Sveriamės išmaniai – „Xiaomi Scale“

Pasibaigus šventėms ir atostogoms pagaliau atėjo laikas ne tik įvertinti praėjusius metus, bet ir pasisverti, kiek gi svorio žiemai prikaupėme iš kisieliaus, kūčiukų, silkių ir ne tik. Aš nuo šiol tą galiu daryti įdomiau ir išmaniau – namuose atsirado dar vienas išmanus gyventojas, tai „Xiaomi Scale“ arba tiesiog „Xiaomi“ pagamintos svarstyklės. Dabar liko įsigyti tik išmaniuosius batus, matuojančius nubėgtą atstumą, ir mano „Mi Fit“ programėlė bus pilnai užpildyta, nes išmaniąja tos pačios firmos apyrankę jau dėviu daugiau nei pusę metų ir priekaištų jai vis dar neturiu.

svarstykles-1

Taip, „Xiaomi“ gamina ir svarstykles, ir šiaip, krūva įvairiausių dalykų – žiemines pirštines, skirtas liečiamiems ekranams, lemputes, kurie šviečia įjungus į USB lizdą, per Wi-Fi kontroliuojamas rozetes, namų automatikos sistemas, ir šiaip – visą krūvą įvairių buitinių niekučių, šitą sąrašą galima tęsti ir tęsti. Sparčiai auganti kinų įmonė naudoja sėkmingą ir vis pasiteisinantį receptą – ima mums įprastą įrenginį, sujungia jį su internetu, arba dažniau dar paprasčiau – įmontuoja į jį bluetooth, kurį valdyti per „android“ programėles dar paprasčiau, suteikia jam dailų, švarų ir estetišką dizainą, štai jums ir prašom, dar viena rinka užkariauta.

svarstykles-xiaomi

 

Panašiai ir su svarstyklėmis – jos panašesnės į planšetę nei į svarstykles, ir turi itin švarų (na, ne vien dėl to, kad balta) dizainą ir atrodo puikiai. Kodėl jos vertos atskiro straipsnio? Ogi vien dėl to, kad tai yra mano pirmasis iš visų įsigytų produktų, kuris neturi „kiniškojo sindromo“ – t.y. viskas „veikia puikiai, bet, va, yra vienas kabliukas“. Čia tiesiog viskas veikia absoliučiai puikiai visais lygiais – jos sveria tiksliai, atrodo gerai, baterijos nereikia keisti kas dieną, programinis suderinimas ir duomenų atnaujinimas veikia be priekaištų..

A, aš nepaminėjau kuo gi jos išmanios? Svarstyklės bluetooth ryšiu susieja telefone esančią „Mi Fit“ programėle ir taip perduoda jai duomenis. Kiekvienas vartotojas gali priskirti savo profili ir sekti savo kalėdinį augantį svorį lanksčioje kreivėje. Svarstyklėmis gali naudotis ir daugiau asmenų, jeigu tik  jie yra susieję savo programėlę, ar susikuria savo paskyrą jūsų telefone. Svoris atpažįstamas ir priskiriamas vartotojui automatiškai – t.y jei sveriatės kitą dieną, tikriausia staiga nesversite 2 ar 5 kg mažiau nei svėrėte visas dvi savaites iki tol? Programa negailestingai rodo ir BMI indeksą, bei likusius kilogramus iki jūsų nustatyto optimalaus svorio, taigi bėgti nuo realybės bus tik sunkiau :).

Screenshot_2016-01-21-08-55-27 Screenshot_2016-01-21-08-55-00 Screenshot_2016-01-21-08-34-01

 

 

 

 

 

Visko paleidimas ir sujungimas buvo paprastas – įdedame baterijas, pasileidžiame programą telefone, sveriamės, ir.. viskas. Daugiau jokių veiksmų atlikti nereikia. Programa automatiškai susies jūsų svorį, svarstykles ir „Xiaomi“ vartotojo profilį. Šalia buvo pridėta ir kiniška instrukcija, bet jos, norint įdėti bateriją jums tikriausiai neprireiks. Informacija kuri galbūt kažkam pravers – po baterijos dangčiu yra mygtukas, turintis tris padėtis, kurios sužymėtos hieroglifais. Tai svorio mato nustatymas, pirmas yra svarai, antrasis kinų kilogramai (1/2 kg), trečiasis tiesiog kilogramai. Taigi, mygtuką perjunkite į trečia poziciją. Ir taip, jomis galima naudotis kaip ir bet kuriomis kitomis svarstyklėmis ir nelaikant rankoje telefono (to daryti ir šiaip nebūtina, nes pakanka duomenis atnaujinti kartą per savaitę ar dar rečiau) – čia yra ekranas kuris parodys svorį iš karto.

Vienintelis mano asmeninis priekaištas būtų skirtas nebent produkto dizaineriams – svarstyklės gyvena vonioje, po spintele ir, kadangi jos neturi jokios rankenėlės apačioje ir yra pakankamai storos, iš po spintelės jas sunkiau ištraukti nei mano senąsias plonas. Gali būti, kad ši problema nepasirodys kaip bėda kitiems, bet pabandykite ir suprasite apie ką aš.

svarstykles-2Jei jau susidomėjote jau bėgate naršyti daugiau, tikriausiai pirmas klausimas – kiek gi kainuoja tokios svarstyklės? Įprastos elektroninės buitinės svarstyklės mums šalia namų „Pensininkų“ prekybos centre kainuotų apie 10-15 eur. „Xiaomi“ už savo išmanų gaminį teprašo taip pat apie 15 eur, arba 15-17 USD Kinijos rinkoje. Čia ir susiduriame su didžiausia problema – kinai mielai jas mums parduotų, ir parduoda, tačiau svarstyklių viršus – storas ir sunkus stiklo lakštas. Todėl, kartu su saugia  storo kartono pakuote visa siunta sveria daugiau nei 3 kg.

Čia ir prasideda problemos – pigusis kinų paštas tokių sunkių siuntinių nenori imti, todėl siųsti reikia per kurjerius. Siuntimo per kurjerius kaina – didesnė nei svarstyklių. Atėjus į ES, siuntą jau reikia išmuitinti, nes jos vertė su siuntimu didesnė nei leidžiami 22 Eur. Tai dar prisideda PVM bei tarpininkų mokestis, didesnis už svarstyklių vertę. Taigi, iš visų pusių apaugusi įvairiausiais mokesčiais siunta pasiekia namus gerokai pabrangusi – priklausomai nuo sėkmės, parduotuvės ir siuntimo išlaidų tokios svarstyklės jums kainuos apie 40 – 60 eur.

 

 

2 thoughts on “Sveriamės išmaniai – „Xiaomi Scale“

 • 16 kovo, 2016 at 12:11
  Permalink

  Laba, atsiuskite nuoroda kur tokia programa rasti, nes s6edge su mifit is google play, neranda svarstykliu, matau is ekrano foto, kad pas Jus bandyta kazkokia kita.
  Aciu uz ats.

  • 16 kovo, 2016 at 12:55
   Permalink

   Netgi dar daugiau, kažkada artimu metu,jei tik nepamiršiu, parašysiu trumpa straipsnelį su nuorodomis į pagrindines Xiaomi programas, nes pas juos tiek betvarkės ir kaip ką net ir per „google“ rasti sunkoka. Stebėkite ženklus.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.