Rikomagic MK802IV – keturių branduolių mini PC

Įkandin naujos kartos kinų planšetėmis seka ir mažieji tv priedėliai, dar kitaip – mini pc. Apie ankstesnius Rikomagic gaminius MK802+ ir MK802III jau rašiau, o dabar mūsų netrukus lauks ir nauja, jau IV karta.

Panašu kad naujieji mini kompiuteriukai bus tikrai verti dėmesio – gamintojai praleido antraeiles quad core platformas ir naujojo pc pagrindu pasirinko itin greitą ir visiškai naują RK3188 platformą, ant kurios pagamintas ir vienas galingiausių planšetinių kinų kompiuterių Pipo M9.mk802iv

MKIV specifikacijos, kurios glosto akį:

*CPU: Rockchip RK3188 quad core Cortex A9
*GPU: Mali-400MP4
*RAM– 2GB DDR3
*OS: Android 4.2 OS
*Atmintis – 8 GB internal flash + micro SD slot (up to 32GB)
*Connectivity – Wi-Fi 802.11 b/g/n
*Bluetooth: Yra
*Video Codecs – VP8, AVS, MJPEG, RV8/9/10, H.263, H.264, VC-1, MPEG-2, MPEG-4, DIVX
*Video Container Formats – AVI, RM, RMVB, PMP, FLV, MP4, M4V, VOB, WMV, 3GP, MKV, ASF, 3G2M4V.
*Audio Codecs/Formats – MP1/2/3, WMA, OGG, AAC, M4A, FLAC, APE, AMR, RA, WAV.
*USB – 1x USB Host 2.0, 1x micro USB for power, 1x USB OTG

mk802iv_pcbAntutu rezultatai, kuriuos skelbia Rikomagic – 15612 taškų, kas visai tikėtina, nors aš taip iki galo ir neišsiaiškinau kodėl planšetės su tuo pačiu procesoriumi surenka beveik dvigubai daugiau taškų nei jų mini pc atitikmenys – pvz., RK3066 platforma išspaudžia ~13000 planšetėje, o tik ~7000 televizoriuje, bet visgi spėju, kad taip bus dėl aukštesnės TV rezoliucijos.

Aišku, tai tikriausiai yra normalu, kai siekiami vis geresni rezultatai, tačiau man kažkodėl kyla klausimas – ar būtent tokia geležis nėra overkill’as tokiam produktui, ypač turint galvoje kad didžioji dalis tikriausiai perka juos paprastoms interneto pramogoms – Youtube, Facebook ar paprastiems žaidimams bei filmams, o realiai ir populiarių programų (ar greičiau jau žaidimų) šiuo metu būtinai reikalaujančių Android ir keturių branduolių procesoriaus ne tik kad nėra daug, bet kaip ir ..visai nėra?

Žinoma, ateityje bus kitaip, bet kažin ar net ir RK3188 išsilaikys pirmoje vietoje tokį ilgą laiką. Iš Samsung sklinda gandai, kad 5 Android versija bus optimizuota keturių branduolių procesoriams, bet iki to dar tikriausiai irgi reikės palaukti. O kol kas – tikriausiai galėsite džiaugtis cutting edge produktu iš Rikomagic :) Beje – orientacinė kaina šiuo metu Lietuvoje su visais mokesčiais būtų apie 400 Lt, kas yra visai neblogai.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.