Trumpa „Meizu M2 Note“ apžvalga

Kadangi pagaliau turėjau trumpą galimybę susipažinti ir pasinaudoti „Meizu M2 Note“ rageliu – taip ir šį kartą knieti pasidalinti nuomone su jumis. Pirmas dalykas kurio aš niekaip nesuprantu, tai lietuvių aistra būtent „Meizu“ telefonams. Tą aš paminiu praktiškai kiekvienoje „Meizu“ apžvalgoje ir tas „Meizu“ fenomenas kuo toliau tuo labiau mane stebina. Oficialiai „M2 Note“ modelis Lietuvoje jau pasirodė (po jo išleidimo Kinijoje praėjo jau ir keli mėnesiai), bet deja, Europinės programinės versijos skirtos mūsų regionui atnaujinamos retai.

Original-Meizu-M2-Note-4G-FDD-LTE-Dual-SIM-Mobile-Phone-5-5-1920X1080P-MTK6753-Octa

 

Jis nekainuoja arklio (specialiai pasižiūrėjau, arklį galite įsigyti nuo maždaug 500 €), o maždaug tik tiek kiek 3-4 ožkos ar avys – tai yra apie 210 €, pagrindiniuose operatorių salonuose be sutarties.  Kažkodėl aš manau, kad labiausiai „Meizu“ liaupsina tie, kurie kažkodėl pirmą kartą nulipo nuo retro „Samsung“ su akį drąskančiom 16 bitų VGA spalvom arba, gal ir dar labiau tikėtina nuo senutės nokijos, bet negalėdami nupirkti„Apple Iphone 6S“, „Galaxy S6 Edge“, susiranda, kad čia dar yra toks kaip ir pigesnis, bet kaip ir „premium“ gamintojas, tada įsigyja išmanųjį kuris vis dėl to veikia, visiem jį rodo ir aiškina kaip tai yra gerai.

Pradėkime nuo skaičiukų ir techninės dalies. Kaip ir sako pavadinimas, tai turėtų būti antrasis, patobulintas, itin originaliu „Note“ pavadinimu serijos modelis. Beveik viskas liko taip pat,  pasikeitė platforma iš „MediaTek MT6752“  į „MediaTek MT6753“, bet už tai maksimalus dažnis nukrito nuo 1,7 GHz iki 1,3 GHz, sakysite “na ir kas, vistiek aštuoni branduoliai ir man nusišvilpt, viskas čia veikia“, ir iš esmės būsite teisūs. 2015 m. ne vienas modelis turi arba mažesniąją versiją arba netgi downgreid’ą ir naudoja populiaresnius procesorius dirbančius mažesniu dažniu, nes galimybių ribos dar nepasiektos. Tiesa, grafinis procesorius irgi laipteliu žemesnis,  „Mali-T720“ vietoj „Mali-T760“. Bet kodėl tai M2 modelis, jei teoriškai jis silpnesnis už M1?

Vienintelis rimtesnis naujienų pliusas mano akimis – šiame telefone įtaisyta galimybė naudoti Micro SD kortelę. Tiesa, tai irgi padaryta gan atbulomis, nes jei norite įdėti SD kortelę, nebegalėsite naudoti antro SIM kortelės lizdo. Huh. There you go nineties, old woman. 

MEIZU-M2-Note-mobile-phone-11

 

Tai tiek apie techninę dalį, dabar apie programinę. Sveikintina kad čia „Android 5 Lolipop“ pagrindu sukurta „Flyme“ sistema. Labai smarkiai nesveikintina, kad „Flyme OS“ kūrėjai yra tokie atbularankiai. „M2 Note“ bandžiau abi programines versijas – tiek tarptautinę I, tiek ir pigiaką „China only“ skirtą. Kinai kaip visada prikiša šlamšto, tarptautinė versija gerokai švaresnė, nors ir atnaujinama rečiau.  Bet tai, o vaikeli, pirmas įspūdis buvo tiesiog atmetimo reakcija. Ar ar.. ar čia tik ne repliką ikišo man? Negali būti kad telefonas tiek išgirtas ir tiek liaupsintas, kad tikrai būtų šitas. Nepatikėjau kol nesusidėjau „CPU spy“, kuris parodė, kad viskas taip ir yra – originalus telefonas, su 1920×1080 vaizdo raiška – mano pirma mintis buvo ar tai ne 800×600, smagioji iškasena iš 2012 m., nes „Flyme OS“ tokia nepatogi, kad nustatymai elementariai netelpa į ekraną, vietomis net nukanda meniu punktus ir atrodo kad tos vaizdo raiškos visgi trūksta. Ir tai tikrai nėra vien „M2 Note“ problema – visai tai buvo ir pirmame modelyje. Reikia ypatingų sugebėjimų, kad neišnaudoti tokios aukštos HD raiškos. Aš nelabai įsivaizduoju kaip galima tokioj lygioj vietoj pridirbti nesąmonių, bet taip jau yra.

meizu m1 note settings

 

Pats telefono korpusas yra nelyginant spalvotas muilo gabalas – atsargiai su juo duše – jis toks nemaloniai glotnus slidus ir vientisas. Kadangi tai biudžetinis telefonas, nesvarbu už kiek juos pardavinėja Lietuvoje, jis vis tiek lieka biudžetinis ir savo vertės Kinijoje (~135 USD) niekaip nepralenkia. Savo parduotuvėje mes jo visgi neignoruojame ir  apsauginę plėvelę skirtą specialiai „M2 Note“ galite įsigyti kad ir dabar, užsukę į mūsų parduotuvę.

Origianl-Meizu-M2-Note-Mobile-Phone-In-stock-Dual-SIM-4G-LTE-Android-5-0-5

 

Tie, kurie nepaisant visko žada įsigyti šį modelį iš Kinijos – keli niuansai kuriuos norėsite žinote: egzistuoja kelios telefono versijos – tarptautinė I, tarptautinė A, ir grynai kiniškos U ir C. Lietuvoje pirkdami iš operatorių įsigysite tarptautinę I versiją orientuotą Europos rytų šalims. Pirkdami iš kinų, greičiausiai įsigysite A arba brangesnę ir I versiją, U versija yra retesnė. Jei jau turite grynakraujį U/C kiną, jį nesunkiai su update.zip metodu, per kelias minutes atsinaujinsite į tarptautinę A versiją, kuri yra antra rekomenduojama po I, nes ir atnaujinama dažnai ir vienintelis skirtumas tarp jų – A versija atkeliauja su Kinijai skirtu programų paketu, kurį nesunkiai galite ištrinti ir be įdiegto „Google Play Store.“ „Google“ paslaugas galite nesunkiai susidėti susiradę „Meizu“ parduotuvėje „Google Installer“, taigi iš esmės specialiai pirkti I versijos, jeigu ji kainuoja brangiau nelabai yra prasmės. I ir A versijos komunikacijoms naudoja tuos pačius dažnius, todėl Europoje su ryšiais problemų nebus. Vienintelis minusas – naujausia A versija pašalino lietuvių ir rusų kalbas, palikdama tik pagrindines. Taigi, jei norite būtinai lietuvišką  meniu, turėtumėte naudoti senesnę 4.5A versiją. Galbūt ateityje kalbos vėl atsiras. Su kinais niekad negali žinoti kas jiems šaus į galvą :)

„M2 Note“ savininkai, aš žinau kad jūs skaitote ir nesutinkate. Tai kodėl visgi rinkotės būtent šitą modelį?

9 thoughts on “Trumpa „Meizu M2 Note“ apžvalga

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.