Klasika – trumpa Xiaomi Redmi 1S apžvalga

Sunku patikėti, bet kažkodėl praleidau ir neaprašiau vieno iš žymiausių „Xiaomi“ telefonų „Redmi 1S“, kurie dar ne taip ir seniai kartu su „Motorola Moto G“ padarė perversmą biudžetinių ragelių rinkoje ir konkurentams teko gerokai pasispausti. Žinoma, tai ne audinė su aliuminio važiuokle, kurios vertė metam bėgant nekrenta, o kyla, bet jei lygintume tai, ką mobiliojo ryšio operatoriai siūlo savo salonuose ir „1S“ modelio privalumus bei kainą – tai vis dar geras pasirinkimas.

xiaomi-redmi-1s

2014 m. viduryje pasirodęs „Redmi 1S“, buvo atnaujintas „Xiaomi Redmi“ linijos modelis – vietoj kinams įprasto „Mediatek“ procesoriaus čia buvo įdėtas amerikiečių „Qualcomm MSM8228 Snapdragon 400“ keturių branduolių, dirbančių 1,6 Ghz dažniu procesorius, kuris 2014 m. tapo itin populiarus biudžetiniuose ir vidurinės klasės telefonuose. Tuo pačiu buvo išspręstos ir kitos panašius modelius kamavusios problemos – europiniai 3G ryšio dažniai, kokybiškesnė GPS antena, leidžianti greičiau surasti palydovus.

xiaomi-redmi-1s-nugara

Telefono forma pakankamai masyvi, tačiau delne jis guli patogiai. 4.7 colių ekranas – 720×1280 vaizdų taškų raiškos, 321 PPI – vienas idealiausių santykių nepermokant.

“1S„ turėjo ko trūko tuometiniam konkurentui „MOTO G“ – SD kortelės lizdą, kuris atmintį leisdavo praplėsti papildomais 64 GB, ir žinoma, koks gi kiniškas telefonas be dviejų SIM kortelių. Operatyvinės atminties čia 1 GB, kas 2014 m. jau tapo norma, dabar jau atrodo mažokai.

Baterija 2000 mAh – „Snapdragon 400“ tikrai nėra pats taupiausias energijai procesorius, bet telefonas sugeba vidutiniškai ištempti dieną – dvi, naudojant aktyviai.

Fotoaparatas  – 8 MP, 2015 m. jau neatrodo itin ypatingas, tačiau kokybė pakankama. Tiesa sakant, nuotraukos, ypač atliktos su makro funkcija, atrodo tikrai neblogai ir kartais lenkia daugiau vaizdo taškų turinčius konkurentus savo kokybe.

xiaomi-redmi-1s-kamera

Visas šis komplektas, stabilus „Xiaomi MIUI“ programinis palaikymas, telefonui Kinijoje užtikrino aukštus pardavimus. Kitas dalykas – pakankamai žema kaina, kurią sau tikrai gali leisti jei ne kiekvienas kinas, tai tūlas lietuvis, kuriam nebaisu paimti naujausią „Samsung Galaxy“ išsimokėtinai iš salono už kelis kartus didesnę kainą. Ne veltui ir sakoma – kad tik turtingi gali leisti sau pirkti daiktus išsimokėtinai, nes tai yra pats geriausias būdas sumokėti daugiausiai pinigų už tą patį daiktą. „Redmi 1S“ išleidimo metu ragelio kaina buvo apie 200 USD, o šiuo metu, dar ir dėl išleisto naujo serijos modelio Redmi 2 (modelių palyginimas)  nukritusi iki ~150 USD, Lietuvoje tampančių ~158 €, (apie 550 LT). Taigi, kaina tikrai nedidelė, lyginant su siūlomų galimybių rinkinių, ir su tuo ką siūlo konkurentai.

Antutistams, vis dar tikinčiais, kad ši programa parodo pasitikėjimo vertus rezultatus – „1S“ modelis čia surenka apie 20000 taškų.

xiaomi-redmi-1s-ekranas

Vienintelis dalykas, kuris man užkliuvo šiame telefone – dėl neaiškių priežasčių „Xiaomi“ vis dar nesugebėjo atnaujinti operacinės sistemos į naujausią „MIUI v6“, todėl  čia vis dar sukasi „Android 4.3“ atitikmuo – „MIUI v5“. Tiesa, laikas nuo laiko pažadama kad naujoji programinė versija pasirodys jau netrukus, bet pažadai lieka pažadais. Žinoma, kaip ir dažnai būna su itin populiariais telefonais, „1S“ modelis turi itin didelę vartotojų bendruomenę ir jei netingite krapštytis – galite patys susidėti eksperimentinę „MIUI v6“ versiją ne iš gamintojo, o būtent suklijuotą pačių vartotojų.

Tiesa, dar vienas telefono gamintojų sprendimas, verčiantis pakrapštyti galvą ir skėstelėti rankomis – neapšviečiami apatiniai telefono mygtukai. Žinoma, mintinai juos išmoksti greitai, tačiau.. Kodėl jie visgi neapšviesti? Kas keisčiausia, „Redmi 2“ šia tradiciją tęsia, nepaisant kad tai yra vienas dažniausių vartotojų skundų.

Mydroid.lt verdiktas  – 9/10. „Xiaomi Redmi 1S“ – yra puikus biudžetinis telefonas kasdieniniam naudojimui su optimalias parametrais, kurie išlieka aktualūs ir šiandien. Mano nuomone, naujasis „Snapdragon 410“ procesorius, kuris turėjo pakeisti šiame telefone esantį 400 modelį, nepasiekė ir nepasieks to, ką pavyko jo pirmtakui.

One thought on “Klasika – trumpa Xiaomi Redmi 1S apžvalga

  • 23 kovo, 2015 at 16:47
    Permalink

    Sveiki. Is kur butu patikima nusipirkti orginalu Xiaomi o ne kopija . Domina Mi4 modelis? Alliexprese pilna kopiju…..

    Zmonai nupirkau meizu mx 4 (gan gera kaina siulo mobili linija) tai noreciau sau pabandyti Xiaomi

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.