HTC Desire 510 – biudžetinis išmanusis telefonas

Mydroid.lt savo ilgą kelią į neįtikėtinas IT aukštybės pradėjo būtent nuo pigesnių android įrenginių, kurių neatsisako išbandyti ir dabar. Šiuo atveju pas mus svečiuojasi Lietuvoje gerai žinomos ir mėgiamos Taivano kompanijos „HTC“ biudžetinis telefonas „Desire 510“. Visuomet kai užsimenama apie „HTC“  aš pagalvoju apie „HTC ONE“, kuris kompanijos prestižą pamėtėjo į viršų ne keliais laipteliais o greitaeigiu liptu keliais aukštais arba gaisrinėmis kopėčiomis.

Iš dizaino pusės šiek tiek panašumų yra, tačiau čia kažkoks panašumas ar aliuzijos į „ONE“ modelį ir baigiasi. Telefono išvaizda – per daug neypatinga. Ragelis negali pasigirti nei metalinėmis korpuso detalėmis, nei išskirtiniu storiu ar matmenimis. Atrodo, jog jis jau būtų gamintojo įvilktas į girgždantį apsauginį guminį dėklą kurį nuėmus pasimatytų tikroji telefono išvaizda, tačiau taip nėra. Plastikinis korpusas ir guma dengta nugarėlė čia yra ir bus visą laiką. Dar reikia pastebėti, kad telefono paviršiai yra ypatingi pirštų atspaudų magnetai ir net naujas telefonas visą laiką atrodo nučiupinėtas ir ilgai naudotas – ir tas galioja abejoms pusėms. Pati forma pakankamai patogi, didelio svorio nesijaučia ir delne guli gerai.

htc-desire-510-telefonas

Oficialiame puslapyje gamintojas teigia, jog 4.7 colio telefono  ekranas  “pasižymi aukšta skiriamąja geba, kuri užtikrina ryškių detalių ir turtingų spalvų atvaizdavimą”. Čia kažkur tikriausiai slypi pokštas arba kažko trūksta, nes sunku būtų klysti  dar labiau – skiriamoji geba ne žema, o netgi labai žema – 480 x 854 ekrano raiška ir 208 ppi,  kurie 2015 m. jau turėtų būti pamiršti visiems laikams. Dar daugiau – ekrano matrica ne IPS (in plane switching) ar koks nors AMOLED, o TN, kas yra labiau būdinga pigiausiems kinietiškiems telefonams. Tą galima pamatyti labai paprastai, be jokių testų kurių metu ragelį reiktų išmontuoti. Pakanka pakeisti apžvalgos kampa ir voilà – spalvos tampa negatyviomis. Žiūrint iš ekrano šono rezultatai prasti, iš viršaus – labai prasti. Taigi, ekranas tikrai nėra nei kokybiškas nei raiškus. Dar daugiau – „HTC“ dėl kažkokių tik jiems žinomų priežasčių sugalvojo, kad pagrindiniai telefono valdymo mygtukai tokie kaip meniu, atgal ir namai, turi būti pačiame ekrane, taip dar labiau sumažindami jo naudingą plotą. Nors telefono apačioje yra daugiau nei 1 cm neišnaudota erdvė, kur savimyla gamintojas uždėjo tik savo logotipą, niekaip neišnaudodamas jos racionaliai.

htc-desire-510-nugara

Jau visi pripratome prie telefonuose esančių foto aparatų, ir sunku būtų įsivaizduoti ragelį be jo ir čia ne išimtis, tačiau „Desire 510“ fotografijų kokybe pasigirti negalės. Galinė kamera – vos 5 MP, jokių blyksčių, taigi, net žibintuvėlio aplikacija pasinaudoti negalėsite. Apie fotografavimą esant prastesniam apšvietimui (pvz. vakare) šnekėti turbūt net neverta?

Atmintis telefone – 8 GB, iš kurių gali būti naudojami beveik 7 GB, džiugu, kad bent SD kortelės lizdas yra. Operatyvioji atmintis – 1 GB, iš kurių gali būti naudojami 865 MB – visa tai jau tapę minimaliu standartu, ir apie 512 MB operatyviosios atminties net kalbėti nereikėtų.

Dabar įdomioji dalis – telefonas yra varomas naujo tipo keturių branduolių “Qualcomm Snapdragon 410“ procesoriumi, kuris, nors teoriškai naujesnis už 400 modelį, dirba žemesniu dažniu – 1.2 Ghz. Gamintojo teigimu, vienas didžiausių šios atnaujintos platformos privalumų – sumažintas akumuliatoriaus naudojimas, o užkietėjusiems android entuziastams bus įdomu sužinoti, kad tai – vienas pirmųjų „Cortex-A53“ procesorių kurie paremti 64 bitų architektūra, kas galbūt būtų labai inovatyvu ir aktualu, tačiau deja, deja, tiek pati android sistema iki pat 5.0 L versijos, tiek ir programos vis dar skirtos 32 bitų procesorių architektūrai.  Stebėtina, bet tiek testuose, tiek ir naudojant ši platforma pasirodė pakankamai neblogai, jei lygintume su visu kitu gaunamu telefono savybių rinkiniu. Antutu sugebėjo išspausti ~20000 taškų, kurie tokio kainos lygio telefonams jau tapo standartu. Žaidimai veikia taip pat neblogai, tradiciškai man jau testu tapęs kaprizingas 3D žaidimas Horn, „Desire 510“ veikė patenkinamai – be itin didelio kadrų skaičiaus sulėtėjimo, tačiau retkarčiais pastabdydamas. Deja, visą žaidimo džiaugsmą gadino itin žema rezoliucija, kuri, kaip ir visada, iš dalies atsakinga už pakankamai aukštus testų rezultatus.

htc-desire-510-mygtukai

„HTC“ turi ir savo UI androis sistemą – vadinamajį „HTC Sense“. Iš esmės „Sense“ UI nieko naujo nepasiūlio išskyrus tai, kad ir kaip „Samsung Touchwiz“, pervelka standartinę android vartotojo sąsają į kitą rūbą, todėl pradžioje sistemoje susigaudyti kiek painoka, bet įpročiai greitai pakeičiami, kaip ir tas nuolatinis spaudinėjimas ant HTC logo, norint paspausti home mygtuką. Dar keistokas dalykas kad „Sense“ interfeisas nėra toks greitas ir glotnus kaip „Samsung“  ar netgi kitų dviejų branduolių įrenginių. Net vartant pačią android sistemą jaučiasi nelabai malonus stabdymas, nors iš geležies pusės ji yra daugiau nei pakankama vartyti meniu langus. Dar vienas pastebėjimas – paleidus „Google movies“ programą telefonas pakibdavo ir persikraudavo, o joks ragelis iš salono tokių pokštų jums krėsti neturėtų. Tikėtina, kad ne visi vabalai dar išgaudyti ir „HTC“ tiesiog nespėjo sužiūrėti visų skylių savo sistemoje.

Telefono baterija – 2100 mAh, vėlgi, kiek stipresnis vidutiniokas. Dėl žemesniu darbu dirbančio procesoriaus, telefonas išsilaiko pakankamai ilgai ir krautis pasiprašė tik po trijų dienų vidutiniško naudojimo – kelios aktyvios val. per dieną, įjungtas visą laiką. Taigi, baterija ir griežtai subalansuotas energijos sunaudojimas (priverstinis energijos taupymo režimas telefonui pasiekus apie 10% įsijungia savaime, nepaisant to, kad 5 kartus jį bandžiau išjungti) – viena stipriausių šio telefono savybių.

htc-desire-510-priekis

Mūsų draugystės pabaigoje „Desire 510“ pasiprašė būti atnaujinamas ir atsisiuntė sisteminio atnaujinimo bylą, šiek tiek padvejojęs visgi nusprendžiau jam to neleisti ir tikriausiai tai buvo lemtinga mano klaida, o galbūt dėl to, kad norėjau gražinti gamyklinius nustatymus, telefonas ant manęs įširdo ir nusprendė daugiau nebeturėti nieko bendro, tam pasirinkdamas itin veiksmingą taktiką – persikrauti kas 20 sekundžių. Jokie vaistai nepadėjo, kol šiaip taip neįsibroviau į android sisteminį meniu, pasiekiamą kartu laikant įjungimo ir garso mažinimo mygtukus. Ten pavyko pasirinkti gamyklinių parametrų atstatymo funkciją, bet ei, kiek kasdieninių vartotojų su tuo susidūrę mokės telefoną pasitaisyti patys? Kelias į garantinį garantuotas, dėl elementaraus programuotojų apsileidimo. O ir kiekvieną kartą telefonui užstrigus vėl viską pradėti nuo nulio tikriausiai greitai atsibos. Programinės bėdos – pakankamai dažna biudžetinių telefonų savybė, tačiau laikui bėgant, jei toks telefonas gauna laiku atnaujinimus, tokios problemos ištaisomos.

Pagrindinė kritikos priežastis – šio telefono kaina yra apie 600 Lt, kas tikrai nėra mažai ir liežuvis sunkiai apsiverčia pavadinti jį „biudžetiniu”. Nors pradžioje popieriai atrodė labai prasti, tačiau ilgiau panaudojęs aš pradedu galvoti – gal toks telefonas ir turi savo pirkėją, tik man dar labai neaišku į kur taikoma – telefono kaina pakankamai aukšta, nestabili programinė įranga, žemesnės nei vidutinės kokybės ekranas, tačiau android pradinukui puikiai tinkantys viduriai ir ilgas darbo laikas. Galbūt tai ir galėtų būti pirmasis telefonas žmogui, kuris technologijomis domisi minimaliai ir itin aukštų reikalavimų nekelia. Mydroid.lt verdiktas šiai dienai: 6 / 10.

htc 510 desire antutu (1) htc 510 desire antutu (2) htc 510 desire antutu (3) htc 510 desire antutu (4)

7 thoughts on “HTC Desire 510 – biudžetinis išmanusis telefonas

  • 27 gruodžio, 2014 at 17:50
    Permalink

    Labas,

    Pradžiai šiek tiek panegirikos :) Labai džiugu rasti lietuvišką svetainę, kur rimčiau apžvelgiama android dalykai. Ačiū.

    Ko norėjau paklausti, tai dėl siuntimo iš Kinijos. Kaip žinia, kinai kopijuoja viską, tad gal žinai patikimesnę svetainę, nei aliexpress siųstis? Su ali nesu naujokas, bet kiek skaitau, tai jie ir savo prekės ženklus (Meizu, Xiaomi etc.) kopijuoja, tad nesinori nusipirkti padielkos :)

    • Avatar photo
      28 gruodžio, 2014 at 13:54
      Permalink

      Aćiū ir prašum.

      Perkant iš kinų reikia turėti svertų. Pvz paypal apsauga. Aliexpresse escrow taip pat pakankamai efektyvi. Kol kas visus disputes pavyko išspręsti.

      Scameriai labiausiai pelnosi iš tų žmonių, kurie nelabai gaudosi technikoje ir netikrina ką gauna. Kaip ir visur – glušą ir kinai muša.

      • 28 gruodžio, 2014 at 16:11
        Permalink

        Escrow vadini pirkimo apsaugą, ane?
        Kiek žinau, aliexpress neturi paypal, arba kažko nesuprantu. Tiksliau, atsiskaitant ten net nebūna per paypal sumokėti – bent man :)
        Net neįsivaizduoju, kaip būtų galima patikrinti ar telefonas originalas ar ne. Na nebent skaityti komentarus, bet tai ne visada rodiklis.
        Pvz. http://www.aliexpress.com/item/Original-Meizu-MX4-4G-LTE-Mobile-Phone-MTK6595-Octa-core-5-36-1920×1152-2GB-RAM-16GB/2037748880.html
        Skamba gražiai – tipo originalas, plius iš sandėlio ES, be PVM ir pan. Bet iš kur man žinoti, kad va būtent tai originalas telefonas :D

      • Avatar photo
        29 gruodžio, 2014 at 08:12
        Permalink

        Negavus telefono atspėti ar tai originalas neįmanoma. Dėl aliexpress ir EU sandėlių abejočiau, greičiau jau bandys apsukti kokį nors kurjerį kad mažos vertės prekė. O kad iš Kinijos galima per kelias dienas siuntinį gauti su kokiu nors DHL, tai faktas. Klausimas tik kaip muitinė pažiūrės. Escrow apsauga reiškia kad pardavėjas gauna pinigus tik po to, kai pirkėjas patvirtina, kad prekę gavo ir pretenzijų neturi, arba baigiasi pirkimo terminas ~30-40 d.

        Šiaip aliexpresse reiktu vengti pardavėjų, parduodančių daiktus pigiau nei vidurkis, nes tada didžiausia tikmybė apsigauti, parduoda kopijas arba naudotus „refurbished” ragelius.

  • 3 sausio, 2015 at 22:17
    Permalink

    Sveiki, turiu HTC desire 516 dual sim. Nesu telefonu specialiste, ji naudoju internetui ir skambuciams :) Pirkdama si telefona su dideliu ekranu, tikejausi geru nuotrauku, bet nuotrauku kokybe yra siaip sau. Kitas trukumas, siek tiek panarsius po interneta, po to neleidzia skambinti arba man negali paskambinti, tai turiu perkrauti telefona, kad galeciau skambinti. Ir nedidele atmintis, tai daznai uzsiblokuoja.
    Tokie mano vartotojiski pastebejimai. Bet siaip esu patenkinta, kad didelis ekranas ir gan greitai kraunasi internetiniai puslapiai.

    • Avatar photo
      5 sausio, 2015 at 08:57
      Permalink

      Ok, tada įnešiu sausos informacijos apie jūsų mini apžvalgą-įžvalgą :) – 516 modelis tikrai turi didelį 5″ ekraną, bet turi ir klaikią 540 x 960 rezoliuciją kuri tokio dydžio ekranuose yra ne mažiau nei šventvagystė, ir toks ekrano dydis paprasčiausiai nebetenka prasmės. Silpnas Snapdragon 200 procesorius užtikrina, kad tokio dydžio ekranui didesnės rezoliucijos naudoti niekada nebus galima. Kameros bėdos todėl, kad tai viso labo 5 MP rezoliucija. Na, bent jau blykstė yra. Nežinau ar yra, bet jei būtų 4.4 android versija, tai gal kiek pataisytų reikalus.

      • 7 sausio, 2015 at 14:23
        Permalink

        Dekui uz pastabas. F

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.