Testuojam MK802+ Android Mini PC

525169996_117Palyginus visai nesenai atsirado pirmieji asmeniniai kompiuteriai su Android, vieni žymiausių šių kompiuterių buvo MK802. Tik jiems atsiradus (ir tik pranešus apie juos) užsienio kompiuterinė spauda kvykė euforijoje – nes šie kompiuteriai tuo metu kainavo ~60-70  dolerių ir už tai gaudavote palyginus visai neprastai veikiantį Android 4 Ice Cream Sandwich įrenginį su 500 Mb RAM, mini hdmi lizdu, galimybe prisijungti prie bevielio interneto (wireless), išplėtimo galimybė iki 32 GB su mikro SD kortele, ir galiausiai galimybė prisijungti išorinius įrenginius per usb – bevieles peles, klaviatūras net ir išorinius HDD.

Visokiuose Kickstarteriuose ir kitose verslo ir įdėjų rėmimo projektuose užsiveisė naujieji mini pc planai, kurių kūrėjai žadėjo vis geriau ir geriau, daugiau ir daugiau, arba nesivargino techninėmis detalėmis, tiesiog rašė “it will blow your mind!” Aišku, ne paslaptis kad Kinijoje perkant nemažą kiekį prekių galima paprašyti uždėti kokį tik norite logotipą :)

Bet kur aš suku  – dabar šie įrenginiai jau nieko nebestebina – nors Lietuvoje atrodo jie dar nepasiekė savo populiarumo viršūnės, tačiau pasirodo vis dažniau, pinga, ir susidomėjimas auga. Bent jau skelbimuose galima rasti debesį originalių MK PC ir jų klonų, tačiau stambiosios IT parduotuvės jų dar taip nereklamuoja. O galėtų – tai puiki niša, mat tie kurie neturi smart tv su youtubais ir feisbukais, bet turi televizorių su HDMI jungtimi gali nesunkiai jį paprotinti – Mini pc pajungimas trunka minutes ir –  taaaa daaaaa – jūs turite jau smart televizorių mažą dalį jo kainos!

Konkrečiai apie šį modelį – MK802+ – antros kartos Android 4 mini kompiuteris, kuris skiriasi nuo pirmosios versijos praplėsta atmintimi iki 1 GB. Gamintojas – Rikomagic, nors yra ir krūva klonų, iš kurių tikriausiai geriausiai žinomas AK802.  Praleisiu standartinę įžangą “išpakavau-įjungiau-gėrejausi/keikiausi-tas anas šitas” ir iš karto surašysiu stipriuosius ir silpnuosius punktus, kurie galbūt padės apsispręsti.

522899342_668Kuo šis mini PC džiugina: programiškai – labiausiai tuo, kad jame yra 4 Androidas. Ir dar tuo, kad kaip nekeista, Google Play suderinamumas yra visai neblogas ir daug programų eina puikiausiai. Tarkim Angry Birds Space. Ar nauja Youtube versija. Ar Skype.

Internetu – jei turite namie bevielį tinklą, MK gali prie jo prisijungti. Jei neturite, tai nelabai supratau kam jį iš vis žadate pirkti.

Techniškai – kad nepaisant savo single core procesoriaus, visai neblogai atkuria filmus, ar leidžia programas.

Jungtimis – kad turi HDMI, 2xUSB – vieną iš jų OTG lizdą, Micro sd kortelės lizdą. Air Mouse RC11, apžvelgtas jau anksčiau, su juo veikia puikiai.

Rankdarbiais – kad galima pakeisti custom programinę įrangą – ir tai netgi rekomenduojama. Jei žadate tai daryti, rekomenduoju pasidomėti Uberoid bei Uberiser.

Kuo šis mini PC erzina: kad neturi išjungimo. Nežinau kaip jūs, bet aš nuo mažens visus mokiau, kad kompiuterio išjungimas būdas “ištrauk laidą” nėra nei geras nei teisingas. O MK802 neturi jokio išjungimo mygtuko, todėl įsijungia gavęs srovės ir išsijungia jos nebegaudamas. Štai taip. Sako, kad naujoje programinėje įrangoje (Uberoid) yra kažkas panašaus į shutdown app, bet dar nesu tikras ar tai ne legenda ir kaip tai tiksliai veikia.

Wireless – labai jautrus trukdžiams arba signalui. Jei gyvenate daugiabutyje, pasiruoškite, kad gali reikėti keisti rūterio kanalus į mažiau užimtus. O galų gale, galbūt ir perkelti patį rūterį arčiau. Jei vis tiek nieko nesigauna skaitykite žemiau apie galimybę prijungti interneto kabelį tiesiai į MK. O taip pat gali tekti pagalvoti apie geresni (ekranuotą) HDMI laidą – internete naudotojai rekomenduoja netgi ištraukti HDMI laidą kad MK galėtų prisijungti prie bevielio interneto ir įjungti jį tik  tada kai Mini Pc jau bus online.

Kokios šio Android Mini PC perspektyvos ir kitos mintys: kalbant apie perspektyvas užplūsta dvejopos mintys – tamsios ir šviesios. Tamsios, kad būtent šis modelis yra nykstanti rūšis ir pasmerktas išstūmimui iš rinkos, kaip kokie žiguliai ar moskvičiai. Single core yra jo silpnoji pusė ir tikriausiai ilgai netruks kol dual core kainos nukris iki tokio pačio lygio ir pirkti MK802 paprasčiausiai neapsimokės.

90648369_1_644x461_mini-kompyuter-mini-pc-mk802-os-android-40-krasnodar Tai kaip ir padėtų juodą riebų tašką visai apžvalgai, jei nepažvelgtumėm kitu kampu. MK802+ tiktų būti serveriu, ar kažkuo panašaus į savadarbį NAS (network attached storage) šerdį, kuris bus, bent jau mano kuklia nuomone, ateityje bus toks populiarus (ok, šiek tiek mažiau dėl savo kainos) kaip ir šiuo metu planšetės. Į MK mes galime sudėti Linux, mat MK pirmiausia žiūri į užkrovimą iš kortelės. Ir ant Linux galim pasikurti ką nors įdomesnio. Mini pc naudoja vos kelis voltus energijos, todėl galima jį palikti dienomis, ir tai nepasijaus jūsų elektros sąskaitoje. Tik reikėtų pagalvoti apie papildomą aušinimą, mat jis visgi kaista. Bevielio interneto problemą galima išspręsti pajungus RJ45-USB jungtį, per kurią jūsų MK srėbtų baitus tiesiai iš laido.

Viską sutvarkius, tai gali būti ir jūsų namų mini serveris ir naujosios kibernetinės televizoriaus smegenys už juokingą kainą, o galų gale, tiesiog mini pc, stovintis seno desktopo vietoje, su Android vietoj Windows bet užtai šimtais reikalingų ir nelabai aplikacijų.. Skamba svajingai ir truputį nerealiai lyg žaidimas vaivorykštėje su vienaragiais, bet visgi šis žaislas reikalauja prie jo pridėti ranką. Jei planuojate prijungti, palikti ir pamiršti, šis modelis tikriausiai ne jums. Jei žadate kažką konstruoti, instaliuoti ir padirbėti prie jo – kodėl gi nepasidomėjus daugiau.

2 thoughts on “Testuojam MK802+ Android Mini PC

 • 26 lapkričio, 2013 at 14:24
  Permalink

  sveiki,cia turiu toki klausima diel min-pc priedelio,jai pas mane nera galmybes gauti bevieli rysi,o as noreciau naudoti per usb junkti nesiojama modema,ar taip ymanoma?ar iseis instaliuoti programa jame?

  • 26 lapkričio, 2013 at 15:43
   Permalink

   Trumpas atsakymas „taip“, papildomos sąlygos – modemas turi susišnekėti su androidu, kitokio būdo be testavimo gyvai nežinau, nebent kas nors parašytų, kad „va šitas mini PC modelis būtent su šituo modemu veikia 100%“ ir greičiausiai papildomai reikės USB hub’o su maitinimu.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.