„Doogee Homtom HT6“ – skaitytojo įspūdžiai
Kiniečių gamintojas „Doge“, atsiprašau, „Doogee“ bent jau man žinomas kaip dar vienas „Coolpad“ ir kompanijos atitikmuo – žemos kainos, ne per daug aukštos kokybės gaminiai, su vidutiniais – biudžetiniais parametrais. Maždaug – such price, much good, very Doogee.
Tiesa, „Doogee“ reklamuojasi gan agresyviai bandydama iškelti savo ženklą aukščiau, tačiau tą daro ne tiek pačių įrenginių dėka, bet paprasčiausia sena gera reklama, tokia kaip, pvz, futbolo klubo rėmimas Europoje.
Vienas „mydroid.lt“ skaitytojų išbandė „Doogee Homtom“ serijos telefoną HT6 ir įspūdžiais pasidalino su mumis.
Pirmas dalykas, kuris gali sugundyti tokį telefoną įsigyti tai, be jokios abejonės, kaina. Su visais priedais ir siuntimu Europos ribose (be importo PVM mokesčio) tokį telefoną galima įsigyti vos už 120 Eur. Sutikite, suma tikrai maža. Žiūrime ką už tai gauname – „Android 5.1“, 5.5″ ekranas, keturi branduoliai, 2 GB RAM, o saldainį palikau pabaigai – 6250 mAh baterija, kuri, anot gamintojo, turėtų iškęsti 7 dienas vidutinio maigymo, 70 valandų pokalbių, o 75% įkrovimo pasiekia vos per pusvalandį. Daug septynetų ir skamba per gerai, kad būtų tiesa? Galbūt taip ir yra, neradau informacijos apie tikrąja baterijos talpą, tačiau buvo apžvalgininkų, kurie skundėsi, kad telefonas rimtesnius 3D žaidimus paveža vos porą valandų.
Jei žiūrėtume „Doogee“ istoriją keliais modeliais atgal, pamatytume, kad tai ne pirmas kartas, kai kompanija absoliučiai pačiomis geriausiomis kiniečių tradicijomis pažada daug daugiau nei gali ištesėti. Man tai primena eilę metų atgal įsigytas įkraunamas baterijas „GP 2600 mAh“, kas pasirodo, yra ne miliampervalandos, o baterijos pavadinimas, tikrasis miliampervalandžių skaičius buvo parašytas smulkiu šriftuku ant šono, berods 1800.
Visgi didžiausias mūsų skaitytojo pastebėtas minusas – pakankamai tiesiogine prasme didžiausias – yra pats telefonas – be abejo, per lipus ant 5.5″ ekrano prie jo dydžio sunkoka priprasti, valdymas viena ranka nelabai įmanomas, prie nepatogumo ypač prisideda ir nemažas telefono svoris (gal visgi teisinga informacija apie baterijos talpą?) – visi 170 g!
Koks gi tokio įrenginio našumas? Nors ekrano raiška jau „išaugtinė“ tokio dydžio ekranui – vos 720p, visgi silpnokas 1 Ghz dažnio, nors ir keturių branduolių, „Mediatek“ procesorius stebuklų čia neparodo, rezultatai primena keletą metų atgal išleistų telefonų spartą – prisegu bandymų rezultatus.
Garsiakalbis, įmontuotas telefone taip pat biudžetinis, kuris, kaip ir rudimentinė 13 MP kamera, nerodo išskirtinių rezultatų.
Išvada – pigus itin didelis ir itin sunkus telefonas, visgi panašu, kad šį kartą pigumas visgi pernelyg kraštutinėmis priemonėmis pasiektas. Tačiau manau, kad telefonas tiktų tiems, kuriems didelio telefono reikia „tik skambinti“, peržiūrėti nuotraukas (ne fotografuoti) ir retkarčiais panaršyti internete – tiek wifi rezultatai, tiek GPS (6 sekundės nuo coldstart) visai neblogi.
Dėkui Viktorui G. už informaciją!
negali taip greitai pasikrauti