„HTC ONE M9“ apžvalga

„HTC  ONE M9“  – visai nesenai pristatytas kaip pagrindinis 2015 m. „HTC“ flagmanas ir, kaip nebūtų net galima įtarti iš pavadinimo, tai ne devintas modelis, tačiau ketvirtas hi-end „One“ serijos modelis. Jei patys pirmieji 2012 m. serijos gaminiai buvo „Apple“ ir „Samsung“ šešėlyje, legendinis 2013 m. „HTC One“ pritraukė nemažai gerbėjų ir puikių atsiliepimų spaudoje, bei laimėjo ne vieną „geriausio mobiliojo įrenginio“ titulą. 2014 m. „One M8“ rinkoje tokio didelio šurmulio nesukėlė, bet buvo aišku – „One“ serija tęsis ir toliau.

htc-one-m9

 

Pradėti reikia nuo to, kad „M9“ modelis  yra skirtas konservatoriams. Nebūtinai, aišku, tiems kurie sėdi Seime ir savivaldybėse, tačiau tiems, kurie nelabai mėgsta pokyčius, yra prisirišę prie daiktų ir sako: „a seniau tai kaip gerai buvo.. Ir išvis, kuo naujesnis daiktas, tuo prastesnis. Na, bet jei atrodo taip pat kaip senas, tai turbūt bus labai geras.“ Taip sakau todėl, kad metams bėgant „HTC One“ dizainas keičiasi minimaliai. Jis vis dar atrodo solidžiai – na kur jau čia, vien spalvos pavadinimas „auksas su sidabru“ jau turėtų šį tą sakyti. Tačiau nepaisant to solidumo telefonas rankoje jaučiasi lyg benzininiu pjūklu išpjauta skulptūra, lyginant jį su kitais gamintojų flagmanais. Telefonas per storas, per sunkus (visgi 157 g.) ir pernelyg konservatyvus. Žinoma, dėl to jis taip pat turės savo pirkėją, kuriam tokie dalykai patinka. Dabar, kai visi gamintojai lygiuojasi daug maž į  panašius techninius parametrus tame pačiame kainų lygyje (~600 eur.), apsisprendimą dažnai gali lemti tiek prieraišumas prie konkretaus prekinio ženklo, tiek ir vien pats produkto dizainas.

htc-one-m9-nugara

 

Telefono pirmo įjungimo metu mus pasitinka ilgas ilgas vedlys, su krūva reikalingų ir nelabai paslaugų. Pirmas įspūdis – ekranas vizualiai nėra toks ryškus kaip konkurentų ir turį šiek tiek gelsvesnį atspalvį, nors gal bendram vaizdui įtakos turi ir tokia pati, kaip ir telefonas konservatyvi „HTC Sense UI“ sistema, apie kurią plačiau.

htc-one-m9-ekranas

 

Akivaizdu, kad „Sense UI“, kurią „HTC“ naudoja  savo telefonuose, taip apvilkdami „android“ sistemą, reikalauja grafinio atnaujinimo, nepaisant kad tai jau net septintoji „Sense UI“ versija. Vartotojo interfeisas atrodo pasenęs ir pabrėžtinai kampuotas – aš suprantu, „HTC“ konservatyvūs ir pačio telefono stilius keitėsi minimaliai, tačiau tai dar nėra pasiteisinimas viską palikti taip, kaip buvo kelis metus atgal ir nejudėti kartu į priekį su kitais. „Sense UI“ atrodo lyg standartinis 4 versijos „android“ vaizdas būtų mus aplankęs iš 2012, nepaisant to, kad telefone veikia „Lollipop“ sistema.  Ir „HTC“ telefonai man vis dar kelia daugiausiai problemų su savo programine įranga. Taip ir šį kartą, telefonas netikėtai užsikrovė safe mode režimu, programos (įskaitant ir pačią “Google Play„) neatlaikę įtampos nualpdavo dažniau nei kituose telefonuose.

htc-one-m9-telefono-apzvalga

 

„One M9“ modelis nepritempia ir iki prizinės vietos raiškos varžybose – telefone „tik“ 1080 x 1920 vaizdo taškų raiška, kartu su jo 5 colių dydžio ekranu sudaranti 441 ppi (vaizdo taškus ekrano colyje), todėl gerokai pralaimi vienam iš pagrindinių konkurentų – „Samsung Galaxy S6“ (557ppi)  ir naujam „LG G4“ (538 ppi). Minėjau, kad nors ekranas neatrodo toks ryškus pirmą kartą įjungus telefoną, tačiau ryškumą galima pakelti iki labai neblogo lygio, tiesiog automatinis šviesos jutiklis telefone kiek per jautrus ir kartais per daug taupo ekraną. Dar nepamirškime, kad dalis ekrano rezervuota sisteminiams „atgal“ ir „namai“ mygtukams. O po jais – dar tiek pat vietos, kur tėra tik „HTC“ logotipas. Ir dabartinė mados tendencija „ekranas iki pat kraštų“?  Vėlgi, ne, plėstis tikrai yra kur.

Mano pastebėjimas – visi bandyti 2015 m. telefonai, nepaisant aukštos kainos ir nepriklausomai nuo kokybės žvėriškai kaista. Iš esmės kaista visi telefonai, tačiau visi bandyti šių metų modeliai kaito taip, kad juos buvo nepatogu laikyti rankose. Labiausiai tai pasijuto su „Samsung S6“ ir „HTC M9“ modeliu, „LG Flex 2“  buvo kiek vėsesnis.

Tikėtina, kad tai ta pati klaida, kurią padarė ne „HTC“ o „Qualcomm“ – „Snapdragon 810“ (aštuoni branduoliai, 64-bitų sistema, 4 branduoliai po 2.0 GHz + 4 po 1.5 GHz) platformos gamintojas, kuri ir naudojama „M9“ telefone. Sklinda kalbos, kad „Samsung“ šios platformos „Galaxy S6“ modeliui atsisakė dėl tokios pačios priežasties, tačiau patys „HTC“ savo gaminamos platformos, tokios, kaip „Exynos“ ar kad ir „Kirin“ neturi ir prieš pasirodant pirmiesiems sisteminiams atnaujinimams apie „M9“ kaitimą ėmė sklisti legendos. Vėliau, po pirmųjų atnaujinimų, drakonas buvo kiek supančiotas, žinoma, telefono našumas irgi kiek nukrito, lyginant testų rezultatus, tačiau karščio problema buvo kiek prigesinta, nors ir išliekanti aktuali.

Kiek tai įtakojo bendrą veikimą? Ne itin daug, juk pastoviai bandomųjų testų telefone neleidžiame. Žaidžiant telefonas kaito, tačiau tokio sulėtėjimo, kad būtų pastebimas tarkim, kadrų skaičius per sekundę, nebuvo. Taigi, tai labai smarkiai jūsų skaitmeninių pramogų neįtakos. Žaidžiant jokių priekaištų ar pastabų neturiu, „M9“ modelis kuo puikiausiai susitvarkė su visomis jam duotomis užduotimis ir 3D žaidimais – jokių keistų vaizdo artefaktų ar dingusių daugiakampių.

gfx-bench gfx-bench.-3d geekbench3-single geekbench3-multi

 

„M9“ modelyje rasite ne tiek ir daug kitų gamintojų siūlomų techninių „pribumbasų“ – čia nėra pirštų atspaudų skaitytuvo ar  pulso matuoklio, tačiau nepašykštėta, mano nuomone, svarbesnių dalykų – IR spindulių siųstuvo bei NFC skaitytuvo. Nėra čia jokių siurprizų ir telefono šonuose ar nugarėlėje  – įprasti garso įjungimo mygtukai dešinėje, įjungimo mygtukas kiek žemiau, SIM kortelės lizdas kairėje, USB ir ausinių lizdas apačioje.

Nykstantis  SD atminties kortelės lizdas čia yra ir Apple strategija (skirtingas vidinės atminties dydis pagal skirtingą kainą) šiuo atveju netaikoma. Yra vienas, bazinis, 32 GB vidinės atminties modelio telefonas, kurį su Micro SD kortele galima išplėsti papildomais 128 GB vietos. Šaunu! Darbinės atminties čia turime visus 3 GB RAM.

htc-one-m9-boomsound

 

Kuo „M9“ modelis gali tikrai didžiuotis prieš konkurentus – gerai žinoma „HTC Boomsound“ sistema (beje, su „Dolby Surround“ sertifikatu!)- garsų ir kokybišką garsą pasiekti padeda dvigubas garsiakalbis, integruotas telefono priekyje, o ne apačioje ar šonuose, kaip tai įprasta kitiems modeliams. Todėl telefonas skamba neprislopintai, aiškiai. Tuo pačiu, garsiakalbio vieta galbūt yra ir ta priežastis, kodėl „HTC“  lieka tokie konservatyvūs nenorėdami iš rankų išleisti bent tokio kozirio.

Fotoaparatas – čia galingas 20.7 MPX, su „Toshiba“ pagamintu jutikliu. Kaip visada – mažesnis apšvietimas reikš prastesnes nuotraukas, tačiau bendra kokybė naudojant kasdieninėse situacijose tikrai daugiau nei pakankama.

Telefono baterija, nors ir pakankamai galinga (2840 mAh) čia taip pat integruota, man atlaikė vidutiniškai pusantros dienos aktyvesnio naudojimo. Vėlgi, tai nėra rodiklis, nes kiekvienas žmogus telefoną naudoja skirtingai, tačiau aš pastebėjau, kad lyginant su konkurentais, „One“ jėgos išsikvėpė kiek greičiau.

Mydroid.lt verdiktas – „HTC M9“ telefonas, nors ir būdamas solidus ir orientuotas labiau į taip vadinamą  „verslo klasę“ pasirodė nors ir netoli, tačiau konkurentams už nugarų. Tame pačiame kainų segmente (+/-100 eur.) galite rasti tiek geresnių parametrų tiek modernesnių ir gražesnių modelių. Nepaisant, to, kaip ir visi kiti nišiniai ir saviti produktai, M9 modelis savo pirkėją turės, o šiandien telefonas įvertinamas 7/10 balų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.