Minix Neo G4 – toks pat, bet kitoks

DSCN4648Minix Neo G4 – jau mano 3 modelis iš mini pc kolekcijos ir įdomu, kad kinų gamintojai į visą šį Mini pc reikalą žiūri pakankamai skirtingai. Minix gamintojas sudarė įspūdį – kaip labai retai būna kiniečių produktuose – čia iš tiesų buvo paklausyta vartotojų atsiliepimų ir pagaliau padarytos išvados. Negaliu garantuoti, bet panašu kad Minix vadovų grandyje yra europiečių, arba bent jau labai vakarietiškų kinų –  tiek ir techniniais sprendimais tiek ir antraeiliais Minix  išlaiko gerą kokybišką liniją – pvz., jų puslapis yra ne tik anglų, bet ir vokiečių kalba, o susirasti naują programinę įrangą užtrunka minutę (!). Jau vien tai jau buvo pirmasis geras įspūdis.

Jei apie paskutinį pirkinį rašiau kad labiausiai jautėsi priedų trūkumas, tai panašu, kad Minix kaip tik į tai ir atkreipė dėmesį. Priešingai nei didžioji dalis kitų tv stick’ų NEO G4 komplektuojamas su:  Hdmi laidu, USB laidu, adapteriu ir (surprise surprise!) netgi distancinio valdymo pultu.

Aišku, distancinis pultas nėra tobulas ir veikia tik esant tiesioginiam ryšiui į G4 šoną, bet tai jau pažanga – įsigijęs šį grotuvą gali iš karto juo naudotis be jokių papildomų pirkinių – pakanka prisijungti išorinį usb (ok, jei VISAI jokių pirkinių, pvz. filmą galima įsikelti į vidinę atmintį – 8 gb yra jau šis tas) – ir pirmyn. O jei pirkote ne su tikslu filmus žiūrėti, tai galite naršyti internetu naudodamiesi distanciniu pultu.

Dar šiek tiek apie stebuklus – atsirado power mygtukas tiek distanciniame pulte, tiek ir G4 interfeise prie home mygtukų juostos. Darbar jis pagaliau leis išjungti (ir netik, yra perkrovimo, ir miego režimai) įrenginį nebe ištraukiant laido iš rozetės. Aišku keista, bet tai yra viena iš geriausių žinių, nes toks išjungimas anskčiau erzino.

Tradiciškai – kitas žvilgsnis į esminę dalį – geležį. Rockchip RK3066 naujų stebuklų neparodo, bet veikimas puikus, sistema stabili – 1.6 Ghz dual core procesorius ir 1 GB ram daro savo ir daro tai gerai.

Minix reklamavosi visai kaip galėjo, skelbdami, kad didelis dėmesys skirtas geram interneto ryšiui, tačiau hm.. Pirmas įspūdis – kaip tai buvo visų kinietiškų mini pc problema taip ir liko. Pirmasis mano testuotas modelis wifi turėjo nestabiliausią iš visų mano kada nors matytų įrengimų. Mk802 III ryšys buvo kelis kartus stabilesnis, prisijungdavo greitai, bet retkarčiais sugebėdavo pamesti. O NEO G4 sunkiausias darbas yra būtent prisijungimas. Kol kas dar neatkasiau ar tai dėl mano akmens amžiaus Dlink 524 modemo, ar kitos bėdos, bet stick’as užsispyrusiai sunkiai jungiasi prie bevielio ryšio. Tiesa, kai signalą pagauna – jo nebe paleidžia ir naudotis galima stabiliai, ne HD youtube krauna neblogai, nors didelių greičių ir nėra. Jei tik būtų galiam suderinti neskausmingą MKIII prisijungimą ir stabilų G4 ryšį.. tai jau būtų tobulas mini pc.

Specialiai palikau šitą išskirtą pastraipą, kuri buvo pirmame apžvalgos variante. Prieš kelias dienas pagaliau užsisakiau naują routerį TP-LINK 720, kuris iš esmės užsidirbo ir savo mini apžvalgą (juk jis irgi gamintas Kinijoje, kaip ir kiti routeriai :) ir problemos su G4 ryšiu išsisprendė, o planšetės kurių greitis siekdavo iki 600-700 kbs, dabar jau per belaidį ryšį pumpuoja 2700 kbs! Verta pastebėti kad toks routeris kainavo berods dvigubai mažiau ir trigubai greičiau veikia už senąjį, todėl visiems turintiems panašius dinozaurus routeropodus rekomenduočiau investuoti į normalų ryšį. Tuo labiau kai ta investicija siekia niekingus 45 Lt, o pagerėjimas akivaizdus – pagaliau galima ir streaminti HD turinį tiek iš youtube tiek iš media serverio.

min

Programinėje įrangoje Minix žengė kiek toliau ir drąsiau nei kiti gamintojai. Šiame mini pc įdiegta speciali flash programos versija, kuri leis naudotis flash turiniu laisviau nei kiti android įrenginiai, bent jau taip sako gamintojas. O dar – grotuvas palaiko ir PS3 ar Xbox 360 žaidimo pultus – tą išbandžiau ir pats. Palaikymas toli gražu nėra tobulas, tačiau prisijungus Xbox 360 pultą galima žaisti Dead Trigger netgi be jokių papildomų programų, kas visgi mane stebina. Aišku, yra papildomų sąlygų, ne visi mygtukai gali būti naudojami bet man pavyko.

G4 dar turi ir savo media centrą – pirmą kartą įjungus grotuvą android sistema siūlo rinktis standartinį launcher’į ar Minix sukurtą programinę versiją, kurią galite pamatyti viršuje.  Tiems, kas su android sistema susipažinę  tikriausiai bus priimtinesnis standartinio launcher’io variantas, o visiems kitiems – paprastesnis media interfeisas.

Įdomu, kad šis prietaisas kaista mažiausiai iš visų tv stick’ų kuriuos teko išbandyti – gali būti kad taip yra dėl pakankamai didelių “grotelių” šonuose, o gal tiesiog tai buvo išspręsta techniškiau.minix_g4

Minusai – pakeitęs routerį į normalų, G4 ryšio jau nebegaliu rašyti prie minusų, jis yra geras. Papildomi priedai – puiku. Papildoma programinė įranga – dar geriau. Visgi, naudojantis iki galo nesuderintais priedais, kad tuo pačiu xbox žaidimų pultų, buvo keli atvejai kai programa tiesiog lūždavo. O ir RK3066 sistema čia jaučiasi dar “kampuota” – tai jausmas kurį labai sunku apibūdinti kai kalbama apie programinę įrangą – ne tai, kad viskas stringa ar yra vėlavimas, tiesiog procesai taip gražiai neveikia kaip turėtų – pvz., tik užkrovus sistemą iš naujo widget’ai pakimba tol, kol atsinaujina. Toks vaizdas kad vienu metu staiga vyksta daugybė procesų kurie ima trumpam stabdyti sistemą. Bet tai jau yra daugiau RK3066 bėda nei Minix programuotojų klaidos. Imant bendrą vaizdą – Minix Neo G4 nusipelno aukšto mano įvertinimo – ir galiu pasakyti kad tai yra bene vienas vienintelis iš visų mano turėtų kiniečių įrenginių, kurį rekomenduočiau be šio sakinio “daiktas tikrai neblogas, jeigu…” arba “tikrai geras daiktas bet yra vienas minusas, kuris galbūt kažkam gali lemti apsisprendimą”.  Šiai dienai vertinu 9/10, nes iki tobulybės aišku dar trūksta, bet visa kita puiku.

Orientacinė Minix G4 kaina šiuo metu – apie 60 $, arba ~230 pinigų Lietuvoje, kaip visada su tendencija mažėti, mat konkurencija mažųjų android įrenginių rinkoje šiuo metu itin arši ir to aršumo dar papildomai prideda gandai apie netrukus žadančius pasirodyti quad core modelius.

Screenshot_2013-05-29-21-43-49 Screenshot_2013-05-29-21-53-19 Screenshot_2013-05-29-21-46-27 Screenshot_2013-05-29-21-44-01

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.