Tronsmart Vega S95 – naujos televizorių smegenys

Ne paslaptis, arba tiesiog nelabai saugoma paslaptis, kad televizorių gamintojai, parduodami vadinamuosius smart televizorius įdeda juose ne pačius nuostabiausius grotuvus visiems smart veiksmams atlikti. Negana to, dažnai dar ir uždeda savo vartotojo sąsają, kuri pritaikyta naudotis išimtinai pulteliu. Aš tikiu, kad jau yra ir atnaujintų pultelių, kurie veikia taip pat kaip ir pelės,  bet serijiniuose, Topomarktuose parduodamuose televizoriuose šios funkcijos nėra. Bet juk tai atrodo taip akivaizdu! Visgi, iki šio visus neliečiamus išmaniuosius įrenginius valdyti patogiausia yra pele, jau vien dėl to, kad jums nereikia perslinkti per tryliką nereikalingų programų ar nustatymų, kad rastumėte tai, ko reikia. Aš nekalbu apie įprastą, žeme šliaužiojančią pelę, o apie skraiduole (airmouse), kuria visus judesius galite atlikti ore, paprasčiausiai ir intuityviai nukreipdami pultelį į norimą vietą televizoriaus ekrane. Tai labai patogu, o ir tokio stebuklo kaina Kinijoje yra pigiau kalafiorų – apie 10-13 USD. Toks universalus TV pelė-pultelis iš karto laimėtų mano simpatijas ir galbūt nereikėtų net papildomų smegenų televizoriui ieškoti.

Tačiau ne vien valdyme problema. Dažnai procesoriai silpnesni, atminties mažiau – pritaikyta elementariam ir masiniam skoniui – svarbu youtube veiktų ir šeimos nuotraukas iš USB lizdo rodytų. Kaip mane išmokė antikvarinė reklama – kas tinka viskam, netinka niekam.

Todėl ir tęsiasi tobulo TV priedėlio – grotuvo paieškos. Iki šiol absoliučiai visi „android“ priedėliai turėjo vienokių ar kitokių savo niuansų, o paskutinis mano pirkinys „Beelink I68“ yra puikus pavyzdys, kaip kiniškų steroidų perpumpuotas galiūnas bando bėgti maratoną ir nelabai jam tas sekasi.. Tačiau šį kartą ne apie jį, o trumpai apie apie „Tronsmart“ gaminį „Vega S95“, kurio apžvalga ir bandymais pasidalino skaitytojas.

tronsmart-vegos-95

 

 

 

„Tronsmart“ kaip gamintojas yra iš didžiojo kinų el cheapo klano. Gamina jis visko daug, bent jau kiek matau, pagrinde tai TV priedėliai (mini PC), bet  dažniausiai pasižymi itin žema kaina, žema kokybe ir beveik neegzistuojančiu palaikymu. Žodžiu, „Tronsmart“ mėgsta laikas nuo laiko mestelėti į rinką kokį produktą, su išdidžiais pareiškimais, tokiais kaip „world first dual cooler super android 5.6 hexacore gpu 80 WATT power GPU“, tuomet vartotojai įsigyja pigų, popieriuje technologiškai pažangų ir pusiau baigtą produktą, moderių bendruomenė šiaip taip jam sukuria neblogą firmwar’e, ir jis tampa galimas naudoti. Tada „Tronsmart“ sako, „Ok, dear” ir leidžia naują produktą su kokiu nors prierašu prie pirmojo pavadinimo.

Tačiau šį kartą pirminiai bendri įspūdžiai – geri. Po visų testų vos įšilo. „Youtube“ rodo full hd vaizdo raišką ir nestriginėja, XMBC (tiek Jarvis, tiek viduje jau buvęs sudėtas Vidon, naudojami IPTV, torrent stream peržiūrai)nesukelia jokių problemų.  Medžiagos, panaudotos korpusui bei pulteliui, kokybiškos ir, vienas svarbiausių dalykų, – puikus WIFI signalo priėmimas. Nes sutikite, vienas blogiausių atvejų kai priedėlis – žvėris, bet tas užrašas buffering ir dvi ryšio padalos vietoje penkių padaro iš jo koalą.

Bandytas ir Blu-ray ISO, kad patikrinti aukščiausios kokybės vaizdo atkūrimą – grotuvas ir čia susitvarkė puikiai.

Deja, neaišku ar dėl root teisių proceso ar dėl Xposed, kažkas sutriko programinės įrangos užkrovime – nuoširdžiai grotuvas pasileidžia tik antrą kartą, visuomet prisiekusiai pirmąjį paleidimą užstrigdamas sisteminiam bootloop’e. Perkrovus antrą kartą užsikrauna į sistemą. Iki root teisų gavimo tokių problemų nebuvo, taigi, moderi, būk atsargesnis, ir visada daryk rezervinę kopiją, kaip mus to moko „Google“ biblija.

tronsmart-vegos-95-telos

 

 

 

„Androbench“ bandymas  „Random Write 4k“ parodė 6.49 MB/S rezultatą. Tai nėra blogai, atminties greitis yra vidutinis, ne pačios aukščiausios klasės, tačiau bent šioje vietoje problemų būti neturėtų.

„Antutu“ –  19713

„Geekbanch“ Single – 615, multi core: 1765.

Techninės specifikacijos:

• Amlogic Quad-core 64 bit Cortex A53 S905 CPU iki 2 GHZ / GPU MALI 450
• 2 GB RAM
• Jungtys: 3 USB, SATA, Optical SPDIF, Ethernet
• Garso kodavimas: DTS-HD, Dolby True HD, 7.1 Passthrough via HDMI
• Vaizdo kodavimas: H265, 4K2K UHD, 4K HEVC Hardware Decoding, Up to 10bit, 4K@60fps

Šio stebuklo kaina pakankamai nemaža, apie 90 USD, Lietuvoje virstančių ~108 Eur.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.