Istorija apie planšetę, kuri labai norėjo patikti – FNF iFive x3 mini apžvalga

iFive_Mini_3_04“Apie Fnf iFive x2 ir x3 mini modelių grožį buvau girdėjęs daaaaaug. Kalbant pašėlusio jaunimo slengu, draugai man sakė, „kabink, čia dešimt balų“! Ir neatsilaikiau, ką jau darysi, silpnavalis esu…

Pirmą kartą susitikome šaltą žiemos vakarą kažkurios IT parduotuvės puslapyje. Mini X3 merkė akį ir sakė „susitikime ir galėsime žaisti tarp žvaigždžių, kartu skristi į toliausius kraštus, mes juk vienas kitam skirti.. aš padarysiu viską ką tu nori, tu tik pažiūrėk, kokia aš graži” .

Mano reakcija buvo maždaug tokia:

shutupandtakemymoney_zps3bbbd52eAntrą kartą jau akis į akį susitikome po gero mėnesį, dabar jau tikros žiemos sušaldytas gležnas kūnelis lengvai tilpo mano delne. Tikrai, gražuolė, tikrai 10 balų! Plonytė talija (6.5 mm korpusas), didelės akys (čia reiškia didelis 8” ekranas, tikrai ryškus skirtumas po 7”), ir šiaip.. lengvutė, gražutė. Mmmmm…

Kai Fnf atsimerkė, jos akys taip ir suspindo ryškia šviesa, o aš eilinį kartą apsalau iš džiaugsmo – tokio grožio akių tikrai dar nemačiau – tokios šviesios ir spalvingos.. svajingos.. Deja, idilija liovėsi vos tik FNF pravėrė burną ir užbosyjo:

– Čyvo smotryš čiuvak?! Anūką ypylk mą samagono. Ainu dar bl** nusnausiu, kol tu čia kuisies.

WTF..?  Tokia gražuolė,bet “su charakteriu” kaip sakant. Tapo akivaizdu, kad su tokia padėtimi nesitaikysiu ir reikės kažką daryti…”

Tokią tat pradžią apie mūsų santykius rašiau savo dienoraštyje. Ir prasidėjo jie ne kaip. Visai ne kaip. Kitokio straipsnio pavadinimo ir negalėjau net įsivaizduoti. Fnf x3 mini turi viską ko kaip ir reiktų – tikrai puikus dizainas, kol kas (bent jau mano laikytas rankoje) vienas geriausių, netgi nežiūrint vien į kinų planšetes, super lengvas ~300 g korpusas, plonytis – kartais atrodo kad laikai kartono lapą, o ne kažkokį mechaninį įrenginį, ekranas puikus – itin ryškus, drąsiai galintis lygiuotis su geriausiais Pipo modeliais ir ne tik..

DSCN6860

DSCN6855

Bet vat pats veikimas.. Priminė man patį pirmą susidūrimą su RK3188 platforma, kuomet pasirodė pirmosios planšetės be jokių android optimizacijų. Play store stringa. Gmail sinchronizavimas planšetės naudojimą daro neįmanomu. Viskas kimba, persijungimas tarp programų trunka amžinybę. Viskas vėluoja, viskas blogai. Grožiu funkcionalumo nepakeisi – kas iš to, kad gražu pažiūrėti, planšetė kuri nėra tokia jau pigi, dar turi ir atidirbti už savo vertę.

Dėl dizaino FNF paaukojo ir vieną GB ram, kas galbūt būtų kažką pakeitę, mat griežtai dietinis 6,5 mm korpusas tiesiog negalėjo sutalpinti papildomo RAM atminties bloko riebalų… Pradėjęs kapstytis giliau supratau, kame stabdymo esmė – Kinijos gamintojai atrado dar vieną būdą kaip sutaupyti ir pradėjo dėti pigesnę ir lėtesnę sisteminę Flash atmintį. Todėl visi veiksmai, kurie reikalauja trumpalaikio ir greito duomenų įrašymo į diską stringa, kimba ir vėluoja. Ką tokiais atvejais daryti – variantų ne tiek ir daug – kadangi į plokštę integruotos atminties pakeisti nepavyks, galima žaisti programas keliant į SD kortelę per App2SD, galima žaisti su CPU ir  I/O nustatymais, galima bandyti terliotis su rom’ų programinės įrangos keitimu, kuo aš ir užsiėmiau.

Galų gale, po kelių nesėkmingų programinės įrangos keitimų pastebėjau nesenai pasirodžiusį eksperimentinį Kitkat 4.4 rom’ą, “ech kas bus tas, ką jau čia prarasiu” pagalvojau. Mat eksperimentinė programinė įranga iš Kinijos paprastai nežada tobulumo. Tačiau kiekvienai dienai naudoti tokia planšetė nemaloni ir beprasmiška – jau buvau pradėjęs svarstyti apie grąžinimą.

Taigi, apie savo įspūdžius  4.4  smulkiau aprašiau jau  šiame straipsnyje – FNF charakteris pasikeitė absoliučiai – nesu tikras kokius pakeitimus padarė gūgle komanda šioje versijoje, bet kitaip nei magiškais jų nepavadinčiau. x3 staiga atsigavo, iš visiškai luošos nedarbinės kumelės pavirto tegu ir ne lenktyniniu žirgu, bet tokiu kuris drąsiai raitelį gali panešioti kiek jis panorės.

Siunčiantis iš Play store stabdymas beveik dingo, internetinių puslapių naršymas, kuris anksčiau buvo visiška kančia staiga pasidarė beveik idealus, persijungimai tarp programų pagreitėjo.. žodžiu, Kitkat padarė stebuklą!

DSCN6858

Dabar pilnai užtenka to 1 GB ram ir dar lieka vietos rezervui. Reiktų paminėti, kad tai yra nauja programinė įranga, todėl ji dar nėra iki galo nušlifuota ir daugiausia to pasimato su baterija ir jos darbu – pvz., kartais nėra krovimo animacijos, kartais krovimo procentai rodomi neteisingai, kartais baterijos likę procentai rodomi neteisingai, todėl apie tikslų likusį darbo laiką galima tik spėlioti. Garsusis 4.4 privalumas (kuriuo kažin ar daug kas iš mūsų naudosis) – belaidis spausdinimas (wireless printing) čia irgi neveikia.

Nors ir minėjau, kad dizainas, ko gero yra vienas iš geriausių kurie šiuo metu pasirodė Kinijoje, aš nepasakyčiau to apie ergonomiką. Visgi, kvadratiniai kraštai yra aštroki ir atrodo gan pavojingai. Ir laikyti ilgą laiką nėra patogu, o  taip, kad planšetė tiesiog “liptų” prie rankos, nėra. Viskas kaip ir gerai, bet jaučiasi, kad kažko trūksta.

Reziumė – jei programinės įrangos nekeičiate, planšetę vertinu 5/10, nes pagal kainą ir kokybę FNF niekaip negali pasiteisinti tokiu blogu veikimu. Jei susidėsite Kitkat  reikalai kaip mat pasitaiso – tokiu atveju Rašau ir visus 9/10. Šiek tiek gal pritemptas balas, nes galima ir geriau, klaidos dar ne visos ištaisytos, tačiau jausmas lyg tai būtų nauja planšetė. Beje, jos  kaina su muitais Lietuvoje ~570 Lt. Brangoka, bet jei jau galite prieš save kaip nors pasiteisinti, kad norite tikrai dailios patapšnutės 8” ekranu – kodėl gi ne.

Šiek tiek testų ir bendros informacijos:

2014_01_22_17.23 2014_01_22_17.22 2014_01_22_16.43 2014_01_22_16.42 2014_01_22_16.36 2014_01_22_16.34 2014_01_22_16.32

 

 

2 thoughts on “Istorija apie planšetę, kuri labai norėjo patikti – FNF iFive x3 mini apžvalga

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.