„Letv One x600“ – kokybiškas ir pigus ragelis

Apie „Letv“ mane jau senokai apšvietė gizchina.com – anot jų, šis telefonas yra maždaug tai, kad anksčiau buvo „One Plus One“, t.y. telefonas, siūlantis geras specifikacijas ir kokybę, nedarantis per daug kompromisų ir, kas svarbiausia – už priimtiną kainą. Taigi, pasirodant svečiuose „Letv“ laukiau baisiai nekantraudamas, ir kaip ir dažniausiai pasitaiko – tikėdamasis eilinio nusivylimo, mat pigūs kiniški rageliai ir kokybiškas produktas – paprastai neina koja kojon. „X600“ kaina Kinijoje – apie 180 USD, Lietuvoje virstančių ~190 Eur.

Kas gi tas pats „Letv“ – kiek pavyko sužinoti didelė kinų kompanija su milijardine apyvarta, tiekianti media paslaugas internetu (spėju, kažkas panašaus į „Netflix“?, nusprendė išmėginti jėgas išmaniųjų telefonų rinkoje. Keista, kad nesugalvojo ragelio pavadinti „Lephone“, bet ei, mes jau turime „Elephone“, tai gal ir būtų per daug panašu. „One x600“modelis yra mažiausias iš trijų šiuo metu išleistų kompanijos telefonų, ir labai panašus į savo dvynį „1S x500“, kuris turi pirštų atspaudų skaitytuvą, kiek kitokį korpusą ir dar kelias smulkmenas. Kaip sau nenori, parametrai visgi traukia akį – „Mediatek Helio x10“ (MT6795), IR blasteris (beje, tuo pačiu ir imtuvas, taigi telefoną kaip kokį universalų pultą galite užprogramuoti klonuodami bet kurį distancinį, kurį rasite namuose ir nesate apriboto vien programėlės gamintojo fantazija), 3 GB RAM, 5,5 colio ekranas su 1920 x 1080 vaizdo taškų raiška ir pakankamai daug teigiamų atsiliepimų.

letv-x600

 

Taigi, ir mano pirmas įspūdis buvo stipriai  teigiamas, po 10 min. naudojimo – vidutiniškai neigiamas. Telefono forma man tikrai patiko, ekrano ryškumas, kontrastas ir visa kita – malonu pažiūrėti. Deja, ragelyje darbštieji kinai sudėjo jų manymu „europietišką“ programinę įrangą, kur „Google Services“ pastoviai lūždavo, IR blasterio įjungimas perkraudavo telefoną, visi adresatai ir telefonai buvo parašyti juodu tekstu ant juodo fono ir dar daugiau visko… Tai viena prasčiausių pusiau keptų – pusiau virtų ir nenuluptų programinių įrangų, kurias tik esu matęs. Nusprendžiau nesivarginti ir išmėginti naujausią kinietišką. Ir ką gi, gal ir joks siurprizas, kad kiniškai rinkai skirtas telefonas – maksimaliai kiniškas. Angliškai net neišversti kaip kurie meniu punktai, nepaisant sisteminio anglų kalbos nustatymo, o kiniškų servisų devynios galybės, tiek daug, kad net neaišku ką galima saugiai trinti, kad telefono smegenys nesusisuktų.

letv-x600-telefonas

 

Laimė, kaip pasitaiko populiariems kinų telefonams, atsiranda entuziastų, kuriems, mano nuomone kinai turėtų mokėti daugiau nei savo programų inžinieriams. Entuziastai sutvarko ir paprotina nelabai gudrius gamyklinius rom’us – taip ir čia paieškos pabaiga tapo itališka BB72 programinė įranga, paremta naujausia gamykline, tačiau išvalyta, su anglų ir net lietuvių bei rusų kalbomis! Telefonas iš karto tapo malonus naudoti, visos funkcijos veikė kuo puikiausiai ir dar tikriausiai dėl trumpo naudojimo laiko visko išbandyti nespėjau ir susigadinti nuomonės, todėl įspūdi paliko tikrai gerą.

letv-x600-nugara

 

Fotoaparatas  – prie buitinio apšvietimo jautrumo akivaizdžiai trūksta, todėl itin geros kokybės nuotraukų nesitikėkite, bet jos daugiau nei patenkinamos lyginant su panašaus kainų lygio telefonais. Smagi sulėtinto filmavimo funkcija – nors „Helio x10“ žadėtos super slow-more funkcijos neišgausime, bet filmuoti 4 kartus lėčiau galima ir atrodo visai neblogai. Ir šiaip, filmavimas man paliko visai neblogą įspūdį.

Minusai: silpnokas garsiakalbis. Nesu tikras ar pas visus modelius taip, bet net ir esant maksimaliam garsumo lygiui pašnekovo balselis atrodo silpnas. Triukšmingoje aplinkoje manau tai būtų problema, bet galbūt jai yra spendimo būdas.

Dar kartą paminėsiu, kad „Helio x10“ – procesorius  iš kurio buvo laukta labai daug, visgi pasirodė ne per daug išskirtinai, ypač ginčytinas sprendimas buvo naudoti seną vaizdo procesorių, kuris tampa akivaizdžiu visos sistemos stabdžiu ir čia labai tinka terminas „bottleneck“, kuris labai gerai apibūdina jo veikimą. Laimė, tą stabdį pajus nebent reikliausi iš mūsų, visiems kitiems mirtingiesiems tai jausis nebent bandymų programų statistikoje. „Helio“ procesoriai mėgsta kaisti, todėl šis telefonas bus ne išimtis, bet rankų nedegina.

Dažnai kiniška rykšte tampa GPS, kurį dėl pigių antenų ar galbūt paties gamintojo sprendimų, kartais pagal paskirtį naudoti netgi ir neįmanoma, tačiau čia jis veikė ne taip ir blogai, palydovus aptikdamas per maždaug 10 s. nui pirmo paleidimo laiko.

Ekstra pastraipa tiems, kurie telefoną visgi įsigis ir kuri sutaupys nemažai laiko, tvarkantis telefoną. Pirmiausia jums reikia susidėti „TWRP recovery“. Tai atliekama per kompiuterį su „Wndows 8“ ar žemesne sistema (mano „Windows 10 x64“ nemaloniai tvarkyklės nepalaikė) ir užima ne per daugiausia laiko. Pasisiunčiate šią bylą ir viską atliekate pagal angliškas instrukcijas. Ši TWRP versija pusiau rusiška, pusiau angliška, bet per daug problemų tai neturėtų kelti, nes visi veiksmai nesudėtingi.

Toliau, perkrauname telefoną į TWRP (garso + ir įjungimo mygtukas kartu) ir būtinai padarome rezervinę kopiją, kuri gali išgelbėti jūsų piniginės storumą.

Per tą laiką turėtumėte atsisiųsti naujausią programinę BB72 įrangą iš čia. Siųskitės 08S versiją, ar tą, kuris bus naujesnė, naudokitės „Google Translate“, jei kils klausimų. Perkeliame zip bylą į telefoną, vėl perkrauname į TWRP. Atliekame pagal aprašytas instrukcijas, ištriname visą prieš tai buvusį gėrį per wipe komandą (data, cache, system, dalvik), ir paleidžiame update from SD card.

Štai ir viskas, turite funkcionalų, su root teisėmis telefoną, kurią šiek tiek ragus palaužysite su „Titanium backup tools“, nes nereikalingų programėlių bus likę. Tačiau IR funkcija veikia puikiai, „Google Services“ nelūžta ir daugiau viskas tvarkoje.

Kelių bandymų rezultatai:
Geekbench 3 – 836 single / 4718 multi
GFX bech – 588 (Manhatan)

Mydroid.lt įvertinimas – 9 / 10. Šiuo metu tai – vienas geriausių biudžetinių telefonų kuriuos galima įsigyti už tokią kainą. Pagrindiniai konkurentai – populiarus „Meizu M2 Note“ ir dar Lietuvoje nematytas „Meizu M1 Metal“ gėdingai pabrukę uodegą klykia „Flyme.., please Flyme away“, „Xiaomi Redmi Note“ 2&3 – abu brangesni ir gerokai mažiau lankstesni programinės įrangos prasme. Aišku, „Miui“ yra „Miui“, bet dizainas ir visa aplinka mane sužavėjo labiau nei „Note 2“, su 3 versija kol kas palyginti negaliu.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.