Meizu Mx4 apžvalga

Ne taip ir seniai peržiūrėjome ką gali kinų kompanijos „Meizu“ Mx3 telefonas, o dabar laikas lipti dar vienu laipteliu aukščiau, išmaniau ir šviežiau – pabandykime, ką parodys naujesnis „Meizu Mx4“ ragelis, išleistas 2014 m. rugsėjį.

Kaip visada sutinkame pagal išvaizdą ir pačios formos patogumą – „Meizu“ čia pasirodė gerai – telefonas didelis, bet ekranas beveik iki pat telefono formos kraštų atrodo puikiai, „Apple“ stiliuje vienas apvalus mygtukas apačioje, aliuminis korpusas, tačiau lygia plastikine nugarėle – o čia visgi norėtųsi visgi mažiau slidumo. Taigi, pagal išvaizdą svečią priimame, ir pažiūrėkime į protą.

meziu-mx4-telefonas23

Šis telefonas ginkluotas vienu rimčiausiu 2014 m. „MediaTek“ gaminiu – LTE dažnius palaikanti octa-core MTK6595 (su little.BIG tipo sistema – keturių branduolių 2.2 GHz „Cortex-A17“ ir keturių branduolių žemesniu dažniu dirbančiais 1.7 GHz „Cortex-A7“) platforma, kurią patys „MediaTek“ pristato kaip „Antutu“ testo numylėtinę, vienu metu buvusią pačiame greičiausių modelių dešimtuko viršuje.

S50314-150029 S50314-150010

Deja, kad kinai (ir ne tik) sukčiauja žaidžiant su taip vadinamais „sintetiniais“ testai visiems jau seniai aišku ir žinoma. Ir kai „Antutu“ parodo beveik 50 000 taškų tai neturėtų nei labai šokiruoti nei stebinti, galų gale tai tik skaičiai, kurie neparodo realaus tokio telefono darbo. Bet vis tiek, rezultatas atrodo įspūdingai, nors jį šiek tiek kartina tekstūrų blyksėjimai 3D vaizdo teste, kurie kelia įtarimą kad ne visada 50 tūkstančių skaitinė išraiška atitinka realius lūkesčius tikrovėje.

S50314-150047 S50314-150015

Žinoma, jei aklai nesiremtume vien testų rezultatai, pabandytume keletą žaidimų ir matytume, ar taip ir yra iš tiesų.. O, juk mes ir galime taip padaryti! Pirmasis bandymas – „N.O.V.A. 3“, senoka, tačiau visai įtraukianti veiksmo šaudyklė. Viskas būtų kaip ir gerai, kadrų skaičius per sekundę puikus, garsas yra, bet kur gi tekstūros? Akivaizdu, kad „MediaTek“ procesorius tikriausiai nepalaiko trimačių žaidimo varikliuko instrukcijų. Tekstūrų vaiduokliai šliaužioja trikampiais į kairę, į dešinę, blyksi ir  tvyksi. Nieko nebus.. Novą išjungiam ir bandom ką nors kito, šiuo atveju „Modern Combat 4“. Vėlgi, tai yra  „N.O.V.A. 3“ tipo 3D šaudyklė – šiuo atveju pasiseka ir viskas puiku. Tekstūros savo vietoje. Kadrų greičiui per sekundę priekaištų nėra. Dar pabandom „Horn“ – 3D žaidimas, su puikia grafika ir įdomiu žaidimu procesu, tačiau žinomas dėl savo išrankumo skirtingiems telefonų procesoriams, čia nepasileidžia. Pabandom kitus smulkius 2D žaidimus – čia priekaištų nėra. Taigi, toks telefonas, turėtų palaikyti (ir palaiko) daug resursų reikalaujančius 3D žaidimus, tačiau jo universalumas kelia abejonių, ką mums parodė „N.O.V.A. 3“ ir tas pats „Antutu“ testas. Kaip sakant hit or miss, priklausomai nuo to, ką norite žaisti. Telefonas taip pat stipriai kaito, bet vėlgi, tai nėra jokia naujiena ir su juo tenka susidurti beveik visuose gerai žinomų gamintojų modeliuose, kuomet telefono resursai naudojami visu pajėgumu.

S50315-144236 S50315-144256

 

Po tokių dviprasmiškų rezultatų norėjosi daugiau aiškumo, tačiau pabandytas „Geekbench 3“ testas įnešė dar daugiau sumaišties, nes „Mx4“ modelį jis rodė netgi virš gerumo skalės ribų, kur jis lenkė viską kas tik yra.

S50314-150301 S50314-150305Taip lengvai nepasidaviau ir nutariau pasigilinti į esminę problemą – 3D vaizdą, kur man padėjo „GFXbench“ programa, kuri yra būtent tam ir skirta. Ir ką gi – rezultatai kalba už save. Palyginimui pateikiu „Xiaomi Mi 3“, telefoną, kuris naudoja „Snapdragon 800“ keturių vaizdo branduolių procesorių, ir nei „Antutu“ nei „Geekbench“ bandymuose pirmų vietų jis neskina.

S50314-152932 S50314-152957 S50314-152258 S50314-152222

Po tokių bandymų darosi akivaizdu, kodėl „Mediatek“ visgi yra vidutinės – biudžetinės klasės procesoriai lyginant su „Qualcomm Snapdragon“ serija.

IPS ekranas, kai ir anksčiau bandyto „MX3“ – čia vėl nestandartinių matmenų – 5.36 colio, bendra 1152 x 1920 vaizdo taškų raiška ir aukštai išlaiko kartelę mums leisdamas džiaugtis 418 ppi (vaizdo taškai viename colyje), jis taip pat ir pakankamai ryškus, todėl viduryje dienos šviečiant saulei nereiks nė užtekimo, kad būtų galima peržiūrėti telefono turinį.

Šį kartą atskirai turiu paminėti telefono garsą, kuris tikrai skyrėsi nuo biudžetinių ragelių. Nors telefono garsiakalbis yra keistoje vietoje – įmontuotas telefono apačioje, šalia micro USB krovimo lizdo, jis skamba puikiai. Tuo pačiu, tokia garsiakalbio vieta užtikrina, kad tiek ir užkrautas, tiek ir kišenėje telefonas bus girdimas.

Mano bandytas modelis turėjo 16 GB atminties, ir, deja, „MX4“ modelis neturi SD kortelės lizdo, todėl taip paprastai atminties išplėsti nepavyks. Žinoma, galite rinktis ir 32 GB arba 64 GB telefono modelį. Darbinė atmintis – RAM – čia sudėti jau standartu vidurinėje klasėje tampantys 2 GB.

meizu-mx4-kamera

Telefonas veikia „android 4.4“ sistemos pagrindu sukurta pačių „Meizu“ „FlyMe“ sistema. Kaip ir senesniame modelyje taip ir čia – priekaištų pačiai sistemai nėra, jokių trukdžių ar bereikalingų meniu. Animacijos čia greitos ir vykdomos sklandžiai. Žinoma, kaip ir prie kiekvienos „android“ versijos perrengimo prie „Flyme“ taip pat reikia priprasti.

meizu-mx4

Kaip ir tradicija „Meizu“ telefonuose yra ir integruota, neišimama baterija. Nors ji ir pakankamai rimta (3100 mAh) ir jos vienas įkrovimas turėtų jums be problemų išlaikyti visą darbo dieną, mane nemaloniai nustebino tai, kad telefonas ją naudoja ir išjungtas, todėl jei paliksite išjungtą telefoną kelioms dienoms, nenustebkite, jei jis įsijungti nenorės ir skųsis, kad nebuvo laiku pašertas.

meizu-mx4-nugara

Telefono galinis fotoaparatas pristatomas kaip 20.7 MP monstras, fotografuojantis 5248 х 3936 vaizdo taškų raiškos nuotraukas, su automatiniu fokusavimu ir dviguba blykste. Tačiau kokybė kiek nuvilianti, ypač prastesniame apšvietime. Kartais telefonas nelabai susigaudo ką norima fotografuoti, todėl objektyvą sufokusuoja kur nors daikto kampe. Arba už jo. Pati programinė įranga paprasta ir intuityvi – kaip ir pasielgė dauguma gamintojų, čia nuotraukas retušuoti – pvz, ne tik keisti spalvas bet paryškinti lūpas ar skruostus – kelių sekundžių narcisizmo reikalas.

Reziume – „Meizu Mx4“ palieka labai dviprasmiškus įspūdžius, dėl kurių jį vienareikšmiškai vertinti sudėtinga. Telefonas kaip ir nori patikti – tiek ir „Flyme“ sistema, tiek ir visi parametrai – procesorius, RAM, ir kamera „ant popieriaus“ yra verti nuodėmės, tačiau realus naudojimas parodo ką kita.  Ir nereikia slėpti to ką visi žino, bet kai kurie nepripažįsta – greiti ir galingi telefonai yra skirti tik žaidimams, o testai parodė, kad su 3D vaizdu telefonas gali turėti rimtų problemų ir nėra toks jau universalus kaip galima būtų tikėtis. Telefono kaina perkant Lietuvos parduotuvėse yra apie 350 Eur, priklausomai nuo atminties dydžio. Mydroid.lt verdiktas šiai dienai – 7.5/10 – dėl kainos ir kokybės santykio.

3 thoughts on “Meizu Mx4 apžvalga

  • 27 kovo, 2015 at 14:14
    Permalink

    Turi šį telefona jau savaitė. Mano ivertinimas būtų aukštesnis. Duodu meizu mx4 8,5 balo. Telefono surinkimui, korpuso kokybei, ir ekranui 10 balu. veikia taip pat greitai , aisku dar mazai laiko tesinaudoju. Žaidimu nelabai žaidziu tai čia nelabai galiu vertinti. Kamera, kaip telefonui tikrai nebloga, aisku prietemoje triuksmo daug, 8 balai. Vienintelis rimta minusas tai kad nesideda microsd kortele. Telefonas pirktas lietuvoje is rimtos parduotuves uz 305 Eur su dvieju metu garantija. Tai kainos ir kokybes santykis tikrai labai neblogas

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.