Testuojam biudžetą – ACME TB706

Kartais smagu pamatyti kaip pildosi pranašystės – aišku tai skamba epiškai ir nors tos pranašystės buvo prieš savaitę – kitą, kuomet apžvelgiau naują RK platformą RK3168, visą ką šnekėjo androistradamusas rasite čia.

Ir štai kas išsipildė:

• nesenai ACME pasiūlė būtent tokį biudžetinį pirkinį vos už 280 Lt
• su RK3168 platforma
• baterija numažinta iki 2400 Mah

Truputį užbėgsiu už akių ir galbūt kas nors nustebs, tačiau praeitame straipsnyje rašiau, kad blogiausias kada nors mano laikytas tablet’as buvo Yuandao N70s  naująja RK platforma.. pasakysiu, kad ši pozicija liko nepasikeitusi! Iš tiesų, ACME importas dar nėra toks blogas. O kiek jis geras ir ar verta jį pirkti, galėsite nuspręsti patys.

Planšetė kaip ir turi visus standartinius privalumus – SD kortelės lizdas, žemos rezoliucijos (o.3 Mpx) kamera priekyje, ausinių lizdas, palaiko OTG. HDMI išėjimo neturi, bet tai nėra didelis netekimas.

DSCN6769
Pati planšetės forma - visai patogi.
DSCN6764
Kitas įdomus, nors ir nelabai susijęs dalykas - turbūt pimą kartą kiniškoje planšetėje matau kažkokius varžtukus. Paprastai viskas tiesiog laikosi ant plastiko.

Beje, kažkodėl ACME ant įpakavimo paliko dvi klaidas – viena tai tiesiog pasikuklinimas, procesorius dirba netgi ne 1 Ghz, kuris nurodytas ant pakuotės, o max 1.2 Ghz. Galbūt vadybininkui tas 0.2 pasirodė nedaug, bet jei ką, tai šį tą keičia. Kitas dalykas – kažkodėl įpakavime du kartus nurodytas Mali-400 grafinis procesorius, mums gerai pažįstamas iš krūvos kiniškų gaminių. O iš tiesų jo čia nėra, nes RK3168 platforma naudoja PowerVR540 GPU.

Pirmas įspūdis įsijungus buvo maždaug toks “kodėl viskas taip nestringa, kaip turėtų?” Pasirodo, RK naujiena palaiko ne tik 512 Mb,  bet ir vieną GB ram, kuris čia ir sudėtas. Taigi du patys geriausi dalykai apie šią planšetę yra 1 GB ram, kas daro androido vartymą (beje, visos šios platformos planšetės jau pateikiamos nuo gimimo su 4.2.2 versija) patenkinamu ir šlovė už tai, kad ekrano rezoliucija pagaliau yra ne elgetiška 800×600, o 1024×600.  Šie du dalykai yra šaukštas medaus deguto statinėje.

Toliau einam prie ne tokių džiugių reikalų – ekranas, nors ir gan šviesus tačiau labai smarkiai grūdėtas, paprastas TN. Dpi raiška – ~165. Atrodo liūdnokai. Apžvalgos kampas – geriau nei Yuandao, kuris nors centimetrą paverstas visiškai iškraipydavo spalvas, bet naudojimui irgi ne itin patogus. Įdomu, kad iš šonų spalvų pokytis dar ne toks didelis kaip iš viršaus ir apačios. Na, bet kai tokia kaina, taupymas ekranui yra savaime suprantamas. Gerai dar, kad bent ryškumas pakankamai didelis ir ekrano pašvietimas minimaliame lygyje naudojant naktį gali būti netgi kiek per didelis.

 

DSCN6772
Ekranas pakankamai šviesus. Fono pasirinkimas tikriausiai labai jaunatviškas, nors aš tikiuosi kad tai ne gatvės gaujų ženklai rodomi pirštais.
DSCN6773
..O va taip atrodo jei žiūrime iš apačios

 

DSCN6774
..O va šitaip jei žiūrime iš viršaus.

O štai kur kas rimtesnis ir blogesnis dalykas išlindo kai pabandžiau įvesti Wi-fi slaptažodį. Nesispaudžia “a” raidė. Kokią sekundę net pasimečiau – atrodo viskas veikia, išskyrus “a” raidę, kaip kokioje sugedusioje klaviatūroje. Paskui viskas paaiškėjo labai greitai – tai problemos su lietimui jautria ekrano dalimi, kur dėl gamintojo broko maždaug 2 cm juosta kairėje planšetės pusėje yra nejautri ir visiškai paralyžiuota.  Vienintelis dalykas, dėl kurio tokiu atveju nerašau minusinio balo, tai kad dėl vietinio importuotojo, jūs tokią planšetę galite nunešti atgal į parduotuvę iš kurios pirkote, ar kaip ten sutartyje parašyta ir įrenginį jums turėtų pakeisti į kitą (nes labai abejoju ar kas nors tokius biudžetus pas mus iš vis taiso, o jei taiso, tai ko gero 50% tikimybė kad jau ir perkate kokį refurbished edition, nes pagal šio modelio atvejį įsivaizduoju, kad bendras planšečių gedimo procentas per tuos iiiiiilgus garantinius metus turėtų būti žiauriai didelis).

 Įdomumo dėlei prasukau visus testus kuriuos išbandau su visomis kitomis planšetėmis – rezultatai maždaug tokie kokie ir turėtų būti. Dėl dalies neveikiančio ekrano tvarkytis buvo sunku, laimė bent jau automatinė ekrano krypties orientacija veikia gerai.

Screenshot_2013-12-18-06-42-31
O kur gi tekstai?

 Kitas dalykas kurį buvo labai įdomu patikrinti – kaipgi toks biudžetinis procesorius susitvarko su šiek tiek rimtesniais dalykais nei Angry Birds. Tam tikslui sudėjau NFS: Most wanted ir.. pakankamai netikėtas rezultatas – su standartiniai kokybės nustatymais pats žaidimas veikė netgi aštuonetui iš dešimties! Deja, realybėje jo pažaisti nepavyks. Galbūt dėl grafinio procesoriaus tipo, gal dėl kitų priežasčių žaidimas nerodo absoliučiai jokių tekstų meniu, taip kad viską galima tik spėlioti arba šalia pasidėti kitą planšetę kur būtų aišku kas parašyta. Vos po kelių minučių žaidimo TB706 pradėjo ožiuotis ir mėtyti jau senokai mano regėtus “ghost touch” – savaime atsirandantys lietimo taškai aplink neveikiančią lietimo dalį. Teko perkrauti – po to viskas veikė kiek geriau. Dar įdomiau – vieną kartą aš beveik pamačiau, kaip planšetė ir turėtų veikti – ekrano nejautrumas  kairėje buvo dingęs (po sekančio perkrovimo vėl atsirado).

 

Screenshot_2013-12-17-13-53-22
Viršuje tuščia juosta palikta ne šiaip - tiesiog ten visiškai neveikia lietimui jautrus ekranas. O jo plotis svyruoja nuo planšetės nuotaikos.
Screenshot_2013-12-17-13-56-39
Naudojant baterija sminga kaip naikintuvas. Nors esu matęs ir dar prastesnių rezultatų - šiuo atveju didesnė baterija būtų padariusi stebuklą.

Kiek teko naudoti – planšetė nenoriai paleidžia procesus ir RAM atmintis dažnai būna gerokai užsikišusi, o kitas dalykas (galbūt tai tik dėl šio konkretaus modelio defekto) kartais ekrano jautrumas lietimui labiau primindavo senus resistive tipo ekranus (kurie reaguodavo į paspaudimo jėgą) nei įprastą capacitive ekraną.

Reziume: pliusai – 1 GB, aukštesnė rezoliucija nei pas panašias planšetes tokiame kainų lygyje. Minusai – dėl sumažintos baterijos platformos darbo laikas nei kiek nepailgėja ir išlieka apie 3 val., lietimui jautrus ekranas – viena didžiausių problemų, o ir jo paties vaizdo kokybė nėra puiki.  Galbūt jei ekrano problemų visiškai nebūtų, toks modelis dar būtų tinkamas vaikams pažaisti. Nežinau ar prie pliusų priskirti kainą ar prie minusų, nes aš vis dar manau kad planšetė yra prabangos prekė. O šiaip logiškai galvojant – pigiai perkant prabangos prekę kas gi gaunasi?  Bet kaip ir minėjau pradžioje, ar verta mokėti 280 Lt už TB706 spręsite jūs.

Screenshot_2013-09-01-10-45-34Screenshot_2013-12-17-13-52-48  Screenshot_2013-12-17-13-55-00 Screenshot_2013-12-17-14-33-38Screenshot_2013-12-17-14-35-58  Screenshot_2013-12-17-14-34-23

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.