„Coolpad Modena“ apžvalga
„Coolpad“ – vienas iš tų kinų gamintojų, kur retkarčiais sušmėžuoja akiratyje, tačiau išmėginti jų produkcijos kažkodėl per daug netraukia. O gal jūs iš viso negirdėjote apie „Coolpad“? Kaipgi taip, juk tai pirmas pagal dydį mobiliųjų telefonų gamintojas visoje Kinijoje! Tai perskaitęs aš nelabai nustebau, nes taip prisistato kas antra didesnė kinų bendrovė. Visos jos pirmos pagal kažką. Anot wikipedia.org (kur akivaizdu, kad redagavo kažkas iš pačių šaltųjų padų), „Coolpad“ buvo pirma pagal kompanijos dydį tarp išmaniųjų telefonų gamintojų 2012 m. ir pirma Kinijos išmaniųjų rinkoje pagal pardavimus užsienyje. Dabar savo puslapyje jie giriasi, kad yra nukritę į ketvirtą vietą Kinijoje ir septintą pasaulyje pagal parduotus ragelius. Dėl Kinijos gal ir taip, tačiau pasaulinėse statistikose „Coolpad“ man nepavyko surasti. Pirmą vietą užima „Samsung“, antrą – „Apple“, gerokai silpnesnė „Nokia/Microsoft“ partnerystė trečioje vietoje, o dar žemiau pjaunasi krūva gamintojų turinčių po 5-3% rinkos, tarp kurių „Coolpad“ nėra minimas.
„Coolpad Modena“ yra produktas skirtas tiems kurie per daug nesigilina, ir pamatę vitrinoje gražiai atrodantį 5,5 colio ragelį perka jį paprastuoju būdu. Tarkime, užeina Mykolas į „Telebimtel“ saloną ir sako: „Noriu štai aš būtinai naujo, labai gražaus, labai gero, labai greito ir dar, kad nebrangaus būtų. Senų telefonų modelių man nekiškite, nesvarbu kad jie pigesni ir geresni už naujus. Labiausiai „Meizu MX5“ noriu, bet per man brangus. „Samsung“ irgi noriu, bet tik „Edge Plus“. Tai irgi per brangus. Ką dar panašaus turit?” Konsultantė, žinoma nėra kvaila, bet klientams turi kažką atsakyti, net tokiems kaip Mykolas. Tai ji ir siūlo: „Imkite, gi pamaigykite šitą. Kūlped modena.” „Hmmm.. ” – galvoja Mykolas. -„Nu gražus gyvatė.” „Imu!” – garsiai sako jis. Tai čia Mykolo istorija ir baigiasi, nes dėl laimingos pabaigos aš abejoju.
O į svečius pas mane užsukusiam „Modena“ telefonui grožio pavydėjo visi telefonai, kreivai žvairavo net ir tie, kurie save vertino labai aukštai. Nors lyg ir nieko naujo, tačiau estetiškai labai gražiai atrodo telefono priekis – didelis platus ekranas, šviesus baltas stiklinis viršus ir apačia, lieknas korpusas ir metalinis rėmelis aplink jį.. Įjungus meilė iš karto dar labiau sustiprėja, kur vienintelis dalykas, kuris sukelia įtarimą – ne itin elegantiškas blyškus „Coolpad“ logotipas sistemos užkrovimo metu. Kai pagaliau pasirodo „android“ sistema, ji švyti visomis vaivorykštės spalvomis, ryškiai ryškiai kaip kelrodė žvaigždė, o jau jos akys.. bet jau čia aš nuklydau. Grožis pernelyg mane užbūrė, persiprašau.
Deja, kai telefonas prabyla, t.y. pradedame naudoti jį pagal paskirtį, pradeda ryškėti jo ne toks jau malonus charakteris. Ir tas visas grožis, pasirodo tėra išorinis ir tai sukurtas makiažo pagrindu. Kai geriau įsižiūri, ekranas nors ir platus, tačiau toli gražu ne iki kraštų (su maždaug 3 mm juodo plastiko rėmeliu), ko siekia išvengti kiti gamintojai, norėdami sukurti kuo platesnį ekraną, vizualiai atrodantį dar geriau, apačioje mygtukai neturi jokio pašvietimo, kas labai erzina prietemoje ar tamsoje, nugarėlė – pigiai atrodantis slidus plastikas, išlietas ne itin patogia forma, metalinis telefono apvadas pasirodo esantis tik pigus plastmasinis blizgutis..
Kai pakapstome dar giliau – „Modena“ yra varoma 2014 pradžios biudžetinio „Snapdragon 410“ procesoriaus, kuris garsėja savo silpnumu nors jį ir buvo pamėgę rimti gamintojai – jį naudojo biudžetiniuose telefonuose, kurių kaina iš esmės prilygo kinų flagmanams pvz „Samsung Galaxy A5“, „HTC 510“ ir pan. Šiuo atveju aš palaikau „Mediatek“ stovyklą, kur už panašią kainą galite gauti gerokai galingesnį procesorių. Ir šiuo atveju manau „Coolpad“ pasinaudojo „Qualcomm“ technologija iš esmės dėl jos vardo ir… smarkiai pralošė.
Žinoma, telefoną naudoti galima, tačiau nėra malonu. Net ir pakankamai nauja ir stabili, net ir gerokai pigesniuose telefonuose „Android 5.1.1“ sistema (tiesa, apvilkta nuosavu „Coolpad“ UI rūbu) čia nedirba visiškai sklandžiai, telefonas linkęs retkarčiais susimąstyti apie tai ką jis veikia šiuo metu ir tie sekundės pastabdymai, kurie vis nutinka persijungiant tarp programų, erzina vis labiau. Tikėtina, kad tai ir 1 GB RAM atminties trūkumas – telefonas deklaruoja, kad gali naudoti vos ~900 MB darbinės atminties, iš kurios dažniausiai laisva būna vos ~200-300 MB.
Dar šiek tiek apie sistemą – nors „Modena“ turi ir labai labai sveikintiną ir mano nuomonę vieną geriausių nesenų išradimų „Android“ istorijoje – taip vadinamą „tap-to-wake“ funkciją, kur vien tik lietimu pažadiname telefoną, tai tikriausiai ir yra vienintelė jo gera savybė po ekrano. Lietimo funkcijų yra ir daugiau, bet kiek iš jų naudosite prasmingai – klausimas. Ekrane nupiešę „m“ raidę būsite pasiųsti į muzikos grotuvą, „e“ – interneto naršyklę, „c“ – skambučių langą.
Ekrano raiška nėra pati aukščiausia – vos 540×960 vaizdo taškų 5.5″ ekranui (beje, apsauginę plėvelę, mes jam irgi gaminame, ją rasite čia), bet panašu, kad net su ja „Android“ sistemai atliekant rimtesnius darbus, susitvarkyti sunku – tai kol kas pirmas ir vienintelis telefonas, iš viso nesugebėjęs užbaigti „GFX Bench 3.1“ vaizdo plokštės bandymo, kai ketvirto proceso metu tiesiog pasiskundė, kad yra „out_of_memory“ ir viską išjungė. Na, todėl šiam telefonui dar labai toli iki panašaus kainų lygio kitų kinų gamintojų, kurie, bent jau sugeba išspausti iš savo sistemų maksimumą. Taigi, daug vilčių į 3D žaidimus nedėčiau.
Dar daugiau, telefonas teoriškai sukčiavo per baterijos bandymus – nors 720p vaizdo klipą jis rodė 8 valandas, sakyti „rodė“ būtų neteisinga, man pats rodymas vyko apie 20 min, po to – tik skaidrės. Neaišku kodėl, tačiau dingo ir garsas – panašu, kad telefonas tiesiog perkaito, nes net ir perkrovus, klipo daugiau jis nenorėjo rodyti. Aš suprantu, 8 valandos to paties vaizdo vėl ir vėl gali iš kantrybės išvesti ne vien kiną, na bet visgi.. Todėl visai logiška daryti išvadą, kad filmų aukšta HD raiška čia pažiūrėti nepavyks, dėl ko labai gaila, nes iš esmės ekranas tam ir skirtas ir mums belieka tik „Youtube“. Gera žinia ta, kad 8 valandos aktyvaus naudojimo nėra mažai, taigi telefonas turėtų ištverti visą dieną be problemų.
Pačioje telefono naudojimosi pabaigoje, ruošdamasis jį gražinti, norėjau gražiai sutvarkyti, ir išvalyti sugrąžindamas į gamyklinius parametrus, tačiau iš pagrindinės „Android“ sistemos to padaryti nepavyko. Dar gražiau – to padaryti nepavyko net ir iš recovery meniu. Taip kad jei nuspręsite „resetinti“ telefoną, norėdami atsikratyti susikaupusio šlamšto, aš negalėsiu jums padėti ir pripažinsiu pralaimėjimą – tikrai nežinau kaip tai padaryti, kitaip nei rankiniu būdu trinant viską iš eilės ar susidėjus kokią nors „Cleaner App“. Telefonas parodo visą teisingą ištrynimo animaciją ir informaciją, o tada.. užsikrauna viską lygiai taip pat, lyg nieko nebūtų nutikę. Na, tiesiog galbūt „Coolpad“ pagalvojo kad jie bus pernelyg cool elementariam informacijos ištrynimui, kas telefone su 5 GB vietos anksčiau ar vėliau yra iš esmės neišvengiama.
Fotoaparatą vertinti sunkoka, nes iš esmės nelabai ką ten yra vertinti. Prisegu nuotraukas jūsų teismui. Mano nuomone, dėmesio vertos nebent artimų objektų nuotraukos esant geram apšvietimui.
- Aktyvus telefono naudojimo laikas – 8 val.
- Antutu taškai: 19144
- Velamo Browser (Chrome): 1941
- Velamo Multicore: 1022
- Velamo Metal: 802
- Androbench (Random write speed): 3,87 MB/s
- GXF Bench 3.1: 0
Mydroid.lt verdiktas 5/10. Pripažinsiu, tikrai norėjau, kad telefonas man patiktų, kaip jis patiko iš pirmo žvilgsnio. Tačiau kuo daugiau naudojau – tuo daugiau bėdų išlindo. Telefono kaina Lietuvos operatorių salonuose – apie 180 Eur. O tai jau yra visai nemažai ir „Coolpad“ savo „Modena“ telefoną taip stato į pakankamai brangių biudžetinių ragelių nišą. Aš suprantu, kad jis drąsiai gali susukti galvą – ekrano kokybei per daug priekaištų aš neturiu – jis itin šviesus ir ryškus ir kontrastingas, deja, iš esmės visi privalumai čia ir baigiasi. Na, kaip pliusus galima paminėti dvi SIM korteles, tap-to-wake funkciją, LTE dažnį ir SD kortelės lizdą, bet tai truputį beprasmiška – labai gaila, bet telefono sistema absoliučiai neoptimizuota, mėgstanti pastabdyti. Ir greičiausiai sutaupyta atmintis čia atsiliepia labai smarkiai. Fotoaparatas silpnesnis nei vidutinis, integruota baterija, mygtukai be pašvietimo. Ačiū „Coolpad“, kad bent jau mirksinti pranešimų lemputė yra, kurios kartais pas biudžetinius modelius nė nebūna. Jei jau esate jį nusižiūrėję, neįkalbinėsiu atsisakyti ar įsigyti, tiesiog apsilankykite salone ir kiek ilgiau jį pavartykite rankose. Pirkti negalima pamiršti. Skyrybos ženklus susidėkite patys.
na jei nori gražaus daikto, bet tik skambini pagrinde, tai tau nereikia nei 3D žaidimu nei ką. biški pafotkini kartais. O palyginti dar reiktu ne tik kainos segmente, bet ir su tokiais pačiais CPU ar panašaus dažnio procesorius turinčiais telefonais.
Kaip supratau jus irgi salone įkalbėjo? Palyginti nesunku – porą mėnesiu naudoju LG F60 kuris yra dar pigesnis, turi identišką procesorių ir neturi tų bėdų, kurias turi Modena. Gerokai stabilesnė sistema, su video peržiūra problemų neturėjau. Bet užtai mažesnis ekranas ir netoks gražus :) Samsung A5 irgi tokių bėdų neturi, nors ir su tuo pačiu procesoriumi, bet jis dvigubai brangesnis.
pas kinus galima nupirkti:
Coolpad 7105 4G LTE Snapdragon 410 – 52$
coolpad f2 Snapdragon msm8939 1.4 GHz -145$
coolpad Y90 snopdragon 615 1.5 GHz – 195$
coolpad x7 – 2/16 GB, 4G , mtk6595 2,0 GHz, – 220 $
x7 – 3/16 GB Snapdragon 801 (MSM8974AA) Quad Core 2,3 GHz – 362$
Va 52$ jau realiau :)
po savaites naudojimosi coolpad Modena paeme ir neisijunge,net nesikrove.kazkoks marazmas.kame reikalas.