Motorola Moto 8G telefono apžvalga

Nesenai vienas skaitytojas pastebėjo, kad kam pirkti kiniškas “padielkas” jei rimti gamintojai gamina tokius pačius galingus ir dar pigesnius telefonus – kalba ėjo apie Motorola (kodėl man vis norisi rašyti “motorolla”?) Moto G telefoną, biudžetinę 8 GB versija. Prisipažinsiu, pasidarė tikrai įdomu, tuo labiau, kad tokio telefono kaina yra tikrai priimtina kiekvienam, kuris nori išmaniojo ir nenori palikti savo inksto permokėdamas už vardą.

Sopranos_ep108

Gal ir be reikalo, tačiau Motorola man visada asocijavosi su oldschooliniais galingais masyviais rageliais. Taip pat ir su “paslėpta” reklama, tokia kaip savo laiku labai populiariuose Sopranuose: “Kas čia per telefonas? Durniau, čia ne šiaip telefonas – o Motorola!” Nepaisant to, kad versdavo aktorius jaustis kvailai cituojant tokias eilutes, savo laiku Motorola turėjo nemažai gerbėjų, nors ir naujesniais jų produktais nesidomėjau, vis girdėdavau apie RAZR ir droidX.

Dar nuo 1998 m, kai Motorola pralošė savo rinką Nokia kompanijai, jai nesisekė ir ilgą laiką įmonė dirbo nuostolingai, kol naujas puslapis atsivertė 2012 m, kai ją perpirko Google. (Įdomu tai, kad rašant šią apžvalgą garsiai nuskambėjo dar viena Motorolos istorija – ją iš Google nupirko kinų kompanija Lenovo. Tikrai labai įdomu…)

O pagaliau ir turime tokio sandėrio su Google subrendusius vaisius, vienas kurių ir yra MOTO G, kurį šiuo metu turiu rankose. Moto turi dvi versijas, 16 GB ir 8 GB. Kadangi 16 GB kainuoja gerokai daugiau ir jau nelabai papuola į “biudžeto” kategoriją, šioje apžvalgoje leisiu nekreipti į jį dėmesio.

MOTO

Jeigu ne kaina, tikriausiai mažai kas atkreiptų dėmesį, o dabar kiekvienas, kuris moka naudotis internetu, tokį telefoną gali įsigyti atrištą iš Amazon.co.uk už ~129 svarus + berods 6 svarų siuntimo kainą. Šios dienos kursu – kiek virš 560 Lt. Kaina atrodo nebloga, ypač jei palygintume panašių specifikacijų telefonus, kuriuos jums siūlo su ar be sutarties 3 mūsų šalies operatoriai. Pagrindinis klausimas – ką gi mes gauname už 560 Lt ar apsimoka tiek investuoti, ar geriau pridėti dar pora šimtų (ar aišku kitais atvejais padvigubinti ar netgi patrigubinti sumą naujam telefonui) ir įsigyti kitą modelį? Dar laimingesni mūsų emigrantai Anglijoje – ten už Tesco prekybos centre įsigytą ragelį jie moka tik 110 svarų bei dar palieka porą už atrišimą.

Pradėkim nuo pradžių – kad telefoną gauname visiškai pliką – vienintelis aksesuaras – centus kainuojantis USB laidas, netgi be jokio porą litų kainuojančio įkoviklio. Be abejo, kompiuterius namuose su USB dabar jau tikriausiai turime visi, bet sieninis įkroviklis, pripažinkime, kartais nepakeičiamas. Tačiau tai smulkmena. Rinkinyje nėra jokių ausiniu, jokio dėklo ar ekrano plėvelės.

moto-g-back

Kitas dalykas nuteikiantis labai nemaloniai yra integruota baterija. Nors panašu, kad ją norint išimti nereikės viso telefono laužti per pusę, užteks atsukti keletą varžtų, tačiau ir ant baterijos ir aprašyme parašyta “not user replacable”, (vartotojo nekeičiama) kas yra vienas didžiausių šio telefono minusų. Telefonai naudojami kasdien, kraunami kasdien. Mano spėjimu tokia baterija daugiausia laikys pusantrus-du metus, o tada jos laikas pradės gerokai trumpėti. Tiesa, telefonai dabar tobulėja tokiu greičiu, kad galbūt MOTO G po dviejų metų  jums atrodys archajiška. Pats baterijos darbo laikas nėra stulbinantis, jis nėra ir blogas, tiesiog vidutinis – telefonas gerai atidirbs jums dieną, vakare tikriausiai padėsite jį krautis.

Kad jau kalbame apie blogus dalykus, tai ir tęskime šią temą toliau. Biudžetinis modelis su 8 GB atminties tiek jos ir teturi be galimybės atmintį praplėsti. Teisingiau, 8 GB dar būtų nemažai tačiau dalis rezervuota sistemos darbui ir mums telieka 5 GB su uodegėle žaidimams, programoms ir viskam kitam. iš vienos pusės – šiuo metu Cloud tipo saugyklos labai populiarios, Motorola papildomai duoda 50 GB Dropbox erdvės (dviems metams) ir turint po ranka normalų internetą sėkmingai galima transliuoti savo sukeltas dainas tiesiai iš debesų, nuotraukos pačios kelia save į serverius, kiek kitaip su video. Tačiau ir taip filmus telefone žiūrėti.. na nesu tikras ar tai labai patogu. Dar geriau pagalvojus, šiuo metu vienas didžiausių žaidimų google play parduotuvėje “Bard’s Tale” užima 3,5 Gb. Vadinasi telpa. Todėl skundai, kad jokie žaidimai netelpa yra nepagrįsti. Bėda ta, kad vienu metu čia telpa tik vienas iš jų. Žinoma, aš kalbu apie rimtus žaidimus su vaizdo intarpais, su megabaitais modelių ir tekstūrų.. ne apie įprastinius laikamušius. SD kortelės lizdas būtų davęs labai daug. Nesu 100% tikras kodėl to nėra, tačiau manau kad tai marketingo sprendimas nei techninės taupymo problemos.

2014_01_07_22.38.472014_01_07_22.39.06

Šiek tiek pasispjaudę judame toliau prie viso ko esmės, kuri yra 1.2 GHz keturių branduolių Snapdragon 400 procesorius su Adreno 305 GPU. O tai yra tikrai rimtas reikalas. Nors Antutu rezultatų mačiau ir geresnių, tačiau Moto G yra pirmasis mano naudotas įrenginys kuris Nova 3 veža absoliučiai be jokių stabdymų, o Horn žaidimas čia irgi veikė (kas man yra ne ką mažiau nei mergelės Marijos apsireiškimas Šiluvoje, mat jį esu nusipirkęs berods prieš metus ir dar nei vienoje planšetėje neveikė). Ir tai jau pasako daug. Tiek pagrindinis procesorius, tiek ir vaizdo procesorius su savo užduotimi susidoroja nuostabiai. Žodžiu apie veikimą ir sistemos darbą ditirambus galėčiau giedoti dar ilgai.

Darbinės RAM atminties tėra tik 850 Mb. Skamba prastai, bet jau rašiau anksčiau apie 4.4 versijos privalumus, o ir dabartinė 4.3 android programinė sistema (jau yra atnaujinimas ir į 4.4.) nė kiek nestringa ir nestabdo.

Kadangi tai visgi yra telefonas dėmesį atkreipti reiktų ir į dizainą. Motorola giriasi, kad turi bet kokių keičiamų dangtelių, pritaikytų jaunatviškam stiliui, tačiau dangtelis – sutikite – tai juokas. Paties telefono forma niekuo neįspūdinga, niekuo neišsiskirianti ir niekuo nekliūnanti. Netgi nesukelia jokių minčių, absoliutus nulis.

Ekranas – per daug neįsimintinas kaip ir forma – vertas 9. Apžvalgos kampas geras, ekranas šviesus, bet tiek ir to. Nėra pats ryškiausių iš mano matytų. Patalpoje viskas puiku, saulėtą dieną gali tekti paieškoti šešėlio. Dar vienas sprendimas kuris man visai nepatiko – tuo metu kai kiti gamintojai savo telefonuose fizinius mygtukus (namai, atgal, meniu) deda ekrano apačioje, Moto telefone jie yra pačiame ekrane – iš vienos pusės, taip sutaupoma vietos ir mažėja jų gedimo tikimybė, iš kitos pusės – ekrane mažėja vietos. O šiaip – ekrano rezoliucija gera – 720p, 321 ppi, taigi, žiūrėti jau smagiau.

2014_01_07_22.40.09

GPS – po apverktino ar netgi apraudotino MTK procesoriaus GPS čipo kančių MOTO palydovų gaudymo sistema veikia nuostabiai. Prisijungiama per sekundes, tikslumas puikus, visi kiti duomenys pateikiami gerai. Jei reiktų pažymėti vieną vietą per kurią kiniški telefonai gerai gauna per snapą – tai yra būtent ši. Nei vienas iš kiniškų mano bandytų modelių neturėjo nieko, kas bent kiek prilygtų kokybiškam Moto GPS ryšiui.

Dar vienas dalykas, dėl kurio šis modelis kritikuojamas – tai yra prastas fotoaparatas. 5Mpx kamera atrodo galėtų ir daugiau, tačiau rezultatas tradiciškai telefoninis, grūdėtas pakankamai blogos kokybės vaizdas, esant prastesniam apšvietimui, dar ir smarkiai iškraipantis spalvas. Bet juk tai telefonas, ne fotoaparatas!

Reziume: Moto 8 G modelis pilnai pateisina savo kainą. Už 560 Lt jūs gaunate puikia dirbančią android sistemą, kurioje dar nėra tiek kompromisų kurių už panašias sumas pridaro kiniečiai. Minusai Motorolos nenaudai mano akimis būtų visiškas SD kortelių nepalaikymas, vienkartinė baterija ir tik software tipo meniu mygtukai.

Pliusus vardinti kaip ir nebūtina – ir taip aišku kad sistemos pagrindas su geležimi susišneka kuo puikiausiai, navigacija bus lengva, labai džiugu kad priešingai nei samsungas, motorola į telefoną praktiškai  neprikišo nereikalingų programų, neprimakalavo kažkokio kosminio ir niekam nereikalingo „nuosavo“ UI.

Ragelį vertinu devynetui, jei neturėčiau pas mane užsilikusio Jiayu G3s, mielai tokį telefoną asmeniniam naudojimui pasiimčiau ir pats.

Daugiau testų:

2014_01_07_22.44.07 2014_01_07_22.41.00  2014_01_07_22.38.33 2014_01_07_22.38.20 2014_01_07_22.38.08 Screenshot_2014-01-07-23-00-29

7 thoughts on “Motorola Moto 8G telefono apžvalga

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.