„LG PAD II“ 10.1 apžvalga

Atsidarius „LG PAD II“ dėžę ir išėmus planšetę užplūsta keisti jausmai – tai lyg ir nostalgija, iš serijos „oooo, dabar tokių nebegamina..“, bet tuo pačiu ir prieštaringas jausmas „negi kas nors tokias planšetes vis dar gamina?!“  ir galų gale „kodėl tokie daiktai iš vis dar gaminami, ir kaip juos sugebama parduoti?“. Iš pirmo žvilgsnio ir tik paėmus į rankas, planšetė lyg gūsis priplėkusio oro iš dešimtmečius uždaryto rūsio. Čia niekas nekalba apie super ergonomiškas formas, kelių milimetrų storį ar chromuotais krašteliais stiklinę nugarėlę. „LG PAD II“ atrodo taip, kaip atrodė planšetės 2013 m. – stabus, kresnas, juodais, bukais užapvalintais kampais. Ir galvojant apie tai, kaip lengvai „LG  manipuliuoja telefonų formomis ir nebijo naujoviškų ir nestandartinių sprendimų – toks planšetės pateikimas tikrai nuvilia.

lg-pad-2

 

Visa tai dar labiau sustiprina pirmojo pasimatymo įspūdis – įjungus ekraną šis nušvinta pakankamai išplautomis spalvomis, nors ir ganėtinai šviesus. Jam labai labai toli iki skaniųjų „Samsung“ „Amoled“ ekranų ir iš viso, pradžioje net kyla įtarimas ar tai iš viso yra IPS ekranas, dėl neįprastai silpno raiškumo ir pastebimo grūdėtumo. Kadangi ekrano raiška yra 1920 x 1200 vaizdo taškų, o planšetės dydis – 10.1 colio, gauname 224 vaizdo taškų colyje, kas šiuo atveju labai pastebima, ir tikrai nedžiugina.

Planšetės viduriuose tūno „Qualcomm Snapdragon 800“ – exhi-end 2.2 GHz procesorius išleistas dar 2013 m., taip kad ir čia kažko naujo neįžvelgsime. Gerai bent tai, kad šis „drakonas“ yra stabilus, laiko patikrintas ir tuo pačiu programuotojų jau nuglostytas, kurio klaidos išgaudytos ir nors naujų privelti visada įmanoma, tačiau senų jau kaip ir nebelikę.

lgpad-2-sonas

 

Dar „LG pad II“ didžiuojasi (tai parodydama gal 14 puslapyje iš berods 16 ar 18 privalomų peržiūrėti langelių pirmojo starto metu) taip pat maždaug 2013 m. „Android 4.2.2“ naujiena, t.y. multiwindows sistema, kurioje galite turėti kelis aktyvius langus vienu metu. Štai kad ir dabar senoku kompiuteriu rašau straipsnį, fone groja „Spotify“, o viena akim galiu sekti kad ir katinėlių video kompiliaciją per „Youtube“.  Deja, nors tai patogu „Windows“ sistemoje, dėl kurios jie ir turi tokį pavadinimą, „android“ sistemoje tai labai nepatogu ir visada jausmas toks, lyg naudotum beta versiją, kuri nei tai greita, nei tai patogi, nei tai iki galo išbaigta. Tai buvo viena laukiamiausių funkcijų „android“ sistemos atnaujinime prieš kelis metus, tačiau taip ir liko už kadro. Na arba už lango ir liko nebe reikalo. O štai LG nusprendė šios funkcijos nebeslėpti ir paversti ją koziriu. Pagal tai, kaip visa tai pateikiama, panašu kad LG jaučiasi lyg su tūzu rankoje, nors iš tikrųjų turi septynkę.

lg-pad-2-plansete

 

Beje, tai specifinė prekė, dar ir dėl to kad tikriausiai pritaikyta vadinamai „verslininkų“ grupei, kuriai  LG manymu išvaizda didelės reikšmė neturi ir svarbesnis yra funkcionalumas. Tam skirtas ir visas „Microsoft Office“ programų paketas kuris planšetėje jau būna įdiegtas, kas be abejo yra didelis pliusas, mat koks nors nemokamas „Kingsoft Office“ kokybės prasme gerokai atsilieka nuo „Microsoft“ programų.

Žinoma, net ir verslininkai mėgsta atsipalaiduoti, todėl namų kino sistemas ir visą kitą padės valdyti integruotas IR spindulių siųstuvas – viena naudingiausių funkcijų kurias gamintojas gali suteikti buitiniam vartotojui – tai yra sumažinti pultelių skaičių namuose.

Kitos smulkmenos ir pastebėjimai:

Galinis fotoaparatas – visiškai planšetiškas, daug vilčių į jį dėti neverta. Nuotraukų pateikti taip pat nėra prasmės, nes jūs ir patys puikiai žinote kokios jos yra – nekokybiškos ir tradiciškai bevertės esant prastam apšvietimui.

lg-pad-2-kamera

 

Baterija man atlaikė kuo puikiausiai, visgi 7,400mAh, taigi laiko kur švaistyti resursus yra. Tiesą sakant, pirmas dvi dienas (taip, net ne valandas, o dienas) baterija seko taip lėtai, kad aš jau ėmiau ieškoti priežasčių kas gi čia negerai.

Atminties turime tradiciškai nedaug, vos 16 GB, tačiau planšetėje yra SD kortelės lizdas, taip kad čia reikalai ne tokie ir prasti.  RAM atminties čia irgi ne per daugiausia, bet 2 GB vis dar užtektinai visiems kasdieniniams darbams.

Tiesa, vos nepamiršau paminėti ir dar vieno svarbaus pliuso – čia galėsite naudotis ir SIM kortele su 3G, taip kad jėga visuomet bus su jumis.

lg-pad-sim

 

 • Aktyvus planšetės naudojimo laikas (be perstojo rodomas filmas 50% ekrano ryškumo ir 50% garso) – 15 val.
 • Antutu taškai: 39829
 • Velamo Browser (Chrome): 2738
 • Velamo Multicore: 1856
 • Velamo Metal: 1550
 • GXF Bench 3.1: 589
 • Ranwom 4k write atminties greitis: 10 MB/s
 • Geekbench: 895 / 2470

Mydroid.lt verdiktas – 8/10 balų. Staigmena? Man irgi. Tai yra juoda, riebi, nuobodi ir brangi (~400 Eur.) planšetė, bet savo funkciją ji atlieka puikiai. Negaliu paaiškinti keisto jai jaučiamo sentimento, tačiau per trumpą laiką mes su ja susigyvenome ir skirtis nesinorėjo. Tai – lyg senai pažįstamo draugo užsukimas į svečius kavos, kai tik pradėję kalbėtis jūs turite atsisveikinti. Planšetė, vertinant visos jos aspektus yra solidi, patikima ir pakankamai galinga visos reikmėm tenkinti ir kas buvo tikrai malonu – jokių programinių bėdų ar sistemos stabdymo. Iš kitos pusės – tai senų technologijų (bet pakankamai solidžių ir šiomis dienomis), seno dizaino ir senokos įrangos dvelksmas, kuris silpnina bendrą įspūdį, todėl naujausių madų besivaikantiems ji neatrodys kuo nors išskirtinė.

One thought on “„LG PAD II“ 10.1 apžvalga

 • 25 vasario, 2018 at 21:42
  Permalink

  turiu šią plančetę virš 2jų metų. ji pakeitė samsung galaxy Tab 10,1 kuris veikia iki šiol tik veikia kaip vežimas lyginant su LG.
  LG Puiki plančetė, tinkama tiek darbui tiek pramogoms tiek video žiūrėjimui. kelionėse vaikas ją kankina, namie daugiausia irgi vaikai. Tiesa, ekranas jau keistas 2 kartus. Pirmą kartą pagal draudimą, vos ne 150€ tik ekranas ir t.t. o po sekančios nelaimės radau aliexpress už 60€ ir telefonų taisykloj pakeitė už 20€.
  Reziumė: tenkina šiuolaikinius poreikius (žaidimai, video, muzika, akumuliatoriaus tarnavimo laikas) ir nėra reikalo keist į naujesnį nes „senukas” susitvarko su jam skiriamom užduotim. 2015m kai pirkau mokėjau 389 €. dabar 2018 ir laimingai tarnauja toliau.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.