Siurblys robotas, verta ar ne?

Šiandien trumpam palikime „Android“ įrenginius ramybėje ir pažvelkime į prieinamą namų automatiką – robotus siurblius. Aš suprantu, kad tai labiau 2015 tema, kai toks siurblys buvo rimtas sprendimas ir jį reikėjo gerai apgalvoti – bet kaip ir planšečių, taip siurblių dabar prigaminta įvairiausių gamintojų, specifikacijų, tipų ir t.t., todėl kartais gerai juos palyginti ir pažiūrėti ką gauname.

Mano paties namuose gyvena Neato XV-21 ir juo aš esu labai patenkintas. Kalbant apie kokybę, „Neato“ kaip ir yra kur pasitempti, tai antrasis tokio paties modelio siurblys, mat pirmasis užsisiurbė maždaug per keturis mėnesius ir nustojo rodyti gyvybės ženklus. Laimė, supportas tiesiog paprašė serijinio nr, ir kaip garantinį atsiuntė dar vieną tokį patį siurblį. Tai man nieko nekainavo, nieko grąžinti nereikėjo. Šis siurblys turi room mapping funkciją – jis sudaro kambarių planą, siurbia optimaliausiu keliu, ir užtikrina kad neišsiurbtų vietų neliks. Tiesą sakant, vienintelis priekaištas valymui galbūt būtų šoninių šepetėlių nebuvimas, todėl siurblys neišvalo siaurų kampų ir sunkiai prieinamų vietų. Šias „Neato“ modelis – jau kaip ir atgyvena, bet imkim jo kainą kaip orientacinę – apie 280 USD.

Imkime tris pačius populiariausius šiuo metu kinietiškus robotų siurblių modelius ir pažiūrėkime ką galime įsigyti už panašią sumą:

 

Pradėkime nuo „Xiaomi Mi Robot Vaacum“ . Tai – pirmosios kartos siurblys (1st generation), jis šiek tiek pigesnis už atnaujintą versiją, bet kol kas išlieka perkamesnis. Pažiūrėkime kokios jos savybės už 337$

• valymo plano sudarymas (room mapping)
• valdymas per programėlę – galite tiesiog telefone, siurblio sudarytame jūsų kambarių plane, pažymėti norimą vietą, kurią norite išvalyti ir robotas kibs į darbą.
1800Pa siurbimo galia, 55W galia, 5200 mAh akumuliatorius
• pastovūs programinės įrangos atnaujinimai

Panašu, kad tai vienas geriausių pasirinkimų už tokią kainą – visos reikalingiausios funkcijos yra papildomas meduolis – siurblio kontrolė per programėlę. Kaina gal ir didoka, bet kitos alternatyvos su panašiomis funkcijomis gerokai brangesnės.

 

Toliau tęsiame su ILIFE V7S Pro už 180 USD.iLife“ – visai neblogai žinomi pigučiai, aišku klausimas ar to, ką siūlo šis robotas jums užteks:

• šlapias valymas (turi vandens rezervuarą)
• gali būti valdomas pulteliu
600Pa siurbimo galia, 5200 mAh akumuliatorius

Tai labiau siurblio roboto imitacija nei tikras robotas siurblys.  Taip, jsi gali savarankiškai judėti ir grįžti į pakrovimo stotelę, bet atsitiktinis jo valymo kelias didelio susižavėjimo man nekelia. Aišku, jei prisimintume pirmuosius „Roomba“ robotus, jie judėdavo irgi atsitiktiniu algoritmu, bet tai negarantuoja gero rezultato. Silpna galia, silpnos baterijos. Atsiminkite, jei turite didesnius namus, jų valymas užtruks gerokai ilgiau, o tokio dydžio akumuliatoriais galbūt būtų pakankamai vienam dideliam ar dviejų nedidelių kambarių butui vienam valymui.

 

Ir šiandienai trečiasis modelis – (Xiaomi) Roborock S50 už 540 USD. Brangiausias iš visų apžvelgtų ir trečioje vietoje pagal populiarumą.

• valymo plano sudarymas (room mapping)
• valdymas per programėlę
2000Pa siurbimo galia, 5200 mAh akumuliatorius
• sausas / šlapias valymas

Tai irgi „Xiaomi“ koncernui priklausantis siurblys, vadinamoji antra versija. Paimkite pirmąją, pridėkite šlapią valymą, ir visa kita daugmaž lieka kaip ir buvę. Iš esmės – pagrindinis klausimas, ar jums reikalingas šlapias valymas.

Pabaigai dar norėčiau pastebėti, kad labai svarbu atsarginės dalys. Jie siurbliu baterijų negalėsite gauti (o jos pasibaigia paprastai po metų – dviejų) jis, net ir visiškai veikiantis, liks taip ir rinkti dulkių (ironija!) kokiame nors tamsiame kampe.  Ir kitas dalykas kurio kaip tik nereikėtų labai sureikšminti – siurblio paleidimas per programėlę. Visgi, kol kas nėra taip, kad namai kiekvieną kartą visiškai idealiai tvarkingi, o robotui – siurbliui juos riekia šik tiek paruošti – jokių pakrovėjų laidų, medžiagos, ar pan, kas gali būti įtraukta, neturi būti. Bet kita vertus, į išsiurbtus namus po darbo grįžti tikrai malonu.

 

 

 

 

 

 

 

 

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.