 m. dar nepamokė gamintojų. Vietoj to kad išleistų kokią nors „Be Touch 2S“ versiją, jie minimaliai pakeistą ragelį padarė linijos tęsiniu, pasimokę iš „Meizu M2 Note“ istorijos.. Pagrindinis skirtumas  – kiek naujesnis ir tuo pačiu silpnesnis MTK procesorius, pliusas kad jis mažiau ryja energijos, minusas – kad „Ulefone“ pagailėjo baterijos ir bent jau oficialiai deklaruoja kad įdėjo silpnesnę, berods 2205 mAh, tuo metu BT2 džiaugiasi 3000 mAh akumuliatoriumi, žinoma, jei tik tikėsime gamintojų žodžiu. Taigi, imti naujesnio modelio jokių priežasčių nėra. Beje, nauja ragelio versija kainuoja pigiau už seną, ką jūs į tai?

Taigi, faktas kurį belieka konstatuoti: 2015 m. kainų kartelę numušė žemai, o kokybę gerokai kilstelėjo į viršų, todėl čia smarkiai  laimi vartotojas. Gaila, Lietuvoje tokios mados dar neateina, vietoj to pranešimus spaudai apie atėjimą į Europą siunčia „Coolpad“, kurio telefonai nėra nei labai kokybiški nei labai pigūs.

Mydroid.lt įvertinimas – 9/10. Absoliutus WIN. Minusas už prastoką išorinį garsiakalbį – muzikos su juo troleibuse – ačiū Dievui – jūs neklausysite, nes skambės lyg plaktuku per kibirą ir už atjungtą belaidį internetą. Didžiausias pliusas už tikrai puikų kokybės ir kainos santykį.

Viską sudėjus mintis tokia: „Be Touch 2“ yra iššūkis kitiems gamintojams: „Už 140$ mes padarėme VA TIEK. O ką siūlote jūs?” Didžioji dalis, jei ne visi gamintojų atstovai Lietuvoje nudelbtų akis, pašaipiai perkreiptų ūsą ir subumbėtų kažką panašaus į „sumauti kinai, dempingas, čia tik nesvaik, kad geresnis už mūsų“. O gigakorporacijų fanai viešai FB sienoje rašytų – ” O TAI KĄ DARISI KAI KITĄ SAVAITĘ SULŪŽ? NĖRA JĘM GARANTYNIO. DETALIŪ NĖRA. JUG KITUR MOKI UŽ APTARNAVYMĄ.” Nieko nedarysiu, kodėl jis turėtų sugesti? Yra kinų garantija metams, pats telefonas kol kas veikia kuo puikiausiai, blogiausiu, mechaninio gedimo atveju įvairios taisyklėlės jau persiorientuoja „ant kiniečių“, jei akis ir rankas turi, programinius gedimus ištaisyti bėdų irgi nebus. Taip kad turiu ir džiaugiuosi ir laiminu šį iššūkį.

7 thoughts on “„Ulefone Be Touch 2“ – pigių telefonų kokybės įrodymas

    • Avatar photo
      5 vasario, 2016 at 15:51
      Permalink

      Tai kaip ir viską, internete. Šią sekundę tikriausiai bent 60% didesnių kinų parduotuvių yra, akcijų dar gali papulti, ypač kai „Be Touch 3“ jau išleistas, ir BT2 jau, atseit, „atgyvena“.

    • Avatar photo
      6 vasario, 2016 at 08:46
      Permalink

      Mano nuomone neverta. Už 2002 eur jau galima ir važiuojančią mašiną nusipirkt :) O jei rimtai ir už 200 neverta, BT3 iš tikro labiau yra BT2b, praktiškai vienintelis skirtumas kiek naujesnis, bet silpnesnis procesorius ir mažesnė baterija.

      • 6 vasario, 2016 at 10:19
        Permalink

        Atsiprasau 2002
        Dekui uz paprotinima

  • 9 vasario, 2016 at 14:01
    Permalink

    Be touch yra vertas kad juo naudotis?
    Rezoliucija mazoka…
    Bet kaina 120europiniu.
    Butu idomu suzinoti trumpa ir konkrecia nuomone…..

    dekoju

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.