Samsung Galaxy S6 apžvalga

Laukėme ir sulaukėme! „Samsung“ juda į priekį ir visai neseniai pristatė „Samsung Galaxy S6“ mobilųjį telefoną. Tikriausiai niekas kitas taip nesudrumsčia „Android“ įrenginių madų srovių, kaip nauji „Galaxy S“ modelių pristatymai. Tikriausiai dar visi prisimena „Galaxy  S III“ bumą, kuris įmonės įrenginiams užtikrino geras pozicijas Lietuvos (ir ne tik) rinkose. „S4“ ir „S5“ modeliai tokios didelės audros nesukėlė, bet „Samsung Alpha“ telefonas buvo puikus reklaminis filmukas prieš „Galaxy  S“ filmo naujos dalies pasirodymą.

s6-samsung-galaxy

 

Plastiko era baigėsi?
Pirmas dalykas, kurį žinoma pastebėsime – išvaizda. Korėjiečių įmonė liko ištikima suapvalintiems kampams, tačiau formos smarkiai pagražėjo ir korpusas – pagaliau – metalinis su stikline nugarėle. Truputi keista, bet naujasis „S6“ modelis, šiuo metu vertinamas ~700, neatrodo kaip tokios vertės telefonas (primenu, kad kalbu ne apie „Edge“, o apie standartinį modelį). Taip, jis tvarkingas, gražus, didelių priekaištų dizainui kaip ir nėra. Bet ditirambų giedoti taip pat nėra už ką. Tai, be abejo, žingsnis į priekį nuo ankstesnių „Galaxy S“ modelių – nemažai sakys „na, bet tu tik palygink „Galaxy S6“ su kokiais „Galaxy S III“… Bet kam lyginti blogus pavyzdžius, laimė, kad bent jau daugiau jokių plastmasinių odos imitacijų ir plastiko blankumo nugarėlėje – tačiau tai žingsnis į priekį ne nuo konkurentų. Ir čia norisi prisiminti „Samsung Alpha“ modelį. Aš suprantu, „Alpha“ būdamas gerokai silpnesnis galėjo sau bent jau leisti būti lieknesnis nei „S6“. O dabar tradiciškai galime sakyti „ką žinau.. primena „iPhone 6..“ Tai nėra blogai. Bet nėra ir gerai. Galbūt visi dviračiai jau išrasti ir nieko naujo artimiausiu jau nepamatysime… Bet ar tikrai taip? Juk visi žinome, kad ne. Ateityje dar tikrai bus inovatoriškų sprendimų, dizaino naujovių. Gaila, tačiau „Samsung S6“ nauju stiliaus pionieriumi netaps.

s6-telefonas

 

 

Žvėris su stiklo kailiu
Buvo kalbų, kad „Samsung S6“ pagrindas bus „Snapdragon 810“ platforma (kuria pasinaudojo konkurentai „LG“, „HTC“), tačiau kalbama, kad dėl galimų perkaitimo problemų šios platformos buvo atsisakyta, ir čia „Samsung“ panaudojo savo pačių sukurtą „Exynos 7420“ mikroschemą. Veikimui priekaištų aš neturiu. Telefonas kuo puikiausiai pavežė absoliučiai viską, ką jam bandžiau sušerti. Jokių problemų trimačiuose žaidimuose, visose bandytose šaudyklėse, lenktynėse ir muštynėse – kadrų skaičius per sekundę buvo nepriekaištingas. Šioje vietoje telefonas absoliučiai atgros už visus išleistus pinigus šiais ir, tikėtina, dar ir kitais metais.

s6-galaxy-telefonas

 

Dideli maži dalykėliai
Pažvelgime šiek tiek giliau – „Exynos 7420“ – pirmoji  „Samsung“ platforma, kuri ne tik naudoja big.LITTLE našumo technologiją (keturi branduoliai dirbantys 2.1 Ghz ir keturi branduoliai, dirbantys  1.53 Ghz dažniu), bet ir  pagaminta 14nm technologijos pagrindu. Kažkam galbūt tai nieko nesakys, tačiau labai nesigilinant užtenka paminėti, kad kuo plonesnės technologijos pagrindu pagamintas procesorius tuo jis taupesnis energijai ir našesnis. „Samsung“ deklaruoja ~30% mažesnį energijos suvartojimą nei ankstesni procesoriai, pagaminti 20nm technologijų pagrindu. Tai tikrai žymus laimėjimas, ir rezultatas juntamas. Mano bandymo metu telefono baterija laikė apie dvi dienas aktyvaus naudojimo. Žinoma, kiekvienam telefono baterija laiko skirtingai – todėl sakyti „na šis telefonas tikrai laikys x dienų per savaitę“ yra labai netikslu. Bet – telefonas jums atlaikys daugiau nei turėtas prieš tai, žinoma, jei kartu nesinešiojote baterijų bloko. Dar šis tas apie patį akumuliatorių – čia randame integruotą (ta liūdinanti mada)  2550 Mah bateriją. Silpnesnė nei „Samsung S5“, tačiau rezultatai geresni.

Dar kalbant apie labiau techninius dalykus aš paminėčiau „Samsung Exynoss“ platformoje naudojamą MALI-T760 vaizdo procesorių. Nors tai šiuo metu yra aukščiausios klasės gaminys, kurį šiuo metu siūlo „ARM Holdings“ kompanija, tačiau prisimenant visą iki tol buvusią istoriją, „Mali“ tipo procesoriai paprastai nusileidžia „Qualcomm Adreno“ gaminiams, ir jų suderinamumas su įvairiomis programomis prastesnis. Bet mano bandymų metu T760 puikiai susitvarkė su visais iššūkiais ir  be jokių klaidų. Todėl, nors ir tikėtina, kad netrukus pasirodys įrenginys su geresniu ar greitesniu vaizdo procesoriumi, panašu, kad jokių problemų su „S6“ neturėsite.

samsung-s6+-galaxy-telefonas

 

Pasaulis gražesnis telefone
5.1 colių QHD AMOLED (577 ppi) – jums ką nors sako? Galbūt sako, gal būt ne, tačiau parametrai atitinka visus lūkesčius. Ekranas labai ryškus ir spalvingas, ekrano raiška – 1440 x 2560 vaizdo taškų arba 557 ppi (vaizdo taškai viename colyje) vienas geriausių rezultatų iš visų telefonų esančių rinkoje šiuo metu. Didžioje dalyje „Samsung“ telefonų su AMOLED ekranais būna įsimintini, tačiau čia ekranas tikrai išskirtinis ir jokių problemų netgi ir saulės šviesoje nebūna.

s6-sonas

 

Čiulpinukas
Čia sukasi naujausias „Android 5.0.2 Lollipop” su „TouchWiz“ pritaikyta oda. Sistemos stabilumui priekaištų aš neturiu, per visą naudojimosi laiką pasitaikė tik vienas neklusnios – „Antutu“ – programos atvejis. Apie tai, kad pati sistema ir sisteminiai meniu dirba lengvai ir greitai neberašysiu, nes jei to nebūtų tokios klasės telefone – absurdas. Labai malonu yra tai, kad „TouchWiz“  šį  kartą gerokai mažiau išpūstas nereikalingu šlamštu ir programomis nei anksčiau. Žinoma, čia rasite tai ko galbūt ir nenaudosite, tačiau palyginti su ankstesniais modeliais – sprendimas sveikintinas.

Pramoginiai bandymai
Kaip ir su kiekvienu modeliu, čia tiesiog privaloma paleisti „Antutu“, tapusį „Android“ įrenginių bandymo etalonu visame pasaulyje. „S6“ modelis čia surinko daugiau nei 60 tūkstančių taškų, aplenkdamas visus konkurentus. Dopingo testo neatlikau, ir klausimas ar jis būtų išlaikytas, tačiau trimačių bandymų rezultatai buvo itin geri, ypač prisiminus aukštą ekrano skiriamąją gebą. „Geekbech“ ir „GFXbech“ rodė jau sąlyginiai kuklesnius rezultatus, bet jie patvirtino tą patį – telefonas, bent jau testų nuomone, yra pačioje viršūnėje.

Screenshot_2015-04-16-22-21-35 Screenshot_2015-04-16-22-14-16Screenshot_2015-04-16-22-24-17 Screenshot_2015-04-16-22-24-13Screenshot_2015-04-16-22-23-59 Screenshot_2015-04-16-22-44-53

 

 

Ką pavyks prisiminti
Telefonas komplektuojamas su 3Gb darbinės atminties (RAM) ir 32 / 64 / 128 GB jūsų nuotraukoms ir visiems kitiems duomenims, SD kortelės lizdas – nerastas. Papildomas bendradarbiavimo su „Microsoft“  rezultatas – „One Drive“ aplikacija – duomenų saugykla su 100+ GB nemokamai dvejiems metams. Skamba intriguojančiai ir pakankamai rimtai, bet iš tiesų pati „Microsoft“ ima ne tiek ir daug už šią paslaugą iš paprastų mirtingųjų, todėl pirkdami S6 čia sutaupysite apie 48$. Na, o paskui turėsite mokėti – negi savo duomenis kelsite kitur :).

samsung-s6-kamera

 

Fotografuok mane
Telefone – solidus 16 MP fotoaparatas. Akivaizdu, kad telefono nugarėlėje išsikišusi kamera nėra dizaino sprendimas, o tiesiog nebuvo kitos galimybės sutalpinti visus objektyvo sluoksnius pačio telefono viduje. Nuotraukos raiškos ir kokybiškos, fiksuojama greitai. Deja, kaip ir 99%  telefonų, silpnesniame kambario apšvietime nuotraukose nebus tobulos. Ir gerų ekranų minusas yra tas, kad realybė ne tokia jau graži, kaip ją rodo S6.. Ypač, kai tą pačią nuotrauką žiūrime dideliame kompiuterio ekrane..

Papildomi blink-blink
Telefonas turi „Samsung“ standartu tampanti pulso matuoklį, tai jau nieko nebenustebins. Dar čia rasite IR (infraraudonųjų) spindulių siųstuvą, taigi perjungti svečiuose televizorių jau nebebus taip sunku, o telefonas – universalus pultas, mano nuomone yra puiki kombinacija. Šis telefono modelis palaiko belaidį akumuliatoriaus krovimą, nors aišku standartinėje gamintojo komplektacijoje jo nerasite ir reikės pirkti atskirai.

Ne tokie skanūs kąsniai
Kaip sakoma, ir šviesiausią dieną būna šešėlių. Iš esmės labai rimtų trūkumų aš neradau, tačiau patys neskaniausi kąsniai buvo šie:

• rimtas telefono nugarėlės kaitimas. Kai aš sakau rimtas, vadinasi tikrai rimtas, smarkiai įkaitusį telefoną už nugarėlės paimti nėra malonu. Nudegimų nebus, bet kaitimas smarkiai viršija patogumo ribas. Žinoma, įkaista jis tada kai naudojama didelė dalis resursų – žaidimai, trimačiai modeliai ir pan. Jei „Snapdragon 810“ platformos buvo tikrai atsisakyta dėl karščio kontroliavimo, tuomet galima tik įsivaizduoti koki rimtumo problema tai būtų.

galasy-s6-stikline-nugara

• stiklinė nugarėlė – gražu ir gerai, bet ji itin neatspari pirštų atspaudams ir telefonas nuolat atrodo nučiupinėtas, kas yra neišvengiama. Kalbant, aišku, nugarėlę demonstruojame visiems, tai neatrodo labai jau patraukliai.

• žinoma, žmogus, kuris sau leidžia įsigyti telefoną už 700 tikriausiai neturės problemų pirkdamas modelį su didesne, tarkim 64 GB atmintimi, tačiau kodėl nuspręsta atsisakyti SD kortelės lizdo, man vis tiek lieka paslaptimi.

• ne itin estetiškai išsikišusi kamera taip pat erzina. Ne tik erzina, bet jei telefoną be dėklo padėsite ant stalo ir bandysite kažką paspausti jo viršutiniame ketvirtyje, jis vis virs į šoną.

• nesu tikras kokių turiu problemų su pirštų atspaudais, tačiau išgirtasis „Samsung“ pirštų skaitytuvas manęs atpažinti nebuvo linkęs. Pagal kitų atsiliepimus sprendžiant, tikėtina, kad galbūt jums rezultatai bus geresni.

samsung-s6-androdi-telefonas

 

Verdiktas
Mydroid.lt nuomone – jei visgi kišenę plėšo eurai, „Samsung S6 Galaxy“ yra puikus pirkinys, kurio galios jums dar užteks ilgam. Vieną balą numuša įvairūs smulkūs trūkumai, kurie didelės neigiamos vertės neturi, o ir visa kita – aukščiausios klasės, todėl telefonui šiandien skiriame 9/10 balų, ir jį rekomenduojame.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.