Skaitytojo apžvalga: „Xiaomi Mi Max“ planšetofonas

Gavau užduotį – naujiems metams išrinkti kuo didesnį telefoną. Pavarčius internetą paaiškėjo, kad populiariausias didelis telefonas yra 5.5 colių įstrižainės. Reikia didesnio! Panagrinėjus siūlomus variantus, rinkomės iš dviejų plytų – 6,44″  „Xiaomi Mi Max“ ir 5.7″ „LeEco Le Max 2.“  „Mi“ kainavo 190 , o „Le Max“ buvo visai neseniai pasirodęs ir plėšė visu šimtu daugiau (čia neskaitant muitų). Nors „Le Max“ pasirodė labai patrauklus dėl didesnės ekrano raiškos ir „Snapdragon 820“, bet pagailėjau centų ir paėmiau „Mi“. Manau, kad šis telefonas su „Snapdragon 650“ platforma puikiai susitvarkys su dabartiniais appsais, o ir 6,44 colių ekranas buvo pagrindinis kriterijus.

 

 

 

Žaisliukas buvo užsakytas iš fastcardtech, keliavo du su puse mėnesio ir pagaliau gavau siuntą.

Pirmas įspūdis gan neblogas. Paprasta balta dėžutė, kurioje tvarkingai supakuotas telefonas, įkrovimo laidas, adapteris, bei adatėlė atidaryti SIM kortelei. Paėmus telefoną į rankas jaučiasi metaliniai korpuso kraštai, lengvai prieinamas pirštų skaitytuvas. Mygtukai tvirti, maloniai spaudžiasi, nėra palaidi. Man patinka, kad paspaudus mygtuką, pajuntamas spragtelėjimas. Žinoma, telefonas didžiulis, bet nėra toks nepatogus kaip galėjo būti. Didelis ekranas ir meniu piktogramos tikrai sužavi ir norisi minkyti telefoną kuo ilgiau.

 

 

 

Miui perrašymas

Užkrovus telefoną pirmą kartą, įsijungia „Xiaomi“ sukurtos „MIUI 7“ sistemos langas su kiniškais simboliais.  Ni hao, taip sakant. Pasirinkus kalbą – „English-US“, ne viskas išverčiama į anglų kalbą. Pamaniau – nieko tokio, įsipūsiu kitą ROM su norima „Android“ versija ir normaliomis kalbomis, be visų tų kiniškų bloatware. Bet ne viskas vyko taip sklandžiai kaip galėjo, dėl naujausios „Xiaomi“ mados –  užrakintų bootloaderių. Nors kitą telefoną,  „Xiaomi MI4c“, atsirakinti pačiam buvo gan paprasta, su „Mi Max“ lengvai to padaryti nepavyko. Pagal XDA forumo gidus pabandžiau įdiegti TWRP recovery, įsimečiau SuperSU ir „Miui“ global developer ROM’ą, lyg ir įsirašė viskas, bet patekau į bootloop. Tada bandžiau įsirašyti modifikuotą „Miui“, kurį galima įdiegti per „MiFlash“ nepriklausomai nuo to, kokia bootloaderio būklė. Netrukus ekrane nušvito „Miui 8“ su „Android 6.01“ viduje.  VALIO! PAVYKO!

Telefonas naršymui ir bendravimui tinka puikiai. Kiekvienas gestas ir paspaudimas tiksliai sureaguoja, abiem rankomis rašyti labai patogu dėl didelių klavišų.  Vaizdo įrašus ir fotografijas dideliame ekrane peržiūrėti žiauriai malonu. Nereikėjo (net ir pamiršau) ekrano šviesumą sureguliuoti, automatiškai buvo iš karto labai gerai parinktas. Gan dideli telefono garsiakalbiai atkuria juntamai geresnį garsą nei dauguma kitų telefonų. Taip pat ir klausantis ir per ausines garso kokybė atrodė pranašesnė. Galbūt „Xiaomi“ įkišo geresnį garso procesorių?

Fotoaparatas – 16MP, f/2.0 – man, kaip mažai suprantančiam apie fotografavimą, patiko. Nuotraukos ryškios, lengvai fokusuojamos. Dar vienas modelio privalumas- dviguba LED blykstė. Problemų turėjau tik su makro režimo fotografavimu (čia turbūt irgi kreivų rankų sindromas).

 

Kadangi telefonas bus dažnai naudojamas dirbant su tekinimo staklėmis, aprengėme jį kinišku „LOVE MEI“ apsauginiu dėklu – su papildomu apsaugančiu stiklu, kraštai minkšti, nugara ir priekis metaliniai. Pakrovimo ir ausinių lizdai patogiai atsidaro ir užsidaro, šoniniai ir lietimo mygtukai išliko juntami ir lengvai paspaudžiami. Garsiakalbiai kažkiek pasislepia, todėl garsas ir truputį duslokas. Su šiuo darbiniu kombinezonu-šarvais nepavyko įjungti ausinių laido į telefoną, nes skylės storis neleidžia jo įkišti iki galo. Jeigu jūsų ausinių laido kaklelis yra plonas – problemų nebus. O šiaip, „Apple“ mus jau išmokino, kad yra ir bluetooth ausinės ir kad ausinių jungties nebuvimas – labiau privalumas nei trūkumas.

 

Telefonas pastebimai padidėjo, bet ir tekintojo rankos didelės :)

Beje,  su šiuo rageliu bus ir žaidžiama. Įdėjau su dėklu į „ipega 9023“ žaidimų pultą – atrodo kad jie vienas kitam skirti ☺  – visiškas snug fit.

„Android“ žaidimai veikė sklandžiai, be lag’o ar keistų grafinių artefaktų. Sunkiau veikė „PPSSPP“ „Sony PSP“ emuliatoriaus, bet čia žaidimus paleidinėjau su standartiniais nustatymais. Kiek apsitvarkius su vaizdo apdorojimu problemos turėtų išnykti.

 

Po valandos žaidimo telefono akumuliatorius išsikrovė apie 30%. Planšetofonas ištveria ilgiau , lyginant su mano turima planšete „Chuwi hi8 Pro“. Vis dėlto, čia padeda prie tokio ekrano priderinta 4850 mAh baterija. Normaliai naudojantis telefonu, su įjungtu bluetooth, wifi ar mobiliaisiais duomenimis, kas pusvalandį ieškoti elektros lizdo nereikės. Taip pat šis telefonas palaiko ir QuickCharge 3.0, kas teoriškai leistų prietaisą įkrauti per keliasdešimt minučių, bet „Xiaomi“ pagailėjo į komplektą įdėti šią technologiją palaikantį įkroviklį, todėl negalėjau to išbandyti.

Žmonėms ieškantiems ypač didelio telefono – tai vienas geriausių pasirinkimų. Aišku, gerai būtų mokėti pačiam, arba pažinoti, kas moka perrašyti programinę įrangą, kad neliktumėte su erzinančiomis kiniškomis „Miui“ programomis, skirtomis Azijos rinkai. Jeigu ieškote truputį mažesnio ir galingesnio planšetofono – šiai dienai „LeEco Le Max 2“ su 5.7 colių ekranu galima įsigyti už ~200 . Tikiuosi kažkada apžvelgti ir jį.

 

Pliusai:

• Ryškus, didelis ekranas
• 2 SIM kortelių palaikymas, arba vietoje 1 SIM – SD kortelė iki 128gb
• Sklandi sistemos veikla
• Geras garsas
• Didelė baterija
• 16 MP kamera
• QuickCharge 3.0 palaikymas
MIUI 8

Minusai:
• Sudėtingas sistemos perrašymas dėl užrakinto bootloaderio.
Komplekte nėra QuickCharge 3.0 įkroviklio
• Saulėtą dieną nepakankamai ryškus ekranas

Dėkui Lukui M. už apžvalgą!

 

2 thoughts on “Skaitytojo apžvalga: „Xiaomi Mi Max“ planšetofonas

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.