„LG Flex 2“ telefono apžvalga

Kai 2013 m. korėjiečių koncernas „LG“ pristatė pirmąjį „Flex“ tipo telefoną, kalbų buvo visokių. juk „LG“ drįso keisti tai, kas jau visiems tapo etalonu – pačią išmaniojo telefono formą! Beje, 2013 m. buvo ne vien telefonų išlankstymo metai, bet dar pasižymėjo ir televizorių išsigaubimu į kitą pusę (curved screen), todėl sukeltas šokas gal nebuvo toks stiprus. Telefoną sekė pakankamai agresyvi reklaminė kampanija, kuri pasiekė to ko norėjo – kitoks telefonas sužadinimo pirkėjų susidomėjimą ir kalbų apie jį buvo daug, tačiau atsiliepimai nevienareikšmiai ir konkurentų populiarumu jam pralenkti nepavyko. Šiek tiek naudos davė „iPhone“  Bendgate skandalas, kai kažkas aptiko, kad „iPhone 6“ yra silpnu korpusu ir teoriškai gali sulinkti tiesiog kišenėje, kai tuo tarpu „Flex“ akcentavo itin didelį atsparumą mechaniniam poveikiui. O ir šiaip, juk jis jau sulenktas, blogiau nebus.

lg-flex-2-apzvalga

 

Tačiau panašu, kad pirmasis blynas nedaug prisvilo ir 2015 m. pradžioje mums buvo pristatytas antrasis modelis, taip ir pavadintas „LG Flex 2“. Pasikeitimų nuo pirmojo modelio nemažai, mat iš esmės vienintelis dalykas kurį telefonas paveldėjo iš savo pirmtako yra lenkta forma ir dydis. Nauji tiek ir viduriai, tiek ir ekranas, telefono korpusas vis dar plastikinis, tačiau kokybiškai apipavidalintoje formoje ir plastikas atrodo gražiai. Kad ir kaip ten bebūtų, telefonas yra išskirtinis savo stiliumi ir kalbant apie šį modelį norisi labiausiai pabrėžti tokios formos trūkumus ir privalumus.

lg-flex-2-telefonas

 

5,5 colio ekranas (P-OLED) buvo ryškus ir puikiai matėsi saulėtą dieną, išskyrus vieną keistoką minusą – nešiojant poliarizuotus akinius nuo saulės vertikali ekrano orientacija vaizdą padarydavo nematomą, kai tuo metu mano senasis telefonas tokios problemos neturėjo. Tai gal ir smulkmena, tačiau buvo nemaloni. Ekrano ryškumas, spalvos ir aukšta raiška man patiko – taip taip, „LG“ irgi dalyvauja aukštos raiškos varžybose ir čia rasime 1080 x 1920 vaizdo taškų skiriamąją gebą sudarančią ~403 vaizdo taškų viename colyje – puikus rezultatas. Priekaištų ekranai, netgi tokiam lenktam aš neturiu. Beje, lenkimas šiek tiek sumažina ir saulės atspindžius.

Labiausiai mane nustebinęs dalykas, yra tai, kad šis telefonas kažkodėl yra pats patogiausias mano rankose laikytas ragelis rašyti tekstams. Nežinau, ar dėl lenkto ekrano, ar dėl to kad jo dydis kaip tik atitinka vietas pirštams – nei viename telefone žinutės ir laiškai taip smagiai nesirašė kaip „Flex 2“ modelyje.

lg-flex-2-back

 

„LG“ pabrėžia kad lenkta forma kalbant – papildomas privalumas, mat mikrofonas arčiau burnos ir pats telefonas atkartoja veido forma – čia jie tikriausiai buvo teisūs nes pašnekovai mane girdėjo puikiai, ir telefoną laikyti buvo patogu.

lg-flex-2-buttons

 

Dar vienas itin keistas „LG“ sprendimas – įjungimo ir garso mygtukai, kuriuos rasite ne telefono šonuose, o nugarėlės viršutinės dalies centre. Pradžioje apsiprasti buvo sunku (nes toje dalyje dar yra ir fotoaparatas), tačiau kuo toliau, tuo labiau toks sprendimas man patiko. Ar taip pat patiks ir jums, neaišku, nes panašu, kad tai dar vienas vadinamas hate it or love it sprendimas, šiuo metu vis dažniau sutinkamas net ir populiariausių modelių flagmanuose. Aš kažkodėl manau, kad tyrimai kuriais rėmėsi LG, gamindami šį modelį buvo paimti iš žmogaus kuris priminė mane – kaip jau minėjau, man patiko ir forma, ir kita „LG“ techninių sprendimų dalis, telefonas asmeniškai man buvo tikrai vienas patogiausių naudoti iš tų, kuriuos teko laikyti rankose, nepaisant visų jo keistų ir neįprastų sprendimų. Tiesiog jo naudojimas atrodo natūralus, ir pirštai patys susiranda reikiamus mygtukus.

lg-flex-2-geekbench3-single lg-flex-2-geekbench3-multi

 

Telefonas atkeliaus „Androd Lollipop 5.0“ sistema, kurią suka aštuonių branduolių „Qualcomm MSM8994 Snapdragon 810“ procesorius (keturi branduoliai (Cortex-A53), dirbantys 1.5 GHz ir  keturi branduoliai (Cortex-A57) dirbantys 2 GHz dažniu – šiuo metu viena naujausių kombinacijų, vaizdo procesorius – „Adreno 430“. Nors telefonas kuo puikiausiai pasirodė visuose bandytuose žaidimuose ir programose – akivaizdu, kad dar ne viskas groja taip gražiai, nes telefonas kaito smarkiai, ir tai įtakojo net ir testų rezultatus.. o keisčiausia, bet jie neparodė nieko išskirtinio, ką būtų galima pritraukti prie dabartinių rinkos lyderių. Nors bendram sistemos stabilumui priekaištų neturėjau, telefonas buvo klusnus ir nesiožiavo.

flex-2-gfx-bech-3d-becnmark flex-2-gfx-bech-3d

 

Baterijos laikas man pasirodė šiek tiek ilgesnis nei naudojant įprastai – pora dienų pakankamai aktyvaus naudojimo man sunaudojo apie 60% energijos, rezultatai geri, aišku jei nepamiršime, kad baterija čia neišimama, tačiau pakankamai rimta 3000 mAh.

lg-flex-2-space lg-flex-2-akumuliatoriusAtminties telefone pasirinktinai – 16 GB vietos telefone su dviem GB RAM arba 32 GB ir  3 GB RAM. Mano bandytas modelis turėjo 2 GB, iš kurių laisvi buvo 1,8 GB, tačiau kaip už 650 € (taip, taip kaina tokia), tai atrodo mažokai. Atskirai verta paminėti, kad į raudonąja knygą naujuose telefonų modeliuose jau įrašytas Micro SD kortelės lizdas čia yra, kuris jums leis telefoną praplėsti papildoma atmintimi iki 128 GB.

Iš papildomų funkcijų čia yra ir infraraudonųjų spindulių siųstuvas, kuris telefoną padaro universaliu išmaniuoju pultu, puikiai susitvarkančiu su keturių skirtingų gamintojų garso ir vaizdo sistemomis vos per vieną minutę, NFC skaitytuvas ir žinoma, Bluetooth, radijo imtuvas, bei GPS.

lg-flex2-ir-blaster

lg flex 2 photo
Ar panašu kad raudona yra raudona, o juoda – juoda?

 

Telefone įmontuotas galingas 13 MP fotoaparatas, fotografuojantis 4128 x 3096 vaizdo taškų raiška, dviguba blykstė, automatinis fokusavimas ir papildomas vaizdo stabilizavimas, bei filmavimas 4k UHD vaizdo raiška. Skamba viskas neblogai, tačiau nuotraukos pasirodė kiek blankokos ir per šviesios. Tikėtina, kad „LG“ tai ištaisys paprastu sisteminės aplinkos atnaujinimu.

Išskirtinai erzinanti pasirodė „LG Optimus“ pranešimų sistema aprengta „android“. Jei štai „Samsung“ pasimokė ir „Galaxy S6“ modelyje ne itin reikalinga programinė įranga buvo beveik neegzistuojanti, tai „LG“ priešingai, vis dar galvoja, kad pastoviai vartotoją erzinantys iššokantys pranešimai yra gerai. „Sveiki,  jūs žinote..” Taip žinau. „O ar nenorėtumėte?” Nenorėčiau. „O tai, bet gal?” Ne ne, ačiū. „O žinote ką, aptikau 1,53 MB nereikalingų duomenų, ar galėčiau juos iš trinti DABAR?” Toks atkaklus sistemos įkyrumas varo iš proto.  Tiesa, susimažinti pranešimų skaičių galima, bet pirmoji naudojimo valanda tikrai nėra nuostabi. Kadangi gamintojai jau dabar pirmą kartą įjungus telefoną jau siūlo vadinamuosius vedlius, kurie sukonfigūruoja telefoną po 16 niekingų žingsnių, aš siūlyčiau pridėti dar vieną, kuris išspręstų dalies vartotojų nepasitenkinimą perkrauta sistema. Tiesiog, po pirmojo paleidimo pasiūlyti rinktis „android vartotojas pirmą kartą”, „pagrindiniai žingsniai” arba „vartotojas ekspertas” vedlio režimus. Pirmasis – paleistų pagrindinį vedlį su bent 10 nereikalingų žingsnių, antrasis – kelis pagrindinius žingsnius, o trečiasis – elementarus „Google“ paskyros pridėjimo langas, root teisės ir viskas. Tai, aišku tik svajonė, bet vartotojų patobulintos „android“ sistemos kitiems telefonams gali tą pasiūlyti. O čia – rinktis nėra iš ko.

lg-flex-2-ibrezimai-scratches

 

Dar vienas išgirtas dalykas – vadinamoji self-healing (savaime atsistatanti) nuo įbrėžimų nugarėlės danga pasirodė esanti visiškas šlamštas. Telefono nugarėlė braižėsi taip, kaip nėra braižęsis dar nei vienas telefonas – minkšta danga atrodė, kad ne atstato atsitiktinius įbrėžimus, o juos padaugina bent kelis kartus. Tai ypač matyti toje išlenktoje vietoje, ant kurios telefonas guli, kai jis būna ekranu į viršų. Mano nemokamas patarimas – ta būtų galima netgi išspręsti paprastu dizaino sprendimu, tarkim, viduryje telefono nugarėlės įdedant kitos medžiagos juostą, ant kurios telefonas gulėtų, ir kuri būtų atspari įbrėžimams. Tačiau to negalima vertinti kaip itin didelio minuso dėl paprastos priežasties – telefono nugarėlės keičiamos ir jei jau subraižymai jus taip erzins, nugarėlę pasikeisti užtruks kelias sekundes. Aišku, už papildomą kainą.

Mydroid.lt verdiktas – telefonas vertas stiprių 8 iš 10 balų. Tikriausiai kiekvienam bus savaip, bet jei telefono forma jums patinka, greičiausiai šis telefonas jums tikrai „prilips“ kaip nutiko ir man, ir skirtus su juo buvo tiesiog gaila. Didžiausias minusas – aukšta telefono kaina, kuri atbaidys ne vieną. Kiti gamintojai siūlo savo flagmanus už panašią kainą, prigrūstus reikalingų, nelabai ir gerokai rimtesnių funkcijų nei „LG Flex 2“, kurią čia mokate tiesiog už ekrano išgaubimą. Kitas minusas už perkrautą sisteminę aplinką, kurią norisi gerokai apvalyti.

2 thoughts on “„LG Flex 2“ telefono apžvalga

  • 13 gegužės, 2015 at 11:08
    Permalink

    Turiu jau pora savaiciu, siaip nemetau bile kur , bet jokiu ibrezimo and galinio dangtelio nera. Mano nuomone jis pasalina tik tuos smulkiu ibrezimus kurie matosi vartant pries saule. Jeigu ne tas self healing as manau kad tokio tipo dangteliai prisirenka tu nedideliu ibrezimu labai greitai – ustenka uzsimirsus idet i kisene su monetomis ar raktais. Jau man ir pora kartu buvo nukrites ant mediniu grindu – jokiu zymiu niekur neliko. O kas liecia stiprius ibrezimus – niekas nepades :)

    • Avatar photo
      13 gegužės, 2015 at 15:17
      Permalink

      Senesniame modelyje buvo slaptoji nanotechnologijų-self-healing danga, pavadinta „wolverine”. Šnekėta buvo daug, bet realiai „healindavosi” tik nuo popieriaus ipjovimo tipo įbrėžimų. Čia naujos kartos, tai gal šita ir nuo kartono gydysis. Asmeniškai nesutikau kito šitaip besibraižančio telefono, na gal Samsung Alfa priekis braižėsi taip kaip Flex2 galas. Akivaizdu, kad be dėklo nugarėlė sveika neišliks.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.