„Meizu M1 Metal“ – biudžetinis ragelis iš žvaigždžių metalo

Sveiki „Meizu“ fanai, aš priimu dar vieną jūsų iššūkį, ar jūs pasiruošę negailestingai kritikos audrai?! Ar jau galandate komentatoriaus plunksną, valote pėlės optinį lizdelį ir kriokiate „sušiktas heiteris“? Bet tai pala, aš dar nespėjau nei žodžio tarti, o jūs jau rikiuojatės eilėje mesti į mane akmenį…

Visus „Meizu“ telefonus priimu labai asmeniškai. Nes apie juos sklandantis hype dvelksmas toks nosį kutenantis, kad net pirštai niežti pačiupinėti, o paskui, deja, užsikimšti nosį arba uždaryti meizofoną į oro nepraleidžiantį konteinerį. Kodėl taip yra – dėl labai paprastos priežasties, kurios aš visgi nesuvokiu, kažkuriuo metu „Meizu“ telefonai įgavo kulto statusą Lietuvoje. Kaip ir visada, mūsų šalyje prieš srovę eiti yra nuodėmė. Šnekant šiuo metu labai populiariomis politikos temomis, į bet kokią kritiką „Meizu“ telefonams mūsuose reaguojama kaip į kritiką A. Tapino straipsnių atžvilgiu. Arba atvirkščiai, kaip į kokias liaupses Sadauskui – Kvietkevičiui. Apžvelgiant „Meizu“ telefonus kiekvieną kartą yra rizika tapti tokiu liaudies niekšu kaip Užkalnis, kuriam kaip žinia, nieko nėra švento. Visa bėda, kad šie telefonai kritikos iš tiesų nusipelno ir užmerkti akis tik todėl, kad tai kaip ir ne mainstrymas, nėra jokios prasmės. Vartotojas turi pilną teisę gauti kokybišką daiktą, o ne raišą, kažką apie skrydį sapaliojančią namudinę sistemą.

meizu-m1-metal-telefonas

 

Taigi, po tokio pagąsdinimo nusiraminkime ir  eikime prie reikalo. Nėra jau viskas taip blogai. Nors tiesa, pirmas įspūdis ištraukus šviežutėlį „metalistą“ iš dėžės buvo toks pat, kaip ir pirmą kartą pačiupinėjus garsiausią ir pigiausią „Meizu“ legendą Lietuvoje „M2 Note“. Kodėl telefonas, kuris pavadintas „metal“, o Kinijoje „blue charm metal“ iš pažiūros neturi nieko bendro su metalu? Korpusas atrodo ir liečiant jaučiamas lyg plastmasinis, apjuostas chromuotu blizgučiu, nelyginant kokia „Coolpad Modena“. Anot „Meizu“, korpusas metalinis, o nugarėlė – lydinys aliuminio bei kažko panašaus į žvaigždžių metalą, ar bent jau turintis kažką bendro su kobaltu ir titanu. Na, jei šiam marketingo triukui ir pasiduosite, žinokite, kad nors šis magiškas mišinys skamba ant popieriaus, ir gerai atrodo 3D renderiuose tačiau jam realybėje pojūčiais artimiausias yra plastikas. Telefonas dar ir lengvas, kas jo plastmasiškumo įspūdi dar labiau sustiprina. Kiek ilgiau pasinaudojus tas keistas jausmas lyg liestum plastmasę (tikriausiai japonai ir kinai turi kokį nors vieną žodį jam apibūdinti) išblėsta ir visgi gali kilti įtarimas, kad nugarėlė labiau primena keramika. Apibendrinant, lietimo prasme tai bet kas, tik ne įprastas metalas.

meizu-metla-mygtukas

 

Įsijungus pirštas pirmiausia kliūna už centrinio mygtuko, tiksliau, labiau kliūna už kitų mygtuko nebuvimo, pirštai mygia ir mygia be perstojo tuščius ekrano plotus tai kairėje tai dešinėje mygtuko pusėje, mat retkarčiais kinai įsigudrina „atgal“ mygtuką kartais pamėtyti į vieną, kartasi į kitą pusę ir esu ne kartą tapęs to auka.. Bet čia jų iš viso nėra! Lyg ne „android“ sistema būtų! Tai kažkuo primena ką tik netyčia įsigytą trečią dvidurį golfą – triniesi triniesi ties galu, langus vis pamaigai ir nieko, neina niekaip įlipt per šoną, nors tu ką.

Aišku, tai labiau pripratimo reikalas nei klaida. Bet faktas, kad nulipę nuo bet kurio kito keturių durų „android“ telefono, šitą „Metal“ savybę pastebėsite pirmiausia, o po to labai dažnai, ne kartą ir ne du. Tai nėra blogai, bet man labiau vizualiai patiko apvalus „Meizu“ mygtukas – pailgas nėra toks patogu spausti, bet gal tiesiog mano pirštai pernelyg dideli, ypač turint galvoje kad šis telefonas gamintas išskirtinai Azijos rinkoms ir mažoms tenykščių letenėlėms. Kai pripranti, supranti, kad tai visai gudri sistema – prilietus mygtuką jis veikai kaip „atgal“, paspaudus – kaip „home“, ilgai palaikius – išjungia ekraną. Beje, ekranas – 1080 x 1920 vaizdo raiškos, 5.5 colio,  LTPS IPS LCD. Pakankamai ryškumo, kad būtų galima įžiūrėti ir saulėtą dieną lauke  – pliusas.

Vos nepamiršau – tame pačiame mygtuke įmontuotas ir pirštų atspaudų skaitytuvas – vienas geriausių, jei ne pats mano geriausių bandytų skaitytuvų įskaitant ir keturis kartus brangesnį „Galaxy S7“. Jokio uždelsimo, jokių klaidų – atspaudas atpažįstamas ir telefonas atrakinamas akimirksniu.

Baterija – 3,140mAh atrodo pakankamai rimta, nors kasdieninėmis sąlygomis išbandyti dar neturėjau galimybės. Telefonas bandymų metu buvo pakantus, kaito nedaug, baterijos procentai nesmigo žemyn – taigi, panašu, kad bent dieną aktyvaus naudojimo atlaikyti turėtų.

Aš jau užsiminiau kad tai – lyg ne „android“ sistema, kas yra visiškai teisingai, nes formaliai tai nėra „android“ sistema. Cha! Nesitikėjote? Ne, tai ir ne „Windows“ ar „iOs“. Tai – „YunOs“ (dar vadinama „Aliyun OS“) –  atskira savarankiška „Android“ atšaka, kuria jau penkis finansuoja kinų super-turbo-mega komercijos gigantas „Alibaba“ ir ši sistema nėra atvirojo kodo. Užmojai dideli, bet iš esmės – vienintelis skirtumas pačiam vartotojui – jokio skirtumo, ypač kai jis jau pakankintas „Touchwiz“, „HTC Sense“,  LG UI skinų ir kitų „android“ apvalkalų, o čia užvilktas „Meizu“ naudotojams jau įprastas „Flyme 5.1“ apvalkalas. Galų gale, galima susidėti per kelias minutes naują launcher’į kuris bet kurią sistemą padarys visiškai kitokia nei standartinis „Touchwiz“ ar „Flyme“. Čia veikia ir „Google Play Store“ – bet tai jau priklauso nuo gerų pardavėjų norų ar nuo jūsų techninių galimybių, nes dažniausiai ją susidėti reiks patiems. Mano apžvelgiamame aparate tiekėjas jau buvo sukišęs „Google“ programas, tačiau tai padarė atbulomis rankomis ir niekas neveikė. Kaip gi priversti „Google“ paslaugas veikti?

meizu-metal-sonas

 

Atsidarome „Meizu“ programėlių parduotuvę ir susirandame „Google installer“. Atsisiunčiame, įdiegiame „Google“ sistemą. Tada užsiregistruojame ir tiek. Išbandome – va kaip viskas paprasta, jums veikia? Man tai ne. Atsidarome „Meizu“ skyriuje atsisiųstų programėlių langą pasirenkame „Google Play“, „Google Play Services“. Visuose ištriname cache duomenis. Veikia? Man veikia. Žinoma, kol tai išsiaiškinau, teko šiek tiek pasiknisti archyvuose.

Kas čia neveikia iki galo taip, kaip turėtų – tai kontaktai. Kaip ir pridera normaliam „android“ vartotojui, visus savo kontaktus aš saugau „google“ paskyroje, o ne telefone ar SIM kortelėje. Todėl keisti telefonus labai patogu – užtenka pridėti „google“ paskyrą ir visi kontaktai jau čia. Deja, paprasta buvo iki šiol. „Metal“ kontaktų niekaip nenorėjo sinchronizuoti, nors atrodo, visos sąlygos kaip ir buvo, kol kas veikiančio sprendimo nėra. Vienintelis būdas persikelti kontaktus – senas blogas SIM kortelės perkėlimo metodas, o kiek lankstesnis – senesniame telefone kontaktų išsaugojimas į .vcf bylą, tada pastarąja galima importuoti į bet kurį išmanųjį, puskvaišį ar kita kalba kalbantį telefoną .

meizu-metal-front

 

Visus savo telefonus apvainikuoju šaknimis (root) ir „Meizu“ politika šiuo atžvilgiu iki šiol buvo labai maloni. Tiesiog savo paskyroje nurodote, kad jums reikia admino teisių prieigos ir – vajolė, kaip sakė vienas Bandžių šeimos narys. Čia taip paprasta nebus, internetas man sako kad galima pasinaudoti framaroot arba iroot, telefoną prijungiant prie kompiuterio. Pasiaiškinau kiek daugiau – internetai kartais meluoja ir labai gaila, tačiau šaknų gauti „YunOs“ nepavyks.. Tiesiog „Alibaba“ nėra linkę dalintis su visais programos kodais.

Beje, nors telefonas pažymėtas kaip TD-LTE t.y. šie 4G dažniai yra skirti Kinijos rinkai, jokių problemų bent su „Omnitel“ operatoriumi nebuvo, 4G ryšys mieste veikė kuo puikiausiai.

Bandymuose telefonas pasirodė stiprus vidutiniokas, su greita vidine atmintimi, ir populiariausiu biudžetiniu procesoriumi šiuo metu –  „Helio x10“. Atmintis – 2 GB RAM (šiame telefone veikė puikiai ir pilnai užteko), 16GB vietos vidinėje, yra modelis ir su 32GB. Taip pat, galite naudoti SD kortelę, tik tam teks paaukoti vieną SIM  kortelės lizdą – kas pernelyg nedžiugina, bet tai priklauso nuo jūsų poreikių.

GPS rezultatai – iki šiol patys geriausi mano matyti bet kurioje „Mediatek“ pagrindu veikiančioje sistemoje. Telefonas palydovus aptiko maždaug per 3 sekundes (coldstart) jų įsikibęs tvirtai laikėsi ir nepametė net stovint prie lango, o ne atvirame plote.

Bandymų rezultatai:

 • Antutu taškai: 52511
 • Velamo Browser (Chrome): 2152
 • Velamo Multicore: 2109
 • Velamo Metal: 1485
 • Androbench (Random write speed): 16.28 MB/s
 • GXF Bench 3.1 (Manhattan): 243

modeliai

androbench

 

Caveat emptor,  „Meizu M1 Metal“ modelis yra skirtas išskirtinai Kinijos rinkai. Tai kiniškų kiniškiausias kiniškas telefonas, su mišraus kraujo kiniška sistema. Kiniška kalba. Kiniškomis aplikacijomis. Kinišku dizainu. Dar tęsti? Turėkite tai galvoje, kai jį užsisakysite. Kita vertus ir apvertus – imčiau šį telefoną vietoje „M2 Note“ netgi jei man už Note’ą dar primokėtų.

Mydroid.lt verdiktas – riebus 8 su pliusu iš dešimt galimų. Manęs visai negąsdina kraštutiniškai kiniški rageliai ar vienas mygtukas vietoje trijų, iššūkius aš priimu tvirtai atsistojęs ir nuoga krūtine žiemą. Visgi silpniausia telefono vieta, kad ir kaip keistai tai beskambėtų, yra fotoaparatas. Nors aš pats iki 2015 m. sakiau, kad telefonas skirtas skambinti ir naudotis programėlėmis, o fotoaparatas skirtas fotografuoti, praėję metai mane privertė apsigalvoti. Pvz. mano bandytas, tikriausiai jums niekad negirdėtas piguolis  Gionee Elife E7“ fotografavo fantastiškai! Čia aš nekalbu apie pačius brangiausius ir geriausius rinkos flagmanus, kaip ir nekalbu apie veidrodinius fotoaparatus, tačiau dabar telefonai jau drąsiai gali išspausti kokybiško fotoaparato vertas nuotraukas, kurių pilnai užtenka didžiajai daliai vartotojų. „Meizu Metal“ fotoaparatas tevertas bulvės,  nuotraukos blankios, per tamsios, fokusavimas lėtas, trūksta detalumo ir buitiniame apšvietime kokybė tikrai prasta. Tai – pati silpniausia telefono vieta.

Telefono kraštutinį kiniškumą nusveria netikėtas atradimas – itin patogus naudoti, labai greitas ir stabilus „Flyme/YunOs“ sistemų tandemas. Naudotis yra tikras malonumas – viskas vyksta greitai, programėlių įdiegimai vos pastebimi plika akimi, jokių pašalinių trukdžių. Pridedame ryškų ir kokybišką ekraną, gerą išorinį garsiakalbį, stabilų wifi ir 4G ryšį ir turim visai neblogą siurprizą, pateiktą „Meizu“. Rekomenduojamas, mydroid.lt stamp of approval!

5 thoughts on “„Meizu M1 Metal“ – biudžetinis ragelis iš žvaigždžių metalo

   • 15 kovo, 2018 at 11:09
    Permalink

    gaila nėra twrp palaikymo šitam tefteliui :( Kažkaip sukrapštėm veikiantį google store apk (xiaomio miui google store apk tarp kitko :D). Nurootinom šiaip ne taip su kingoroot windows softu, ištrynėm bloatware. Močiutė džiaugiasi sutvarkytu telefonu :D

   • Avatar photo
    16 kovo, 2018 at 12:17
    Permalink

    bet jam naujas flyme yra 2018-03-07 datuotas, ar ne geriau būtų firminis OS nei dabar perkaltas?

    nu bet va grynakraujį kinietį vadinas net močiutė gali patvarkyti :)

 • 16 kovo, 2018 at 13:29
  Permalink

  Pabandysim updeitint. rootas neturėtų trukdyti OTA updeiteriui. Mes jug palikom tą patį flyme os, tik pratrynėm bloatware, ir supūtėm lietuvių kalbą, gmailus ir kitus pribumbasus.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.