MK802 III – naujos TV smegenys kvadratu

Prieš kelis mėnesius turėjau galimybę pažaisti su MK802+ , kitaip vadinamuoju TV stick’u – antros kartos androidiniu media grotuvu, kurį galima jungti prie skaitmeninio vaizdo įėjimo per HDMI ir kuris suteikia pilną android funkcionalumą iš esmės bet kam. O dabar – proga pratestuoti trečią to paties gamintojo Rikomagic modelį, kuris, kaip jie patys teigia “toks tobulas dar nebuvo”.

Tiesa, jau yra išleista ir naujesnė versija MK802 IIIs – kuris iš esmės skiriasi tuo, kad jame integruotas bluetooth ir PAGALIAU realizuotas bent jau programinis grotuvo išjungimas, o daugiau rimtesnių skirtumų kaip ir nėra.

 DSCN4423

Tačiau žingsnis į priekį, lyginant su senesnėmis versijomis, jaučiasi – jei MK802+ buvo pakankamai stabilus, tačiau kartais mėgstantis pastabdyti, ypač persijungiant tarp programų – visgi šis kompiuteris turėjo tik 512 Mb ram, ir paprastą, single core procesorių, kai naujasis variantas jau turi 1 GB. Aišku, kaip visada nuklydus i technines detales galima pastebėti, kad MK III pagamintas RK3066 platformos pagrindu, kuri vis dar išlieka pakankamai stipri, stabili, greita ir pigi, kad galėtų varžytis net ir quad core platformomis – grotuvas ne tik kad nestabdo, bet veikia labai stabiliai. Didžioji dalis programų Play Store suderinama ir tos kurios suderinamos veikia taip kaip ir turėtų.

 Mano manymu pats didžiausias minusas yra vienas vienintelis USB lizdas, kas reiškia, kad jei norite prijungti išorinį HDD (abejoju ar daug kas naudoja 64 GB sd korteles, o juk geros kokybės filmai užima daug vietos), jums nebelieka kaip valdyti grotuvą, nes tuo pat metu pelės prijungti nebegalima. Tokiu atveju išeitys yra dvi – jungti USB šakotuvą (hub), kuris turi savo atskirą maitinimą, arba valdyti prisijungus android telefoną, kuriam yra sukurta speciali Rikomagic programa.

 Ši programa – netgi labai neblogas variantas, nes tuomet galite valdyti ir planšetės ar telefono akselerometru, kas leidžia gerokai plačiau naudotis media grotuvu, pvz, kaip žaidimų centru. Aišku yra papildomų problemų, kadangi valdymas vyksta per vietinį wifi tinklą, reiškia kad gali tekti keisti skirstytuvo (router) nustatymus. O kartais būna ir taip, kad įrenginiai vienas kito taip ir nesuranda. Tokiu atveju lieka senas ir patikrintas metodas – bevielė pelė, arba pelės ir klaviatūros mini hibridas, kurį irgi buvau apžvelgęs čia. Beje, naujausios šios pelės versijos komplektuojamos su didesniu adapteriu ir leidžia perjungi tris režimus – klaviatūros, klaviatūros pelės (pelė juda užspaudus ir laikant centrinį mygtuką, jį atleidus sustoja, kas pagaliau leidžia du kartus paspausti, ar vieną kartą tiksliai toje ekrano vietoje), ir vien tik pelės.

190097-9

 Kitas minusas – MK III yra komplektuojamas be savo energijos šaltinio, t.y. jei jūsų televizorius turi USB jungtį, energiją grotuvas ims iš jos, tačiau yra vienas “bet”. Šiam grotuvui, ypač prijungus išorinius įrenginius,  USB lizdo 0.5 A standartinės įtampos neužteks. Minimaliai rekomenduojama bent 1 A, srovė, o geriausiai 2 A. Vadinasi, perkant MK III jums reikia iš karto pagalvoti – kaip bus valdomas, kas bus prie jo jungiama ir kaip jis bus maitinamas, kas gali reikšti tris papildomus pirkinius – 5V 2A adapterį, pelės/klaviatūros hibridą ir USB šakotuvą su savo maitinimu. Beje,  nesu tikras ar tai dėl šakotuvo, ar problema sistemoje – grotuvas kartais užstringa naujai prijungus diskus, ir jį reikia perkrauti.

 Tai tiek apie geležį, o dabar apie patį naudojimą – kaip jau minėjau, MK III veikia stabiliai ir pagaliau interneto kokybė smarkiai pagerėjusi nuo senesnio modelio laikų – retkarčiais dar pasitaiko ryšio pametimas, jis silpnesnis nei nešiojamojo kompiuterio, tačiau bendrai lyginant su kiniškomis planšetėmis panašus. Jei mk 802+ turėjo būti netoli wifi šaltinio, tai naujasis grotuvas net ir per gelžbetonio sieną ryši pasigauna greitai, youtube net ir HD režimu eina neblogai, HD turinio transliavimas per Skifta taip pat veikia gerai.

 Džiugu, kad gamintojas pakankamai dažnai išleidžia atnaujinimus, ir berods yra keli vartotojų sukurti programinės įrangos rinkiniai, skirti būtent šiam grotuvui. Kitas geras dalykas – MK III turi didelę naudotojų bendruomenę, kuri forumuose dalinasi savo patirtimi, modifikacijomis ir naujienomis, todėl įsigiję šį kompiuterį tampate jos dalimi.

 shot_000004

Antutu rezultatai: bendras 7397, kas yra visai neblogai, tiesa surinktų 3D taškų skaičius mažokas – 1747, tuo metu kai planšetės su tokia pačia plokšte surenka ~3000 taškų.

Grotuvo kaina šiuo metu yra apie $60, su tendencija mažėti, kas Lietuvos pinigais būtų apie ~230 Lt. Tas pats klausimas kuris ir vėl kyla – kodėl jokia Lietuvos didesnė parduotuvė neprekiauja šiais grotuvais? Ar iš tikrųjų tik tam, kad tada parduotų mažiau smart televizorių, ar yra kita priežastis?

Užmečiau akį į pirmą pasitaikiusią internetinę parduotuvę  Skytech – jie siūlo tik Patriot Alpine HD grotuvą, bet specifikacijų nepateikia. Tačiau iš android 2.2 sistemos galima spręsti kad šio grotuvo šlovės dienos jau senai praeityje. Azone  parduotuvė, kuri prekiauja Topo Centro prekėmis, androidinių grotuvų iš viso nesiūlo.

Be abejo, kaip ir visus kiniškus daiktus, šiuos galima įsigyti be logotipų, rebrandintiti,  o sugadinti RK3066 platformą būtų pakankamai sunku, net ir kartais kreivomis kiniečių rankomis sukonfigūruotos sistemos su keistais sprendimais veikia pakankamai stabiliai. Taip kad bent šiuo metu Lietuvoje ši niša vis dar laisva, ar kas nors pasinaudos šia verslo idėja :)?

2 thoughts on “MK802 III – naujos TV smegenys kvadratu

    • Avatar photo
      15 birželio, 2013 at 07:29
      Permalink

      tuomet, kada rašiau didžiosios parduotuvės dar neturėjo, gal jau ir pradeda populiarėti :) deja, kaip matau pirmiausia aišku mus pasiekia metų senumo modeliai, o parduotuvėje, kurios nuorodą pašalinau, pirmame puslapyje reklamuojasi dabar jau praktiškai bevertis pirmas Mk modelis. Bet džiugu, kad ir toks progresas vyksta.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.