Trumpa ir pozityvi „TCL 3S M3G“ telefono apžvalga

Pradžioje pasakysiu, kad per daug nešokiruočiau ir neišgąsdinčiau – ši apžvalga bus kiek kitokia nei visos. Labiausiai dėl to, kad esu rimtai kaltinamas stambių korėjietiškų koncernų protegavimu ir pastoviu biudžetinių įrenginių desekracijomis ir palaikų išniekinimu. Todėl, kartą prabilus sąžinei ir, aišku, norėdamas uždirbti bent porą karmos taškų ir pakilti viską išmanančių lietuvių akyse, nutariau šioje apžvalgoje minėti vien tik teigiamus dalykus, arba net ir tamsiausiais momentais pamatyti bent spindulį šviesos.

Pradėsiu nuo to, kad šis lengvai įsimenančiu pavadinimu TCL 3S M3G telefonas trumpam užsuko į svečius pasisveikinti ir vėl greit pabėgo, taigi, galutinio verdikto jam aš negalėsiu pateikti, tačiau papasakosiu, kiek per trumpą laiką mes visgi spėjome kiek susipažinti.

Truputį apie pačia kinų įmonę TCL, kurią aš visada maišau su THL. Tai va, TCL (įsiminkite ir rimuokite su TBC) yra tiesiog seniau vadintas „Alcatel“ – pakankamai žymi prancūzų kompanija, kurią dar 2005 perėmė kiniečiai, o mano studijų metais, kai „Alcatel“ tipo telefonai jau ėjo iš mados, bet juos dar buvo galima aptikti natūraliame habitate, meiliai būdavo vadinami „valkatėlėmis“, apeliuojant į jų pigumą ir juos pamėgusius studentus.

Taigi, bet, deja, o tačiau Lietuvoje jų populiarumas nebuvo didelis ir juos išvysti galima buvo vis rečiau – bet štai nepraėjo nei 12 metų ir mano rankose naujasis biudžetinis „Alcatel“ arba dabar jau TCL, gaminys. Dingo ištraukiama antena, ekranas gerokai padidėjo, tapo liečiamas  ir nebeliko guminių mygtukų, tačiau tokie šiuolaikiški sprendimai tik į gerą. Dabar ir korpusas pakankamai prabangus – balta telefono versija atrodo iš tiesų tvirtai, rimtai ir patikimai, plastikas kokybiškas ir iš esmės pačiam korpusui aš priekaištų neturiu.

Ekran1435542396657-P-2781596as – taip pat kokybiškas, ko jau buvau pradėjęs pasiilgti pas biudžetinius gaminius, o dar daugiau, tai yra 5 colių telefonas, kurio ekrano raiška užkelta beveik iki kraštutinės „Qualcomm Snapdragon 615“ procesoriaus palaikomos ribos – 1920×1080, nors jis palaikyti gali ir dar aukštesnę – iki 2560×1600. Žinoma, kuo aukštesnė raiška, tuo geresnis ir vaizdas ekrane, nereikia žiūrėti į 12pt vaikiškus šriftus ir 20×20 mm piktogramas – aišku, kadangi autostradomis nei mes, nei kinai nevažinėjame kaip kokie vokiečiai, tai ir procesoriaus dažnis nėra būtinas maksimalus – 1.5GHz (procesorius oficialiai palaiko 1.8 Ghz) ir aštuonių branduolių juk užteks viskam? Be abejo! Telefonas veikė kaip bitė (tranas) – šiek tiek dūgzdamas.

Laimė, gudrioji kinų technologija jau tiek pažengė į priekį ir vietoj to, kad vartotojas pats ribotų savo praleidžiamą laiką  be proto ilgai minkant telefoną, sistema tai padaro už jus – ne kiekvienas išlaikys nuolatinius išbandymus programų lūžimais ir pastovius strigimus, kuriems jokios įtakos nedaro net ir tikri ar emuliuojami 2 GB RAM. Iš tiesų, nori ar nenori, bet lenki žemai žilstančią galvą prieš didžiuosiu kinų meistrus ir jų amato išmanymą – aš neįsivaizduoju kaip, tačiau priversti tokių parametrų telefoną strigti taip, kad juo naudotis būtų vargiai įmanoma, mano požiūriu tai yra iš tiesų didis menas.

Lygiai taip pat kaip ir nesenai bandytas vienas biudžetinis ragelis, šis irgi neįveikė „GFX Bench“ vaizdo procesoriaus testo, skirto parodyti jo našumą žaidimų metu ir praktiškai iš karto „nulūžo“. Bet, kaip sakoma, stabdžiai bailiams, dezodorantas iškrypėliams, o telefonas skirtas skambinti, o ne žaidimus žaisti. Lygiai taip pat jis nėra skirtas ir fotografuoti ar naudotis kažkokiomis nesąmoningoms aplikacijomis iš šėtoniškųjų korporacijų landynės (pvz. „Google“). Todėl, dar kartą pabrėžiu, kad tai yra telefonas, ne kompiuteris, o telefonas skirtas skambinti. Nors „Qualcomm“ ir viešai pasišaipo iš „Mediatek“, kaip koks „Topo  Centras“ iš „ElektroMarkt“ (iš tiesų tai jie skaito vienas kito spam’inius laikraščiu ir vagia kainų žymeklių dizainą ar gražesnes piktogramas, tikrai, pats mačiau)  – tai taip ir čia, kaip ir beveik kiekvienas kiniškas telefonas, galėsite naudotis dvejomis SIM kortelėmis vienu metu, kas labai įprasta „Mediatek“, ir visai neįprasta „Qualcomm“ gaminiams.

Jei kalbame toliau apie egzotiką – telefonas puikuojasi akies atspaud.. tai yra… akies rainelės identifikacijos galimybe, arba bent jau aš taip norėčiau įsivaizduoti. Savo nelaimei šią funkciją pamačiau tik gražinęs telefoną, o taip norėjau išbandyti. Tai va, ji čia yra ir tikriausiai veikia puikiai kaip ir visa kita.

Laimė, kaina taip pat turi bukus dantis ir nesikandžioja – telefoną galite įsigyti už maždaug 130 – 160 USD, Lietuvoje maloniai pavirstančius ~140 eur., už kuriuos vietos operatorių salonuose įsigysite nebent špygą taukuotą („Huawei“) su pagardais arba kokį nors Coolpad Modena, paėmę paskolėlę iš greitų kreditukų.

Mydroid.lt vertinimas – :) iš 10 galimų. Egzotikos mėgėjai ir bandytojai eksperimentatoriai! Jūsų laukia TCL iššūkis pavadintas „priversk telefoną veikti“, taip kad suskubkite pasinaudoti! Ir be abejo, dėkui skaitytojui, leidusiam susipažinti su šiuo atgrubnagiškos technikos šedevru.

One thought on “Trumpa ir pozityvi „TCL 3S M3G“ telefono apžvalga

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.